bildirgec.org

dolar hakkında tüm yazılar

AYDA 10.000$ KAZANMAK

suiza | 23 July 2012 10:57

Sevgili gençler, dünyanın uzak ülkelerinde, genellikle de, gözlerden uzak, popüler olmayan ülkelerinde yaşamış, işler yapmış bir insan olarak bu yazıyı daha çok sizler için yazıyorum.’’Türkiye’de işsizlik var’’ deniyor,’’ iyi maaşla çalışabilmek için vasıflı eleman olmak, İngilizceyi süper konuşabilmek gerekiyor’’ deniyor. Ben de diyorum ki; ‘’Lütfen ufkunuzu genişletin, başkalarının kurdukları işletmelere üç kuruş maaşla girebilmek için çırpınmayın’’.
Evet gençler, dış ülkelere açılın, çok küçük sermayelerle kendi işinizi kurma imkanları var. Özellikle Asya ve Orta Asya’da öyle boş alanlar var ki; çok az bir çabayla ve küçük bir sermayeyle, hatta ayda sadece birkaç gün çalışarak, yazımın başlığındaki rakamı (10.000 doları) kazanmanız mümkün. (Halihazırda 4 iş kolu var) Bu kısa yazıda amacım, o boş alanları açıkça anlatıp istihdam enflasyonu oluşturmak değil. Benim gördüğüm, gözlemlediğim ve hatta bizzat yaparak deneyimlediğim işler var, yani tecrübeyle sabit işler var. Bu noktalara dikkatinizi çekmek istiyorum. Belki oralarda yaşamasaydım ben de göremezdim ya da aklıma gelmezdi, bir süredir Türkiye’deyim ve eşten dosttan hep iş konusunda yakınmalar duyuyorum, kimisinin çocuğu iş bulamamış, kimisi işten çıkarılmış, vs.
Netice olarak, arkadaşlar ihtiyacınız olan ilk şey; cesaret ve sonra mümkünse kafa dengi bir arkadaş bir de hesap makinesi, para eden veya edebilecek neyiniz varsa nakite çevirin, toplayın, çıkarın, savaş baltalarınızı çıkarın, hazırlanın…
Girişimci ruh sizi korusun!
Not: Bu yazıyı hafife almamanızı önemle rica ederim, zira yazılan her cümlenin altında Suiza’nın imzası var.

finansa yeni bir bakış : paradefteri.com

ercans | 17 February 2012 12:24

Rastladığım finans (döviz, altın ve akaryakıt) siteleri içinde en kullanışlı olan site sanırım paradefteri.

İlgilendiğiniz kur veya altın için istedğiniz bankaya ait üst ve alt sınır belirleyerek, bu sınırlara gelindiğinde size uyarı vermesini sağlayabiliyorsunuz. Böylece her zaman finans sitelerini takip etmek zorunda kalmıyorsunuz.

isterseniz bülten bölümüne kayıt yaptırarak günde üç defa istediğiniz bilgilerin eposta adresinize gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Doların Akıbeti ve Krediler

cazzgir | 27 January 2011 10:57

Bir çok arkadaşım beni her gördükleri yerde doların durumunun ne olacağını, yükselip yükselmeyeceğini ve de yükselirse kur aralığının nasıl gerçekleşeceğini soruyorlar.

Bana böyle soruları yönelten arkadaşlarıma buradan seslenmek istiyorum. Arkadaşlar bu konuda kesin bir şey söylemek için medyum olmak lazım. Bizimkisi sadece elde bulunan verilere dayanarak tahminde bulunmak. Ve benim tahminim de 2011 yılını doların 1,60 TL – 1,65 TL aralığında kapatmasıdır.

DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR

admin | 09 January 2011 20:21

para nedir ki?
para nedir ki?

sizlere reklam izleyerek kazanabileceğiniz dokuz site önereceğim,hepsi bizzat denenmiştir.hepsine üye oluyorsunuz ve her gün verilen reklamları tıklıyorsunuz ve paranız birikiyor.bir çok sitede aynı işlemi yaptığınızda hatırı sayılır kazancınız oluyor.

