bildirgec.org

dondurma hakkında tüm yazılar

Haydi Çocuklar Buz Diyarı’na!

queen writer | 18 June 2012 13:29

Çocukların severek tükettiği Danino, şimdi yaz ayına özel vanilya aromalı üstelik de “BUZ” gibi… Minikler bu yaz Danino BUZ ile serinlerken bir yandan de Buz Diyarı isimli oyunda eğlenecek.

Kendi buz diyarını yaratmak isteyen çocuklar oyunda ilk olarak; penguen, mamut ve foktan oluşan 3 hayvanla karşılaşıyor. Danino paketlerindeki şifreleri siteye girenler ise buz diyarına Sibirya kurdu, Kutup tilkisi gibi daha pek çok hayvan ve dekoratif eşya ekleyebiliyor. Çocukların görevi ise sıkılan, acıkan, Danino isteyen bu hayvanlarla ilgilenerek ihtiyaçlarını gidermek.

Kampanya dönemi sonunda en fazla puanı elde eden 15 şanslı minik Plasmacar sahibi olacak.

Magnum Temptation ile farklı bir deneyim…

Sami Erguner | 08 June 2011 16:49

Magnum Temptation, piyasaya çıktığı ilk günlerden bu yana adeta fanları oluşan ve popülerliği hiç eksilmeyen bir ürün olmaya devam ediyor. Ürünün dijital ortamdaki kampanyasında güzel yıldız Cansu Dere, Magnum tutkunlarının kişisel zevklerini tespit ederek önerilerde bulunuyor.
Buraya tıklayarak ürünün sloganı ile aynı adlı web sitesini ziyaret etmekten haz duyacağınızı umuyorum.

Başka türlü bir büyü:Alaska Frigo

nazokiraze | 06 June 2011 09:25

Küçük bir çocukken sinemaya ne zaman gitsem Alaska Frigo yemek için kıpır kıpır kıvranırdım, aslında şu anda küçükken benim sinemada ne işim vardı ?diye soru sormak gerek.Öyle ya bizim dönemimizde şimdiki gibi animasyon yapımlar yoktu ki,büyüklerimizle gittiğimiz filmler kimbilir nasıl filmlerdi, hiçbiri aklımda yok varsa yoksa Alaska Frigo var.Zaten sinema dışında canım hiç istemezdi onu. Hatta sinemaların Frigo yenilmesine olanak tanımak için filmlere ara verdiği söylenilir.

Zamanında Atatürk’e korumalık yapan Kazım Ateş ve oğulları tarafından yapılmaya başlanan Frigo daha sonra Sefaköy’deki büyük fabrikasının açılmasıyla 90lı yıllara kadar piyasada lider konumundaydı.

41-29 Sunuyor: Ben&Jerry’s IceVillage

gezgingun | 08 November 2010 09:50

Genelde eğlenceli işlere imza atan 41-29 ekibi bu sefer de Ben&Jerry’s için kolları sıvamışlar ve ünlü Facebook uygulaması Farmville’i andıran sevimli bir oyun hazırlamışlar.

IceVillage
IceVillage

Oyun inek sağma, meyve yetiştirme ve dondurma üretme üzerine kurulmuş.
Farmville’e göre en büyük avantajı ise bu oyunun ödüllü olması olsa gerek. En kısa sürede 50. seviyeye ulaşıp oyunu bitiren ilk iki kişiye iPad veriyorlar.

IceVillage
IceVillage

Yarışma için tabi ki facebook üyeliği gerekiyor. Katılmak için bu linke, 41-29 blogundan okumak için de bu linke tıklayabilirsiniz.

