bildirgec.org

e book hakkında tüm yazılar

Asus Padfone – Tablet, Telefon Doğurdu

kerimsarigul | 31 May 2011 15:37

Asus Padfone - Tablet Telefon Doğurdu
Asus Padfone – Tablet Telefon Doğurdu

Asus her geçen gün artan talebi görünce mühendislerini ve tasarımcılarını harekete geçirdi ve yeni tür bir mobil cihaz geliştirmelerini sağladı. Padfone olarak adlandırılan cihaz Android smartfone ve bir adet tabletten oluşmakta. Cihazın resmini görünce nasrettin hocanın fıkrası geldi aklıma. (kazan doğurdu, kazan öldü meselesi)

Bu formatta kitap sitesi görmedim paylaşayım dedim.

Vformumya | 14 February 2011 17:03

Arkadaşlar kitap tutukunu iseniz şayet bu site tam size göre. Her hafta bir kitap hediye ediyorlar, bu kampanya sayesinde tanıştım.Veritabanı çok geniş değil ama az da değil, belki her kitabı bulamayacaksınız ama kitap tanıtımı üzerine harika bir site. Kitap satışı yapılmıyormuş bu yönü hoşunuza gitmeyebilir belki de. Sitenin adı ve sloganı çok çekici geldi “BirazOkuSonraAl”Sitede kitapların içeriğinden biraz verilerek kitap hakkında fikir sahibi olunması amaçlanmış. Hepimiz internet üzerinden kitap satın alıyoruz,çok fazla inceleme şansımız olmadan. Birazoku.com’da tam bu ihtiyacı karşılamak için yapılmış sanırım. Aynı zamanda kitaplara ulaşabileceğiniz sanal marketlerin bağlantıları da verilmiş.
Kitap kurtları için güzel bir seçenek olacağını düşünüyorum.

site adresi.
www.birazoku.com

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

Yeni Siteler Keşfedelim – VI

Atomic Bomb | 14 September 2010 11:57

Yahoo rss feed: Yahoo E-Mailize gelen mailleri rs feed(besleme) şeklinde görmek ister miydiniz? O zaman bu site işinizi görecektir. Böylece mail beklediğinizde sürekli hesabınıza girmek zorunda kalmayacak, rss okuyucunuzdan(reader) takip edebileceksiniz.

İskenderiye Kütüphanesi: Bu site kağıda basılı kitapları e-kitap olarak ücretsiz indirme imkanı sunuyor. Hemen aklınıza illegal siteler gelmesin bu site bu işi legal olarak yapıyor. Bu konuda şöyle bir bot da düşmeyi ihmal etmemişler: İlkesel olarak hemen her kitabı yayınlamaya çalışırız, ancak yazar ve çevirmenlerin de zarar görmesini istemeyiz. Bu nedenle yeni basılan kitapları paylaşıma açmayı düşünmüyoruz. Daha çok telif hakkı süresi bitmiş eserleri, yazarından ya da çevirmeninden izin aldığımız eserleri ya da alenileşmiş eserleri yayınlayacağız.”

10 ücretsiz sesli kitap dinleyebileceğiniz site!

tembelyarasa | 06 September 2010 09:50

kitap okumayı seviyor fakat vakit bulamıyor musunuz?
veya “biri bana kitap okusa ne güzel olurdu” diyor musunuz? o zaman bu yazıyı okumaya devam edin… bununla beraber sesli kitaplardan hoşlanıyorsanız bu hizmeti sunan siteleri sizlerle paylaşacağım eğlendirici olması dileğiyle.

Booksshouldbefree

kitap ücretsiz olmalı sloganını kullanan bu sitede
onlarca ücretsiz sesli kitap bulabilir ve istediğiniz formatta indirebilirsiniz. ayrıca sitede bir top 100 bölümü de bulunuyor
genel kültür açısından oldukça olumlu bir site. buradan ulaşabilirsiniz.

NewFiction

drama’dan hoşlanıyorsanız bu site sizin “günlük
drama dozunuzu” verebileceğini iddia ediyor. kitapları seslendirenler de uzman aktörlermiş. bu sitedeki sesli kitapları bilgisayarınıza ve mobil cihazına indirip dinlyebilirsiniz.