Kingston ile Mini eğlence

BENTOL | 08 January 2011 16:39

Dünyaca ünlü teknoloji markası Kingston renk ve deneyim dünyasına “Kendi Mini Eğlence Dünyanızı Yaratın” sloganıyla yarışmaya davet ediyor.Detaylı bilgiyi sitede bulabilirsiniz.

Yarışmada

Birinciye 1500$
İkinciye 1000$
Üçüncüye 500$ hediye veriliyor.

NEOBUX, GÜVENİLİR TIKLA KAZAN SİTESİ

gezginciyim | 16 December 2010 10:47

i̇nternette tıkla kazan mail oku kazan ve anket doldur kazan tarzında bir çok site bulunmakta. bu siteler genelde hesabınızda 80 dolar yada 100 dolar yada türk menşeiliyse 100 tl birikince banka hesabınıza parayı aktarıyorlar.

fakat böyle sitelerde bu miktarları kazanmak epeyce bir zaman istediğinden çoğu kişi bıkıyor. fakat neobux sitesi hesabınızda 2 cent birikince bile paypal yada benzeri hasabınıza parayı hemen aktarıyor. azda olsa internette zaman geçirirken para kazanmak isteyen varsa bu siteden faydalanabilir. Eğer paypal hesabınız varsa site otomatik olarak hesabınıza parayı aktarıyor, bol kazançlar 🙂

çin’in en büyük alışveriş sitesi “TAOBAO”

wowo | 06 April 2010 13:17

Alibaba Group tarafından 2003 yılında kurulan taobao‘nun 170milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. 2009 yılındaki işlem hacmi 29 milyar $ olan taobao çin’de ki toplam perakende ticaretinin yaklaşık %1.98 ine sahip. her çeşit ve fiyatta şeyin satıldığı sitenin malesef yurtdışına satışı bulunmuyor. Ancak orada yaşayan bir tanıdığınız aracılığıyla siteden alışveriş yapılabilir. kargo masraflarına ragmen birçok şeyi türkiye’den ucuza mal etmek mümkün! ülkemizde bulunmayan şeyler de satılıyor..

Alışveriş için mesajla bana ulaşabilirsiniz.

YALANCININ MUMU

A D A L I | 25 February 2010 17:55

ABD’DE RİSKLİ MORTGAGE kredilerini şişiren Wall Street yöntemlerinin yeni marifetleri ortaya çıktı. Anlaşılan, Yunanistan’ı sarsan mali krizin derinlemesi de, Avrupalı hükümetlerin büyüyen borçlarını saklayarak Euro’yu zor durumda bırakması da buna benzer yöntemlerin eseri.
Yunanistan’la ilgili kaygılar dünya piyasalarını sarsa dursun, belgeler ve röportajlar şu gerçeği ortaya çıkardı: Yunanistan, Wall Street’in de yardımıyla, on yıldır Avrupa’nın borç sınırlarını yok saymış.
Goldman Sachs‘ın aracı olduğu bir anlaşma, milyarlık borçları Brüksel’deki denetçilerden saklamış.
Kriz en dip noktasına yaklaşırken bile bankalar Yunanistan’ın borçlarını gizlemenin yollarını arıyorlardı. Kasım başında Goldman Sachs’tan bir ekip, üç ay sonra küresel mali kaygıların merkez üssü haline gelecek olan Atina’ya gitti. Görüşmeler hakkında bilgi sahibi iki kişinin aktrdığına göre,

faturalarını ödemeye çalışan hükümete yepyeni bir önerileri vardı.
Goldman’ın Başkanı Gary D.Cohn’nun talimatıyla gelen bankacılar, Yunanistan’ın sağlık sisteminden doğan borçlarını uzak bir geleceğe öteleyecek mali bir kontrat teklif ettiler.
Daha önce bu tip oyunlar işe yaramıştı. Yunanistan’ın Euro Bölgesi’ne kabul edildiği 2001’in hemen sonrasında Goldman, hükümetin milyarlarca Euro borçlanmasına sessizce yardım etmişti. O zamanki anlaşma, milyarlarca doların borç yerine döviz alışverişi olarak kaydedilmesine ve Atina’nın, Avrupa’nın bütçe açığı kurallarına uymuş gibi yapıp gücü yetmediği halde bol keseden harcama yapabilmesine yol açmıştı.
Atina, Goldman’ın son teklifini kabul etmedi. Fakat zengin komşularının yardım sözü verdiği hükümet borç yükü altında inleye dursun, son on yılda yapılan benzer anlaşmalar Wall Street’in mevcut küresel ekonomik krizdeki rolü hakkında soru işaretleri doğuruyor.
Avrupalı yetkililer, Yunanistan’ın artan borcunu gizlemek için hangi karmaşık mali araçların kullanırdığı hakkında bu hafta açıklama istedi.
Yunanlıların borcunun birikmesinde mali türevler önemli bir rol oynadı. Goldman Sachs, JPMorgan