DÜNYAYI KURTARIYORUM, GERİ ÇEKİLİN!(2)

cellatlina | 24 October 2010 16:56

–yalnızlığını, insanlarla ilişkilerini, ikilemlerini, yaşamak güdüsü ve güdüsüzlüğünü “ŞAK!” diye çözdüm.onun dünyasını, gerçeklerini, şakalarını ve yanılgılarını…müziğini…kaskatı olmuştu dünyasından kuş bile geçmiyordu;bir iguana gibiydi.anlatılamaz garip bir yaratık…ve sürüsüyle yaşıyordu.–

Dünyadaki tüm dilencileri toplayan adam onlara şöyle dediğinde ben de duydum: SİZ BİLEREK ÇÖMELENLERDEN DEĞİL, DİMDİK BAKANLARDANSINIZ.
Elimi kaldırdım, tüm dilencileri toplayan adam, kısa bir süreliğine gözgöze gelmemizin ardından, bana söz verdi. “Bu dünyayı satmak bize kaldıysa; artık öyle bakamayacağız.” dedim.
Müthiş müzikal bir sessizlik belirdi, havada asılı durdu ve sonra taş gibi yere düştü.
Sonra planlar değişmedi tabii, dünyayı satmak için büyük bir tezgah hazırlamaya başladık, ardından biraz düşündük ve en tatlı satış stratejilerimizi geliştirdik.
Benim içime sinmiyordu dünyayı homoseksüel bir iguanaya satmak. Ancak en güzel stratejiler hep onun için hazırlanıyordu. Onu etkilemek zorunda hissettik kendimizi çünkü. Satış günü iguana familyasına tüm hünerlerimizi gösterdik; iyi olduğumuzu, dünyayı da iyi halde satışa çıkardığımızı, geleceğin iyi olacağını, cinsiyetlerin ayrımı söylentilerinin hep yalan olduğunu, dünyada artık dilenmeyen bir insanın kalmadığını; yani bu enfes dünyanın tam ağızlarına layık olduğunu ballandırarak anlattık bir avucumuz açık şekilde. iguanalar kahkahalar atarak dinlediler, homoseksüel iguana ise genellikle somurtuyor bir yandan da çilekli dondurmasını yalıyordu.
henüz dünyanın ikinci kıtasını anlatmaya yeni başlamıştık ki iguanalardan biri -zaten topu topu 150 kişiydiler- sürünerek bizim olduğumuz bölgeye yaklaştı. sustuk ve ürktük. bir anda tüm bu olanların bir rüya olduğunu farzettim ve harekete geçtim; iguanalara doğru koşup birbirlerinin aralarıdaki mesafenin çoğalmasını sağladım; bu sefer onlar ürkmüşlerdi. “vermiyorum lan dünyayı” diye bağırdım. tüm dilenciler hayretle yüzüme bakıyorlardı, “sıkıysa alın!” dedim. homoseksüel iguana bu halimden etkilenmişe benziyordu.

İŞTE ŞİMDİ S…

super hero | 02 September 2010 11:35

Olabilir, insanlık halidir. Herkesin başına gelebilir. Günlük hayatımızın en doğal ihtiyaçlarından biridir aslında bu; ve ne yazık ki en talihsizidir. Yok sayarız onu. Görmezden gelmek için elimizden geleni yaparız. Sırası geldiğinde en ücra köşede, en kısa sürede halletmeye bakar; sonra da ortadan kaldırırız marifetimizi. Üzerinde düşünmeyiz bile.

B. Bey’in düşünebildiği tek şeyse buydu. Sabahtan beri koşturup duruyordu. Bir sürü işi halletmişti. Bazı alacaklarını tahsil etmiş, bazı vereceklerini ertelemiş, bazı takkeleri başka bazı takkelerle değiştirmiş, dil dökmüş, güldürmüş, eğlendirmiş, biri sürü takla atmış; en önemlisi de bol bol terlemişti. O yapış yapış İstanbul sıcağında insan hiçbir şey yapmasa da terliyordu zaten.

Danino Çubuklardaki hayvanlar canlanıyor!

simetra | 30 June 2010 09:54

Danino Çubuklardaki hayvanlar canlanıyor! Danino’da Buz Devri kampanyası başladı. http://www.danino.com.tr/karakterlercanlaniyor/default.aspxadresinde başlattığı başarılı Augmented Reality uygulaması ile kendinen çok söz ettireceğe benziyor. Danino bu yaz ürünleri ile birlikte dondurma çubuğu veriyor, çocuklar Danino’ya çubukları batırıp dondurup yiyor.. Bu çubuklar aynı zamanda üzerlerindeki hayvan figürleri ile boyama çubuğu olarak da kullanılıyor. Çocukların oldukça ilgisini çekecek uygulama aynı zamanda Augmented Reality ile tanışmamış olanların da oldukça ilgisini çekecek. Deneyin, hayvanları canlandırmaya başlayın.

