bildirgec.org

e card hakkında tüm yazılar

Havai fişek patlat, mesajını göklere yaz!

fingu | 16 December 2008 11:17

Yaklaşan yılbaşını fırsat bilerek, tüketicilerine farklı uygulamalar hazırlayan markaların işleri bir bir kaşımıza çıkmaya başladı. Arçelik de bu yıl erken davranarak, yılbaşının vazgeçilmezlerinden havai fişekleribilgisayarımıza getiren bir site hazırlatmış. www.arcelik2009.com ‘dan ulaşabileceğiniz sitede yapacaklarınız çok basit: Önce havai fişekleriniz için eğlenceli illüstrasyonlarla hazırlanmış mekanlardan birini seçiyorsunuz, ardından yazı alanına mesajınızı yazıp istediğiniz kişi ya da kişilere gönderiyorsunuz, hepsi bu! Gönderdiğiniz kişi yazdığınız mesajı havai fişek gösterisi şeklinde görüyor.
Sevgililer gününde, sevgililere kurabiye yaptıran Arçelik; bu uygulamasında “kartla, SMS’le telefonla mutlu yıllar demekten sıkıldıysanız; sevdikleriniz için havai fişek patlatın” diyor. Siz de yılbaşında sevdikleriniz için havai fişek patlatmak istiyorsanız; www.arcelik2009.com ‘u tıklayın.

Ajans, daha önceki Arçelik projelerinde olduğu gibi, C-Section.

21 yeni web servisi

mdemir85 | 13 October 2008 22:14

1-

atmail php ile yazılmış, sade ve güzel, ajaxlı açık kaynak kodlu bir mail client. demosu için

2-

Graphsy web üzerinden yeni bir grafik çizme servisi. İhtiyacınız olan tek şey bir web browser. Şimdilik alpha yayınında ve her geçen gün yeni özellikler ekleniyor.

3-

Fx : effect generator
Fx: effect generator

Fx online flash tabanlı efekt üretgeci. bu üretgeç ile fotoğraf slaytları (yaklaşık 15 farklı efekt), yazı efektleri (15 örn), introlar (7 örn.), bannerlar (7 örn), kutlamalar, butonlar, kaydırmalı animasyonlar, efektler (kar, gece yıldızları, disko zemini) ve video (isterseniz eski stilde (çizgili) üretebilirsiniz. Ayrıca editöründe yazı, fotoğraf, şekil, kaydırma çubuğu, youtube’dan video ekleyebilme imkanı var. Publish diyerek, hızlı posta bölümünden MySpace, Friendster, Facebook, Orkut, Bebo, Hi5, Piczo, Xanga, MiGente gibi sitelere posta yapabilirsiniz. ya da isterseniz javascript veya javascript ve Fxml kodları olarak alabilirsiniz.

Sevdiklerinizin adına özel e-card

chikusho | 14 June 2008 11:55

Sevdiğiniz birinin adına özel e-card yollamak ister misiniz? LetterJames tam size hitap ediyor. Burada kartların üzerine istediğiniz yazıyı yazabiliyor ve bunu sevdiklerinize internet yoluyla ücretsiz olarak yollayabiliyorsunuz. Eğer isterseniz bunları bastırıp takvim, albüm ve çeşitli hediyelik eşyalar yaptırabiliyorsunuz. İşte size birkaç örnek:

Sık, Bırak Harikalar Yarat!

nzright | 10 April 2008 13:19

Mayonez ve ketçap markası olarak tanıdığımız Calve kapakları ile birlikte web sitesini de yenilemiş. Reklam filminin eşliğinde açılan sitede eğlenceli aktivitelere de yer verilmiş. Sık, Bırak Harikalar Yarat! bölümünde ekrana ketçap ve mayonez sıkarak istediğiniz modeli oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz eserinizi arkadaşlarınıza e-mail olarak göndermeniz de mümkün. Ayrıca sitede; eserlerinizi Galeri bölümünde sergileyip oylamaya da sunabiliyorsunuz. Şimdilik en yüksek puanı alan kullanıcı için bir ödül belirtilmemiş ama bu etkinlik ileride keyifli bir yarışmaya dönüşebilir, kimbilir?

Jacguie Lawson-

nevdalist | 30 December 2007 22:49

Jacquie Lawson ilginç ve güzel işlere imza atan İngiliz illüstratör bir ablamız. Kendisi St. Martin’s School of Art’dan mezun olmuş. 20 yıla yakındır freelance olarak çalışıyor. Kendisi e-cart işine girmiş. Onun tasarladığı kartlarla doğumgününü kutlayabilir, yılbaşı kartı gönderebilir, hatta üzerine yazı da yazabilirsiniz.
Ağırlıklı olarak doğa, hayvan gibi konularda çalışıyor.

Postcrossing

neandertal | 19 December 2007 21:02

Elektronik kartlar ve e-postalar da cok guzel ama hicbir sey gercek mektupların ve postakartlarının yerlerini tutmayacak gibi geliyor bana. Renkli kagitlar ve zarflar, el yazisi, icinden resim cikan mektuplar, bayram tebrik kartlari, yeni yil kartpostallari (ustunde kar ve noel baba olan piriltili kartlar).. Ben herzaman dostlarima kart, mektup atarim, bu bende bir tutkudur. Gordum ki yalniz degilmisim, dunyanin her kosesinde benim gibi gercek kart/mektup severler varmis, hatta bir site kurmuslar: postcrossing. Projenin sahibi bir Portekizli. Siteye girip kaydoluyorsunuz, adresinizi birakiyorsunuz, sonra bir adres talep ediyorsunuz, mail adresinize bir adres geliyor, yaninda da bir kart numarasi. O numarayi karta da yazarak karti sahibine yolluyorsunuz, kart sahibine ulasinca karsi taraf bu kodu siteye giriyor ve kartin ulastigi yer ve kisi sayfanizda yer aliyor. Ben ilk kartimi Finlandiya’ya gonderiyorum! 🙂 ek kaynak 1, 2.

TYTZ’den çılgın e-kart

aydingurer | 19 December 2007 11:17

Yeni yıl için TYTZ.com altında kendi fotoğrafınızı yükleyip üzerine eklemeler yaparak kişiselleştirebildiğiniz bir e-kart servisi yayına girmiş. Buradan kendi kartınızı tasarlayabiliyorsunuz.

Eğlenceli animasyonlar dünyası: Flowgo

nurdantunay | 18 September 2007 21:06

www.flowgo.com birbirinden eğlenceli animasyonların yer aldığı bir site. Özellikle bebeklerle yapılan animasyonlar bir hayli eğlenceli. Popüler şarkılar bebeklerin dansları eşliğinde bebeklere uyarlanmış bir şekilde yine bebekler tarafından söyleniyor. Queen’in “we are the champions” ı we out of pampers oluyor. These boot made for walking, these buns made for wiping oluyor.