bildirgec.org

donanım hakkında tüm yazılar

Toplama Bilgisayar Sistem Önerileri

Pcvolki | 08 February 2011 09:46

2011 Toplama bilgisayar sistem önerileri. Sizlere Bilgisayar teknik servis elemanı olarak çeşitli donanım ve teknoloji sitelerinden ince eleyip sık dokuyarak derlediğim almayı düşündüğüm ama ekonomik nedenler dolayısı ile alamadığım Toplama Masaüstü Bilgisayar Sistem önerimi en ucuz fiyata bulduğum, ürünleri alabileceğiniz güvenilir ve kaliteli yerleri belirterek sunacağım.

Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.
Bilgisayar toplamak bir sanattır ama her önüne gelen parçayı toplamak değil.

samsung’dan ilk ddr4 ram

Pretium | 26 January 2011 17:03

Koreli üretici Samsung RAM üretiminde dünyada bir ilki başararak ilk DDR4 ramleri üretti. 30nm üretim sürecini kullanarak üretilen bu ramler, 1600 – 3200mhz arasında çalışabiliyor ve çalışırken 1.2V enerjiye tüketimiyle aynı zamanda çevre dostu bir kullanım sunuyor. Samsung’a göre POD adlı teknoloji sayesinde DDR4 ramler DDR3 ramlere göre yarı yarıya daha az enerji tüketiyor.

Samsung ilk ddr4 ramleri üretti

samsung’dan ilk ddr4 ram

Pretium | 26 January 2011 10:45

Koreli üretici Samsung RAM üretiminde dünyada bir ilki başararak ilk DDR4 ramleri üretti. 30nm üretim sürecini kullanarak üretilen bu ramler, 1600 – 3200mhz arasında çalışabiliyor ve çalışırken 1.2V enerji tüketimiyle aynı zamanda çevre dostu bir kullanım sunuyor. Samsung’a göre POD adlı teknoloji sayesinde DDR4 ramler DDR3 ramlere göre yarı yarıya daha az enerji tüketiyor.

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

Donanımlara ait Windows Deneyimi Dizini (Indeksi) Değerlerini Nerede Bulabiliriz?

turkuas | 26 July 2010 11:02

windows deneyim dizini olarak Türkçeye bence yanlış çevrilen aslında windows deneyim indeksi olarak ifade edilmesi gereken indeks (puan), bilgisayarımızın sahip olduğu donanımın performansını gösteren bir puanlama sistemi bildiğiniz gibi.

Ancak donanımı alıp PC’ye takmadan bu indeksi önceden bilmiyoruz.

Günümüz donanımlarına ait bu puanları listeleyen bir site var mı?

Asus Designo ML Serisi 3D Monitörler : VG236 ve PG276

mcosar | 24 May 2010 14:33

Asus, yeni nesil 3D monitörlerini duyurdu. Designo ML serisine ek olarak hazırlanan 3D monitörleri 23 inç’lik VG236 ve 27 inç’lik PG276 olmak üzere iki farklı seçenek ile satışa sunulacağı açıklandı.

Her iki modelde de 120 Hz görüntü yineleme hızı ve Nvidia 3D Vision teknolojisini desteklemektedir. 1920 x 1080 piksel çözünürlük, 2ms tepkime süresi ve kontrast oranı 10,000,000:1 olarak derecelendirilmiştir.

Çocuğunuzun Eğlence Bilgisayarı: Young Explorer

mcosar | 12 April 2010 12:22

Little Takes, 3 – 7 yaş arası çocuklar için öğrenerek eğlenmelerini sağlamakta bir adım daha ileri giderek, bu yaş grubuna özel küçük bilgisayar tesisi üretti.

Bu teknolojinin aynı zamanda gelişmiş eleştirel ve bilişsel düşünme becerisi, problem çözme becerileri ve analitik düşünme de dahil olmak üzere çocuklar için birçok faydası bulunmakta. Young Explorer, çocuğunuza evde zengin eğlence ve öğrenme ortamı sağlamak için teknolojinin önemini gözler önüne seriyor.

donanımınız hakkında herşeyi öğrenmek için

variant | 13 December 2009 16:49

speccy isimli bu program bilgisayarınızın donanımını a’dan z’ye inceleyerek size liste halinde sunuyor.

örneğin hangi tip ram’i kullandığınızı, miktarını hatta anakartınız üzerinde ne kadar boş slot olduğuna kadar rapor halinde sunabiliyor.

speccy şu an piyasada bulunan benzerleri arasında en hızlı ve temiz çalışan programlardan biri durumunda. ücretsiz olması da cabası. indirmek için burayı takip edebilirsiniz.

Dünyanın ilk donanım galerileri sitesi

Ayberk Kimsesiz | 08 December 2009 23:48

Türkiye’nin ve dünyanın ilk teknoloji odaklı galeri sitesi teknofrikik.com yayın hayatına başladı. sitede ürünleri hiç görmediğiniz fotoğrafları ile görebileceğiniz gibi dilerseniz fotoğrafları 5 mp’ye kadar bilgisayarınıza indirebilirsiniz. gezmesi kolay teknoloji galerisi teknofrikik.com sizi bekliyor…