bildirgec.org

düğme hakkında tüm yazılar

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

Düğme de Neymiş ki..(!)

turritopsis | 21 January 2011 10:15

Eski insanlar giysilerini düğme yerine bitkilerin iğneleri, hayvan kemikleri ve ince ağaç dalları ile “iliklemişlerdir”. Eski Mısır‘da ilmikler kullanılmış ve giysinin bir parçasının ucu ikinci parçadaki delikten geçirilerek bağlanmıştır.

Giysinin önünü iliklemek için değil de, süs eşyası şeklinde kullanılmış olan en eski düğmeler ve düğmeye benzeyen nesneler Hindistan‘ın İndus Nehri yatağında bulunmuştur. Onlar İndus medeniyetinin Kot Diji devrine (m.ö. 2800 – 2600) aitlermiş. Buna benzer ürünler Çin‘de (m.ö. 2000 – 1500), Eski Roma ve Yunanistan topraklarında da bulunmuştur.

Gelecek Projeniz için 60 tane Ücretsiz Yüksek Kalite İcon Setleri

dextarus | 30 November 2010 11:00

FlingPC ile Pc’miz Wii oldu!

Beacool | 20 February 2010 18:12

FlingPC ile Pc miz Wii oldu!

Sonunda
Sonunda

Oyun dünyasında bir şeyler değişiyor, bu gerçek. 80 li yıllarda mouse 90 ların sonunda mouse klavye kombinasyonu 2000 li yıllarda ise Nintendonun çeşitli alanlarda yaptığı radikal değişimler oyun piyasasında değişim dalgalarını tetikledi. Her ne kadar şimdi Natal gibi kökten değişim getirecek yeniliklerden söz edilse de şu an için Wiimote rakip tanımıyor.

Pc oyuncuları ise bu kontrol sistemine ağzı sulanarak bakıyordu. Ta ki bugüne kadar. FlingPC olarak isimlendirilen bu aygıt wiimote’un sağladığı hemen hemen her imkanı pc cilere sağlamakta. Onunla bir tenisi gerçekmiş gibi oynarken oynamayı bırakıp bowling salonlarını evinize taşımanız mümkün. Bunun güzel yanı yazılımların ürünü aldıktan sonra size verilen bir şifreyle (EIP KART deniyor) bedavaya ve TÜRKÇE indirilebilmesi. Sunulan oyunların arasına zaman zaman yenilerinin geldiğini de belirtmeliyim.

Dünya’nın En Pahalı Takım Elbisesi

beyrek | 28 April 2009 13:21

en pahalı takım elbise
en pahalı takım elbise

alexander amosu tarafından yaratılan bu takım elbisenin fiyatı 103.000 amerikan doları. türk lirası karşılığı ise yaklaşık 160.000.
5000 dikiş yapılarak üretilen elbise, 80 saatten fazla bir sürede bitirilmiş.
elbisenin bu kadar pahalı olmasının sebebi ise; elmas düğmeler, ürün üzerindeki dokuz tane 18 ayar altın ve nadir olarak bulunan vikunya (güney afrika’da yaşayan deve cinsi bir hayvan) yününden yapılmış olması.
katılmak isterseniz, sayfanın altında bir anket var:
multi milyoner olsaydınız, bu takım elbiseyi alır mıydınız?

HTML Kullanmadan JavaScript Include

lazaronnie | 27 March 2009 12:40

Web sayfaları geliştiren tüm heskesin bildiği gibi, projelerimizde inline (yani sayfa içinde) çeşitli scriptler yazabileceğimiz gibi, scriptleri (yani çalışan program parçacıklarını) bir başka dosya (veya dosyalar) içinde tutup ön sayfalara referans kodlarıyla dahil ederek, html kodlarımızda sadeliği (ve iş bölümünde kolaylığı) arttırmış oluyoruz.

Aşağıda yapacağımız çalışma için bize jQuery isimli javascript kütüphanesi gerekmektedir. Çünkü bu kütüphane AJAX işlemlerini kolay bir şekilde halledebiliyor. Gelin şimdi bu kütüphaneyi standart yollardan sayfamıza dahil edilecek örneği verelim. Böylece hem istemci taraflı tasarıma yeni başlamış arkadaşlarımıza include (dahil etme) için örnek oluşturalım hem de normal yollardan bir scriptin ne şekilde sayfaya dahil edildiğine yeniden bakmış olalım. Bu şekilde aşağılarda anlatacağımız gibi standardın dışına çıkarak web sayfalarımıza başka yollardan script dosyalarını dinamik bir şekilde yüklediğimizde meydana getirdiğimiz farklılığı gözler önüne sermiş olacağız.

acikoyna ile levi’s den bedava hediyeler

y4kup | 05 November 2008 14:56

merhabalar
levi’s 501 live unbuttoned acikoyna başladı.

dikkat eden arkdaşlar görmüşdür, bildirgec ve bazı sitelerdede google adsense reklamları çıkıyor. Siteye girip üye olan kullanıcılar küçük bir flash oyun oynayarak çekilişe katılmaya hak kazanıyorlar.

katılmak için şuraya tıklayın ve animasyonu takip edin.

Çekilişte verilecek hediyeler şöyle ;

20 live’s t-shit