Girişimciler için 10 yaz mesleği

AlperBlog | 02 June 2010 10:09

Yaz çoktan geldi.Uyanık girişimciler için yaz mevsimi de fırsatlarla dolu bir mevsim tabiki.Peki yazın girişimciler için en çok kazandıran meslekler nelerdir? Planlı bir bütçeyle kendisine güvenen herkes bu öneriler ile yazı oldukça rahat geçirebilir.

Yaz mevsimi deyince akla ilk olarak Dondurma sektörü gelebilir.Öyle ki dondurma pazarı Türkiye’de en hızlı büyüyen yatırım alanı haline gelmiş.İşte en çok kazandıran 15 iş fırsatı:

Kafedo

Romma

facebook hesabınızı dondurucuya değil çöpe atın

lityumiyon | 16 April 2010 11:59

Bir zamanlar ben de İsmail YK gibi Facebook hayranıydım, sabah akşam girer çıkar gezer dururdum…

Arada bi iradesizliğimden yakınıp kendimi frenlemek için hesabımı dondururdum, tabi sonra dayanamaz tekrar açardım…

En iyisi dondurmak yerine tamamen silelim, insanların çoğu Facebook hesabını kapatmanın dondurmak olduğunu sanıyor, oysa adı üstünde, dondurmak yani geçici bişey…

Şimdi 3-5 küçük adımla bu illetten tamamen kurtulmayı öğrenelim…

Mars’a giderken yolda kestirmek artık mümkün…

slipstream | 22 March 2010 12:28

Teknoloji; çeşitli alet, edevat, teknik, sistem, yol yordam ve ürünlerin kullanımı ve ilgili bilgilerin tümüne verilen addır. Bu sefer konu ufacık tefecik bir elektronik zamazingo değil, tıbbi alanda çığır açan bir teknoloji. Kimilerinin “Alien”, kimilerinin “Avatar” benzeri filmlerde ancak görebileceğini düşündüğü bu olay neredeyse gerçekleşmiş durumda. Neredeyse diyorum çünkü ilk etap insanlı testler (phase I) 2008’de başarıyla tamamlanmış…

Konumuz; ingilizcede “suspended animation” diye tabir edilen türkçede dondurma ya da derin uyku hali diye tanımlanabilecek, tıpçıların geçici ölüm de dedikleri bir durum. Yaşamsal proseslerin dışarıdan müdahale edilmesi ile tamamen durmaksızın geçici olarak kaybolması hali.

Nefes alımı, kalp atımı gibi fonksiyonlar zorlukla fark edilebilecek seviyelere indirilebilmekte. Genelde ekstrem soğuk koşullarda yaşamsal belirtilerin yavaşlatılması şeklinde olması gerektiği düşünülen bu tekniğe geçenlerde çığır açan başka bir yaklaşım oldu.

meşhur biyokimyager mark roth...
meşhur biyokimyager mark roth…

Mark Roth ve ekibi, kimi zaman mucize diye nitelenen, çığ altından kayakçıların saatler sonra kurtulması, buzda balık avlarken düşenlerin uzun süre sonra canlanması ve benzeri durumlarda nasıl bir mekanizmanın çalıştığını çözdüler.

Normalde solunduğunda zehirli olan hidrojen sülfürden faydalanarak önce hayvanları saatlerce kış uykusu benzeri bir duruma soktular ve sonra oda sıcaklığında canlandırdılar. Bu deneylerden kazandıkları öz güven ve amerikan ileri askeri araştırmalar enstitüsünden (DARPA)aldıkları bol para ve cesaret ile 2008 senesinden beri de insanlarda denemekteler.