bildirgec.org

diyanet hakkında tüm yazılar

iftar saatleri ili iftar saati şehri akşam ezanı

NLPMaster | 16 August 2010 23:51

mübarek ramazan ayının oruç tutanlar için en önemli anlarından birisi şüphesiz iftar saatleri. iftar saat oruç açma saatidir. iftar saati sofra başında toplanma zamanıdır. iftar saatleri yaradanın rızasını kazanma saatidir. ama her şehrin iftar saati farklıdır. herkesin ili şehri iftar saati farklıdır. bu anlamda aşağıdaki linkte iftar saatlerini bulabilirsiniz. iftar vakti sahur saatleri imsak saati namaz vakitleri il il diyanetten burada Ancak ilçelerin iftar saatleri farklıdır buna da dikkat etmek gerekir.

ÖZGÜR DİYANET OLUR MU?

reddear | 10 November 2009 15:28

ÖZGÜR DİYANET OLUR MU?

Özgür diyanet ancak özgür bir ülkeye mahsus olabilir. O ülke şimdilik hayalimde ama realitede devlet ve özellikle bir kısım bürokrasi bağımlı diyanete sempatiyle yaklaşmaktadır.

Girizgâhtan anlaşılacağı gibi Türkiye Cumhuriyetinde dinin devletten kurtarılmasının ilk şartı diyanetin devletten kurtarılmasıdır. Bugün Diyanet sanki salt kamusal gereksinmeymiş ve dolayısıyla salt kamusal hizmetmiş gibi vergi mükellefleri tarafından finanse edilmektedir.

Azınlıktaki vergi mükellefleriyle finanse edilen diyanet, devletten nasıl bir vaaz vereceğine kadar direktif almakta, tüm topluma da sanki tüm toplum aynı dine iman ediyormuşçasına vaaz vermektedir. Bu temel saçmalamada ne idüğü belirsiz %99 u Müslüman canım denilen garip cümleler ve ilginç bir istatistik de etkili olmaktadır.

il il imsakiye listesi Diyanet’ten

NLPMaster | 03 September 2008 12:52

Ramazan-ı Şerif ayının başlaması ile imsakiye baskıları her tarafı doldurdu.

Ancak eğer online imsakiye isterseniz Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlanan il ili imsakiyelere ulaşamka için burayabakabilirsiniz.

İmsakiye nerede bulabilirim? imsakiye nasıl bulunur? online imsakiye, imsakiye listesi, il il imsakiye nerede bulunur diyenlerin işine yarayabilecek bağlantı ile on-line imsakiyeler hizmetinizde..

VIP Cami

Asturias | 16 August 2008 09:26

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9657553.asp?gid=229&sz=38969