bildirgec.org

droid hakkında tüm yazılar

Tabletlere rakip telefon: Motorola Droid Bionic

FAYA85 | 09 February 2011 10:19

Motorola Droid Bionic
Motorola Droid Bionic

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden Motorola ces 2011 fuarında tanıttığı tablet tadındaki yıldızı Motorola Droid Bionic ‘i verizon ile birlikte piyasaya sundu.Verizonun ilk LTE yani 4g telefonu olan cep telefonu4,3 inç QHD (540 x 960) ekranı ile tabletleri aratmıyor ayrıca Adobe Flash ve HTML 5 desteği ile mükemmel bir internet deneyimi sunuyor.

motorola xoom tablet bu da bir ipad killer

nazrdogan | 08 January 2011 11:17

motorola; android honeycomb sürümünü kullanan, xoom adını verdigi tabletini resmen CES fuarında duyurdu. motorola daha önce yayınladıgı bir videoda diger tabletlere atıfta bulunmuş, ipad’in dev bir iphone’a benzedigini ve bugüne kadar çıkan bütün android sürümlerinde tablet destegi olmadıgı için de samsung galaxy tab’ın da sadece büyük bir galaxy s oldugunu söylemiş ve işletim sistemlerinin yetersizligi üzerinde durmuştu

motorola xoom

iPhone 4 Katili: Motorola Droid X

garjican | 03 July 2010 14:01

Motorola beklenen ürününü kısa bir zaman önce tanıttı. “iPhone 4 Katili” olarak niteleyebileceğimiz bu Motorola Droid X‘e alanının en iyisi diyebiliriz; çünkü bu cihaz üretilirken teknolojinin neredeyse tüm nimetlerinden yararlanılmış.

Teknik Özellikler:

  • 4.3 inç Ekran
  • Android 2.1 İletim Sistemi
  • 8 Megapiksel Kamera
  • Dokunmatik Ekran
  • Bekleme Süresi: 220 Saat
  • Konuşma Süresi: 480 Dakika
  • DLNA, A-GPS
  • Wifi 802.11 n + 3G
  • Google Servisleri
  • 32 Gb’ye kadar yükseltilir 8 Gb veya 16 Gb Hafıza

23 haziran tarihinde tanıtılan ve 15 temmuzdan itibaren Verizon Wireless tarafından 2 yıllık sözleşme karşılığında 199$’a satışa sunulacak olan Motorola Droid X’in Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor.

Android iPhone OS’u geçti

angelsdemos | 30 April 2010 12:19

AdMob, 2010 mart istatistiklerini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Yeni istatistikler cep telefonu piyasasını gözler önüne seriyor. Verilere göre Google‘ın mobil işletim sistemi olan Android, Apple‘ın iPhone için ürettiği işletim sistemi iPhone OS‘u geçmiş durumda.

Android pazar payını büyük ölçüde arttırmış gibi gözüküyor.Android mobil işletim sisteminin büyük yükselişinin temel sebebi ise cep telefonu piyasasındaki Android mobil işletim sistemini seçen markaların gün geçtikçe artmasından kaynaklanıyor.

Google’ın kendi cep telefonunu olan Nexus One’ı ürettirdiği ve Google Tablet (*) üzerinden beraber çalıştığı ünlü cep telefonu firması HTC, cep telefonlarının çoğunda Android işletim sistemi kullanıyor ve kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Motorola‘nın ise Droid ve CLIQ modellerindeki Android işletim payı kullanma oranı 44%. HTC yüzde 43 ve Samsung ise yüzde 9’luk oranlara sahipler.

Motorola Droid için Game Gripper

Lorilleux | 15 April 2010 16:08

Game Gripper
Game Gripper

Yeni çıkan androidişlemcili telefonlardan olan Motorola Droid için üretilmiş bir aksesuar olan Game Gripper, telefonunuzda oyun oynamayı daha eğlenceli hale getiriyor.
Aksesuar, ince bir silikon tabakadan ve bu silikon tabaka üzerindeki tuşlardan oluşuyor. Ürünün çalışma prensibi ise çok basit. Silikon takım üzerindeki kırmızı tuşlar, normalde Gamegripper’sız oyun oynarken kullandığınız tuşların tam üstünde. yani siz kırmızı tuşlara bastığınızda aslında telefonun kendi tuşlarına basıyorsunuz ama daha rahat bir şekilde. Bu da oyunu telefondan değil de sanki bir konsoldan oynuyormus hissi vererek, daha fazla eğlence sunuyor.

Motorola i1 geliyor

FAYA85 | 23 March 2010 16:01

Moto İ1
Moto İ1

Androidli telefonlarla piyasalara gayet hızlı bir dönüş yapan
telekomünikasyon devi Motorola, Avrupa’da Milestone ile yakaladığı başarıya bir yenisini daha eklemek istiyor: Opus One
kod adlı i1.

Moto İ1
Moto İ1

Las Vegas’taki CTIA cep telefon fuarında tanıtılan telefon büyük beğeni topluyor fakat Motorolanın bu telefonda Android 2.1 versiyonu yerine 1.5 versiyonunu tercih etmesi son kullanıcıları biraz üzmüş gibi.
Cihazın özellikleri ise şöyle ;
-3.1 inç dokunmatik ekran (320×480 çözünürlük)
-5 megapiksellik kamera (LED Flaş destekli)
-Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth bağlanabilirlik
-512MB Flash / 256MB Ram microSD kart desteği
-A-GPS, Flash Lite v3.1.x, ptt push to talk

Moto blur ara yüzü
Moto blur

Ayrıntılı bilgi için burdan resmi sitesine bakabilirsiniz.

NASA, Eğitim Dronlarını işe aldı!

2tam1bolu2 | 11 December 2006 09:23

NASA, MIT Savunma Enstitüsü tarafından geliştirilen ve Star Wars serisinin ilk filminde Luke Skywalker’ın gelişimi için kullandığı “Eğitim Dronu”ndan etkilendiklerini açıkladıkları iki adet dronu Mars araştırmalarında kullanmaya karar verdiğini açıkladı.

Basit olarak tanımlarsak eğitim dronları, nispeten zararsız ışın silahları ve bir dizi sensörle donatılmış uçan kürelerdir ve jedilerın becerilerini geliştirmek için suni düşmanlar olarak kullanılırlar.

NASA ise geliştirilen bu dronları, özellikle yörüngedeki uyduların tamiri ve yeni gezegenlerin keşfinde ortamda daha rahat gözlem yapılabilmesi için kullanmayı amaçlıyor. Uçma yetenekleri ve sahip oldukları sensörlerle, astronotları yardımcı olmaları da amaçlar arasında.