Chase ve birçok başka bankanın geliştirdiği finansal enstrümanların yardımıyla Yunanistan, İtalya ve belki de diğer ülkelerden siyasetçiler ek borçlanmalarını gizleyebildiler.
Bankalar, ileride ödeme koşuluyla hükümetlere peşin para sağladı ama bu işlemler kayıtlara geçmedi.
Yunanistan’ın dış borcu 300 milyar dolar. Ve bu borcun çoğu, büyük bankalar vasıtasıyla geldi. Yunanlı yetkililer acil para ihtiyacı karşısında ülkenin havaalanı ve otoyollarını fiilen ipotek ettirdi.
Sonuç olarak Wall Street oyunları Avrupa’yı da batırdı.

Bilim – Kurgu’nun geçmişini ellerinizde tutun – Rotobotmouse

geceyazankedi | 21 February 2010 14:00

40’lı, 50’li yılların bilim-kurgu filmlerini hatırlayın, bol kablo, bol çevirmeli düğmeli yapılar, ışıklar, kadranlar, sayılar, ne olduğu belli olmayan belki de yüzlerce yapı. Bu farede sanki oradan kopup gelmiş gibi. Bilgisayarın en çok dokunulan parçasından birisi olan fare en çok tarz değişikliğine sebep olunanlardan birisi. Bunun ile oyun oynamak ne kadar kolay olur bilinmez ama bunu almak isteyenler çok olacaktır. Fakat 300$ verecek kadar isteyene dek beklemek zorundalar.

DOGRU YATIRIM KAZANDIRIR

nehiradminmurat | 12 January 2010 23:04

Altındaki bu ani yükseliş herkesi korkutuyor.Ancak panik yapacak bir durum yok diye düşünüyorum.Bu yukseliş Yabancı ülkelerdeki kriz ortamının piyasalara yansımasından kaynaklanmakta olduğunu düşünüyorum.Peki ne kadar sürer? Ne zamana kadar devam eder bu yukseliş?Doların seyrı ne olur ? Dogru yatırım aracı nedir?Borsa ne yönde seyreder ?Bu konular herkesin merak ettiği konular olup, yatırımcıda kararsızlık oluşuş durumda.Altındaki bu yükseliş piyasaya yansıyan güvensızlık ortamı ve uzak doğu ülkelerinin altın rezervini arttırmaya yönelik girişimleri ve yatırımcının en sağlam yatırım aracı olarak görmesinden dolayı altını yastık altında tutmasından kaynaklanmaktadır.Dünya ekonomisinin düzelme yönünde sinyaller vermesi, yatırımcının tepe değer yaptığını düşündüğü altınlarını yastık altından çıkarması altının bu yukselişinin fazla sürmeyeceğini göstermekte olup, doların sert düşüşünün sona ereceği ve mayıs ayı sonlarına doğru dolarda yükselme gercekleşeceğini düşünüyorum.Borsa cephesinde ise sağlam şirketlerden dip değere yakın hisselerin alınabileceği uzun vadede kazanç sağlayacağını söyleyebiliriz.Burada önemli olan hisse senetlerine bağlanan nakitin belirli bir vade altında yatırılmış olmamalıdır.Aksi takdırde belirli bir döneme şartlandırılmış nakidin belirtilen zamanda nakde dönüştürüleceği düşünülürse bu yatırımların borsada değerlendirilmesi önerilmez.Yatırımcıların bu konuda dıkkat etmesi gerekmektedir.Yapacğımız yatırımlarda risk faktörünü iyi değerlendirmek lazımdır.Aksi takdırde yatırımcı cıddı zarara ugrayabilir.Ben küçük yatırımcının dolara yatırım yapmasının uygun olacağını düşünüyorum. nehiradminmurat