bildirgec.org

dvd hakkında tüm yazılar

DVD: Çıkanlar ve çıkacaklar…

queennothing | 04 April 2011 16:42

Son zamanlarda (Mart, Nisan) piyasaya çıkan ve çıkması beklenen DVD’lere şöyle bir göz atalım;

Christopher Nolan’ın olay yaratan filmi “Inception“un (Başlangıç) DVD’si arşivcilere özel iki diskli olarak çıktı.

Yarım milyonu aşkın dosya sayısı ile en popüler torrent sitesi.

ferfote | 15 March 2011 17:11

Arenabg, torrent dünyasında pek duymadığınız bir isim.Ama bundan sonra sıkça duyacağınız bir isim olacak.

-Arenabg-
-Arenabg-

Site de sinema, oyun, müzik, yazılım, dizi gibi birçok kategori mevcut.En güzel tarafı da bunların alt kategorilere sahip olması.Örneğin oyun kategorisinde PC, PC Iso, Ps2, Ps3, Psp, Xbox, Wii gibi; sinema kategorisinde Xvid, Dvd, BluRay gibi alt kategorilerin olması işinizi epey kolaylaştırmaktadır.

DAEMON TOOLS

| 20 February 2011 13:13

Arkadaşlar deamon tools’u size anlatıcam deamon tools kaydedilmiş iso,bin,mdf, vs. diğer popüler disk imaj dosyalarını oluşturduğunuz sanal sürücüleri üzerinden açıp bilgisayarınızda takılı olmayan cd/dvd dibi medyaları bilgisayarınıza takılıymış gibi kullanmanıza yardımcı olan bir sanal sürücü oluşturma programı dır proglar ile bilgisayarınızfa 4 taneye kadar sanal disk oluştura bilir ve bu diskleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz hafızasına aldığı dilgileri sorunsuz çalıştıran bu program ile artık iso,bin,gibi sanal disk üzerinde kullanılmaya hazır kalıp dosyalarını rahallıkla açabilirsiniz buyrun

Harici Blu-Ray sürücüsü

sCoRPionTR | 03 September 2010 22:12

Blu-Ray standardı gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve yavaş yavaş DVD’nin yerini alıyor. Buffalo’da bunu görmüş olacak ki harici Blu-Ray sürücüsü üretmiş.

Youtube ve film kiralama

deLe | 31 August 2010 22:30

youtube
youtube

Financial Times’e gore google bir kac film studyosu ile film kiralama gorusmelerini surduruyor.

Film basina yaklasik 5 dolar gibi bir fiyat dusunuluyor. Filmleri indirmek (download) etmek mumkun olamayacak, filmler online izlenebiliecek.

Financial Times google’in yil basindan once bu kiralama sistemini baslatmayi umut ettigini bildirdi. Oncelikle amerika’da baslatilicak bu sistem daha sonrada diger ulkelerde.

ABD’den DVD film aldım neden çalışmıyor?

arke9 | 18 August 2010 19:08

Amerika dahil birçok ülkeden dvd alındıktan sonra çalışmaması dvd’nin bozukluğuna bağlanır . Oysaki durum farklıdır . Film üreticisi firmalar ticari kaygılarla bölge kodu uygulaması diye birşey çıkarmışlar.Dünyanın 6 farklı bölgesi 6 farklı kod bulunur.Bundan dolayı başka bir koddan aldığınız dvd filmi çalıştıramıyabilirsiz.Bölgelere bakalım:

1. BÖLGE:A.B.D ve Kanada
2. BÖLGE:Avrupa Birliği , Japonya , Türkiye , Orta Doğu, Grönland , Güney Afrika tarafları
3. BÖLGEEndonezya , Flipinler , Kore , Tayvan , Hong Kong
4. BÖLGEAvusturalya , Güney ve Orta Amerika , Meksika , Yeni Zelanda , Karayipler , Pasifik Adaları
5. BÖLGE Doğu Avrupa , Rusya Federasyonu , Hindistan , Kuzey Kore , Moğalistan
6. BÖLGEÇin

blue-ray e rakip çıktı !

maydesign01 | 13 April 2010 12:39

blue-ray den sonra intra-hybrid
blue-ray den sonra intra-hybrid

blu-raydisc association, blue-rayden daha üstün ve kapasite olarak daha geniş bir disk formatı duyurdu. yenibdlx disklerin 100gb lık tek kullanımlık ve 128gb lık tekrar yazılabilen sürümleri olacak.

blue ray den sonra intra-hybrid
blue ray den sonra intra-hybrid

Fakat şuan için intra-hybrid mevcut blue-ray oynatıcılarla çalışmayacağı söyleniyor.

kaynak

Boombox lar geri geldi!

Beacool | 12 March 2010 09:38

Görünümü gayet hoş
Görünümü gayet hoş

Sevdiğiniz eski dostlarınızı görmek insana nasıl bir mutluluk verirse bir teknoloji meraklısı için eskiden severek kullandığı ürünlerin yenilenmiş hallerini görmek de öyle bir haz demektir. Seksenlerde çocukluk ya da gençlik yıllarını yaşamış arkadaşlar Boombox’ları iyi hatırlayacaklardır. Bu omuzda taşınan eğlenceli gürültü makineleri çağımıza ayak uydurmaya geldiler.

Tabii ki çağımızın mottosu “hepsi bir arada” olunca bir boombox’ı sadece geliştirilmiş müzik çalar olarak piyasaya sürmek hatalı olacağından üzerinde ekstra özellikleri görmek beni şaşırtmadı. Boomboxlarımız artık tam anlamıyla birer eğlence üstü oldular.

Haydi arkadaşlar maça!
Ben öğrenciyken bu alet neden yoktu?!

Gelişmiş dahili kaliteli stereo hoparlörleri, 5.1 çıkışı (ya da kulaklıkla dinleme olanağı), ses (ipod vb gibi) ve mikrofon girişi, usb desteği, sd kart desteği, (resimleriniz, videolarınızı, müziklerinizi okuyabilmekte) Mp3 – Cd – Dvd player, uzaktan kumanda, dahili DVB-T tuner ve anten ve 75″ lik ekrana denk 180 derece dönen ve ayarlanabilen (10.000 saat ömürlü) led projektörüyle bu Boombox atalarının çok önünde yer alıyor.

Efsane Lezzet Geri Döndü

ermoon | 10 March 2010 12:23

Efsane Lezzet Karper için hazırlanan facebook kampanyasında, hayatında bir kez olsun bu eşsiz yöresel peynirleri tatmamış olan var mı sorusuna facebook üzerinden herkesi oylamaya davet ediyor.

Leo Burnett tarafından hazırlanan kampanyada oylamaya katılan ve en yüksek puanı alabilen 3 çifti Londra’ya Efsaneler Müzesi Madame Tussaunds’a gitme şansını yakalıyor ve bununla birlikte yarışmada 1000 puana ulaşan her 100.kişi efsane filmlerden oluşan bir DVD seti kazanma fırsatı veriyor.