bildirgec.org

document hakkında tüm yazılar

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

DocMazy

wanadooo | 13 July 2009 18:46

docmazy
docmazy

DocMazy kendini sadece döküman bulmaya adamış bir arama motoru. PDF, DOC, PowerPoint sunumları ve metin tabanlı dosyaları arayabiliyorsunuz. Diğer arama motorlarından farkı bazı arama motorları algoritmaları sebebiyle (indekslenmeyen) döküman ve diğer şeyleri gözden kaçırıp, atlayabiliyor. Aradığınız her neyse indirme ve online olarak inceleme şansınız da var.

Show document

runnaal | 26 October 2008 14:45

Yararlı bir dökümanlar üzerinde ortak çalışma sitesi. Amacı takım arkadaşlarınızla birlikte dökümanlar üzerine notlar yazmanızı, karalamanızı, işaretlemeler yapmanızı sağlamak. Siteye world, excel, imaj gibi şeyleri yükleyebiliyor ve üzerinde arkadaşlarınızla birlikte çalışabiliyorsunuz. İsterseniz sonucu pdf olarak alabiliyor, arkadaşınıza gönderebiliyor ya da sitenin veri tabanına kaydedebiliyorsunuz. Sitenin veri tabanına kaydederseniz, tekrar girip üzerinde çalışmaya devam edebiliyorsunuz.


Döküman yükleme işlemini burdan yapıyoruz…

Belgelerin üzerinde oynama işlemlerini de buradan yapıyoruz..

Site için buradan…

xp ve bir kaç işlevsel ayar

ufopilotu | 12 August 2008 15:23

windows xp hala çok kullanılan işletim sistemlerinden. uzun süre de kullanılacağı bir gerçek. windows xp hakkında bir çok ayarın 3. parti bir yazılım kullanmadan kullanıcı tarafından yapılabilmesi için greyknight17 sitesinde sıkça karşılaşılan sorunların çözümlerine yer verilmiş.

1 MSN anlık mesajlaşma programının kaldırılması: denetim masası aracılığıyla kaldıramadığınız windows messenger yazılımının kaldırılması için yapmanız gereken şey çok basit. başlat menüsünden çalıştır sekmesini tıklayıp “rundll32 setupapi,InstallHinfSection BLC.Remove 128 %SystemRoot%INFmsmsgs.inf “ tırnak içindeki ifadeyi çalıştır ekranındaki yazı kutusuna yapıştırmanız ve enter tuşuna basmanız yeterli.

ipucu kaynakları

ufopilotu | 09 July 2008 13:28

cheat sheet yani kopya kağıdı olarak anılan ancak hatırlatma konusunda büyük yardımı dokunacak dökümanlar en kaliteli ipucu kaynakları olabiliyor.

tüm sözdizimi (syntax), kod parçaları, önemli detay ve ayrıntıların tek bir belgede toplanıyor olması neredeyse büyük bir kitabın özeti oluyor.

web geliştiricilerinin ihtiyacı olabilecek ipucu dökümanları olarak kullanılabilecek bazı kaynaklar şöyle;

Google Translate ile Döküman Formatınızı Değiştirmek

Makadakal | 14 June 2008 09:53

Pdf formatındaki yazıları çevirmek için çeşitli programlar var. Programsız ve güvenilir bir biçimde pdf formatındaki yazıyı istediğiniz office formatına Google Translate ile çevirebilirsiniz.

Yapmanız gerekenler :

1.Adım: Zoho Viewer döküman upload sitesine elinizdeki dosyayı aktarmak.

2.Adım: Aktarım gerçekleşdikten sonra Zoho Viewer sitesinin verdiği linki Google Translate site çeviricisine linki girdiğiniz zaman dökümanı office dökümanına çevirir.