bildirgec.org

duvar saati hakkında tüm yazılar

Dakikayla İşi Olmayanlara: Re-Clock

Rule07 | 14 June 2010 17:23

Bütün saatler size saati, dakikayı ve saniyeyi gösterir. Fakat bu saat saniye ve dakikayla işi olmayanlara. Re-Clock, size yanlızca saatin tam olarak kaç olduğunu gösteriyor.

Saat şık ve basit bir tasarıma sahip.
Tasarımcılar: Lin Cheng-Han, Chung Yu-Hsun, Cheng Yu-Ting & Chen Shaw-Chen

Switchital Clock – Mıknatıslı Saat

hkmt | 10 September 2009 09:35

Daha önce puzzle saat başlığıyla bu tasarımı çağrıştıran bir saat uygulamasını tanıtmıştım. Bu saat ise alt tarafta bulunan mıknatıs parçaların yardımı ile kadran üzerindeki ilgili küçük metalik çubuk parçaları ucuca getirerek o anki saat ve dakikayı sayısal olarak gösteriyor. Saniyeler dakikayı bulunca saat üzerindeki metalik parçalar harekete başlayarak yeni saat ve/veya dakikayı oluştururken ayrılan bazı parçalar ise daha sonraki hareket için diğer parçaların bulunduğu kısımda uygun yerlere yerleşir.

Clock Clock

zabun | 19 May 2009 01:55

Clock Clock, 24 analog kadranlı saatin birbirine birleştirilmesiyle oluşturulmuş ilginç bir saat. Analog saatlerden müteşekkil olmasına rağmen, Clock Clock dijital bir saat gibi okunuyor. 24 analog saatin 48 kolu, elektronik kontrol mekanizmalarıyla idare edilerek, dijital bir saattekine benzer rakamları oluşturuyor. Humans Since 1982 tarafından tasarlanan Clock Clock’un prototipi Göteborg’taki Rhösska Tasarım Müzesinde sergileniyor.

[technabob] [video]

Horultu

FEYZAN | 19 April 2009 16:49

Benim bir dedem vardı,nasıl horlardı nasıl horlardı anlatamam.Gök gürültüsü falan halt etmiş.Anneannem işte bu geceleri kükreyen adamla 55 yıl evli kaldı ve hep aynı oda da uyudular.Ben ilkokul çağındayım dedem o gece eve geç dönecek,Anneannem yalnız kalmak istemediği için,ben de onunla kalacağım.Burada şunu belirteyim anneannem çok korkak bir kadındı bunu da hep söylerdi zaten. Büyük ağabeyim ve ablam cesurdu Hüseyin ağabeyim ve ben korkaktık, ikisi bunu bilir her fırsatta beni korkuturlardı diye. Neyse konuya döneyim.Biz gece yattık, büyük bir odaları vardı böyle 5m’ ye 6m gibi filan,işte ikisinin yatağı birde camın önünde uzun bir sedir.Anneannem bana o sedir de yatak hazırladı. Böyle şekilsiz kocaman hangar gibi bir evleri vardı. Ben içerde ki odalardan birinde yatmak istiyorum ama o korkarsın deyip beni zorla oda da yatırmak istiyor. Neyse yattık ben çocuğum tabi hemen uyumuşum.

aldatıcı saat

konami | 26 February 2009 11:02

Busaat ilginç bir şekilde tasarlanmış. Yavaşça dönen iki adet göz ile saati gösteriyor. Soldaki göz saati, sağdaki dakikayı gösteriyor. Şu an tasarımhalinde bulunuyor. Henüz piyasaya sürülmemiş. Resimdeki saatte üçü çeğrek geçiyor.

font saati ( font clock )

hkmt | 12 May 2008 09:20

büyük boybüyük boy

duvar saatinizde aynı stilde rakamlar görmekten sıkıldıysanız ve her saati farklı fontlarda görmek isterseniz yumuşak köşelere sahip font clock gerçekten güzel bir tasarım. ekran büyüklüğüne bağlı olarak 3 farklı seçeneği bulunan saatin fiyatları;
büyük boy: £810.00
orta boy: £550.00
küçük boy: £195.00
Tasarımcı ise Sebastian Wrong

puzzle saat

hkmt | 03 May 2008 09:35

bu resimde eminim gozünüze çarpan ilk şey four kelimesi olmuştur. ilginç bir tasarıma sahip olan bu saatte farklı boylarda belli bölgelere dağılmış 150 adet senkronize işleyen ibreler bulunuyor. ibrelerin herbiri kendi etrafında döndükçe saatteki sayılar beliriyor. sanırım bu saat şöyle demek istiyor “herşey zamanla olgunlaşır.
video ve kaynak