bildirgec.org

dmoz hakkında tüm yazılar

moda blogları arasında derli toplu olanları mı arıyorsunuz?

knulp | 12 October 2012 10:46

gün geçmiyor ki yeni bir moda blogu açılmasın. bu kalabalık içinde göze en batan örnekler kuşkusuz tak takıştır yap yakıştır düsturu ile giydiğini taktığını instagram efektleri ile fotoğraflayıp arz-ı endam eden bir takım ünlü, ünsüz insanların blogları. bununla birlikte, göze batmayı arşın arşın geçmiş ve bir çoğumuzun sırtındaki tüyleri diken diken eden, dimağlarımıza şaplak üstüne şaplak atan “ne giysem?” programları algı eşiklerimizi dumur deryalarına savuruyor.televizyonlarda biçare kadınlara zevkli giyinmeyi öğreteceğim diye saçını süpürge eden, bu yolda kendisinin ve karşısındaki zavallı yarışmacının saçını başını yolmayı kendine görev bilen bir takım moda insanları vs.
peki bu konularda derli toplu düzgün bir şeyler görüp okumak istesek ne tür bir yol izleyebiliriz?
eğer benim gibi zamanınız kısıtlıysa; google ve birçok sitenin içerik indeksleme ve çöp ayıklamak için kullandığı dmoz adlı açık dizin projesi işimizi kolaylaştırıyor. işte size o ayıklanmış türkçe blog linklerden bazıları:

kendi mimleme sitenizi kurun!

arago | 30 June 2009 13:48

pilli network’ü kullanan herkes mim‘in ne olduğunu biliyordur. en azından hafif.org‘un mim için yaptığı

“Tek satırlık ve tek linklik bildiriler.”

tarifini duymuştur.

ben de şimdi tıpkı tusul, linkibol, imlerim ya da hafif.org’un mim havuzu gibi mimleme sitelerini nasıl kurabileceğinizi anlatacağım.

Seo ve Web Marketing İçin Harika Araçlar

algoz | 15 June 2009 15:50

Web’in reklam ve pazarlama alanı olarak kullanılmasının getirdiği en önemli artılardan biri de yaptığınız faaliyetlerle ilgili çeşitli geri-dönüşümler (ölçümler, analizler, yorumlar, vb.) alınabilmesidir.

Web’deki faaliyetinizin arama motorları değerlerinin yanında sosyal medya kullanıcıları nezdinde de nasıl bir değere sahip olduğunu aşağıdaki 3 araçla test edebilirsiniz:

1-ValidRank: Bir Backlink * Checker Tool olan bu araç ile Backlink aldığınız web sitelerini/sayfalarını, o web sitelerinin/sayfalarının PageRank * değerlerini, Web Sitenizin linkini nofollow tag’i ile verenleri ve Backlink aldığınız web sitelerin/sayfaların Out Bound Links (link verdiği diğer web sitelerinin sayısı) değerlerini görmenizi sağlıyor.

dmoz site sorgulama problemi

omd | 26 May 2009 12:46

Merhaba,
Dmoz’da bir kategoriye eklenmiş olan site var.
Kabul edilmiş ki, listede görünüyor.
dmoz içinden search edildiğinde “No Open Directory Project results found” diyorsa sorun ne olabilir ?
Bu bir editör hatası olabilir mi ?

Yapılabilecek En Temel SEO Çalışmaları

ekuplu | 08 January 2009 23:17

Bu yazımda yapmış olduğum “bilgisayardan anlayan” açılımı üzerine bildirilerimi

SEO Çalışmaları
SEO Çalışmaları

devam ettiriyorum. Yine çevresine göre “bilgisayardan anlayan” grup içerisine girenlere son günlerde popüler olmaya başlayan ve pazarlama alanında gittikçe önem kazanan bir soru sorulmaya başlandı : SEO Nedir ? Nasıl Yaparız ? Tabii ki bu soruya vereceğimiz 3-5 satırlık cevaplarla başarılı bir SEO çalışması yapılmasını sağlayamayız ama işin temel noktalarından kısa kısa bahsetmek istedim..

1-Anahtar Kelime Seçimi: Günden güne önemini kaybetse de halen en önemli parçalarından biri SEO nun anahtar kelime seçimi, yerleşimi. Anahtar kelime seçiminde kelime kelimeyi doğurur. Dolayısıyla aklınıza gelen tüm kelimeleri bir kağıda yazıp, onlara bakıp yeni kelimeler türetmek iyi bir başlangıç olabilir. Kullanıcı gibi düşünerek içlerinden en verimli olabileceklerini seçmelisiniz. Anahtar kelime aracı olarak AdwordsKeywordToolExternal Google ın verilerini direkt paylaştığı için kullanabileceğimiz en iyi kaynak. Not: Sayfayı alakasız anahtar kelimelere boğmak da size yarar sağlamaz sandbox a düşürür.

urlmetrix ile site bilgileri

bakiyyebemolu | 19 June 2008 19:30

urlmetrix site yapımcılarının işine yarayabilecek bir ölçüm aracı. bu araç sayesinde istediğiniz bir bağlantının google, yahoo gibi sitelerdeki backlinklerini; Technorati değerlerini ve bazı birkaç faydalı bilgiyi öğrenebilirsiniz. bu bilgiler için tek tek ölçüm sitelerine girmektense bir seferde öğrenmek daha kolay.

Dmoz’a site ekleme testi

nedirnedir | 13 April 2008 06:08

Dmoz, www.dmoz.org adresinde yayın yapan, bilmeyenler için söylemek gerekirse kategori ve kategori altında başka kategoriler vb. şekilde bir yapıyla örgütlenmiş, içeriğini gönüllü editörlerinin oluşturduğu Türkiye’de ve dünyada en büyük internet dizinlerinden birisi. Google vb. arama motorları tarafından da ciddiye alındığı için bir web sitesi sahibi için orada listelenmek önemli. Sağlık Adresleri‘yse, www.saglikadresleri.com adresinde yayın yapan Dmoz’daki internet -> arama dizinleri kategorisi için son derece uygun bir web sitesi. Siteyi an itibariyle Dmoz’daki bu kategoriye gönderiyorum. Bakalım Dmoz’un gönüllü editörleri ne kadar sürede tepki verecekler ya da birçok kişinin dediği gibi “ancak tanıdığınız bir editör varsa mı Dmoz’da listelenebilirsiniz.” mi şeklinde bir tepki verecekler. Yani hiçbir şey olmayacak mı?