bildirgec.org

dijital saat hakkında tüm yazılar

fütüristik bir saat

konami | 26 May 2010 12:13

Onu Uzay Yolu’ndan çıkmış sanabilirsiniz. Tokyoflashimzalı bu saat fütüristik bir tasarıma sahip ve saati okumanın saçlarınızı yolmanıza yol açabileceği izlenimini uyandırıyor. Fakat hayır, işin aslı böyle değil. Bu saati okumak oldukça kolay. Soldaki halka saati belirtiyor, sağdaki matriks ise dakikakaları. Bu model sadece bir tasarım ama beğendiyseniz yakında alacabileceksiniz gibi gözüküyor. Bence güzel bir tasarım olmuş.

ActionScript 3.0 Dijital Saat ve Takvim Yapımı

erolDemirer | 26 January 2010 15:59

Sistemin saat ve tarih bilgilerini kullanarak uygulamalarımızda tarihi ve zamanı gösterebiliriz. Sadece bu bilgileri göstermekle kalmayıp kullandığımız sembollerin açılarını değiştirebilir, günün belirli zamanlarında farklı mesajlar verebiliriz. Hatta biraz daha abartıp farklı arkaplanlar kullanarak gündüz ya da gece saatlerinde uygulamanın arayüzünün farklı görünmesini sağlayabiliriz. Buradaki sınır hayal gücümüze kalıyor. Eğer kullanıcının bilgisayarındaki saat ve tarih yanlış ise uygulamamızda ki tarih ve saatte yanlış görüntülenecektir. Bunun sebebi ise ActionScript’in İstemci Taraflı bir kodlama dili olmasıdır.

Su ile çalışan dijital saat

hukihuki | 30 November 2009 13:14

Hem çevreci olayım, hem de ilginç ürünlerle evimi donatayım diyorsanız, bu saat size göre. 4 şık rengi ile teneke kutulara altı ayda bir su eklemeniz sayesinde saatiniz düzenli olarak çalışabiliyor. Böylelikle pil harcamadan dijital saate sahip oluyorsunuz. Fiyatı da değişik bir ürün için oldukça uygun. Benim baktığım sitede 17 dolar deniyor ama meşhur uluslarası açık artırma sitesinde biraz daha farklı bir fiyatı var.

Roll Film Clock

sempesif | 02 November 2009 09:54

Roll Film Clock Teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı olarak gelişen tasarım dünyası bir çok üründe kendini ortaya koyuyor. Belki de teknolojinin hızına ayak uydurabilen tek mecradır tasarım. Tasarım dünyasının en çok başvurduğu bir yöntemse eskiyi teknolojiyle buluşturarak yeni tasarımlar üretmektir. İşte size güzel bir örnek.

Eğer fotoğrafçılık düşkünü iseniz ya da hediye aradığınız arkadaşınız bir fotoğraf aşığı ise; yakında hiç0bir yerde göremeyeceğimiz bu film rulosundan tasarlanmış dijital saat hoşuna gidecektir. Fiyatı:62$

robot el saat

noname1 | 09 August 2009 22:41

Çok farklı bir dijital saat tasarımı;robot el saat.Bu robot eldeparmakların hareketine göre saat değişiyor.Nasıl çalıştığı buradan görülebilir.Bu ilginç saat tasarımı Jongchul Kime ait.

Dünyanın En Hızlı Saati

mturkmen | 30 June 2008 12:26

Saniyenin milyonda birini gösterebilen dijital saat.
Saatler artık günlük hayatta ihtiyaç duyduğumuzdan daha fazlasıyla dakik. İnsanoğlunun zaman hakkındaki takıntısının giderek arttığı günümüzde artık zamanı daha da küçük parçalara ayırıyoruz. Fakat zamanı ne kadar küçük parçalara ayırsak da, zaman aynı hızda geçmeye devam edecek ve biz de zamanı durduramayacağız.
Kaynak

Dijital Göstergeli Mekanik Kol Saati

zabun | 20 June 2008 18:18

OPUS 8‘i diğer kol saatlerinden ayıran özelliği, görsel olarak dijital saatlerdeki kadranlardan birine sahip olması değil, bu kadrandaki rakamları çalıştıran mekanik bir düzeneğinin olması. Harkulade bir tasarımın sonucunda, göstergedeki oluşması gereken rakamlar, yüzeyden yükselerek kendini belli ediyor. Saatleri gösteren kısım kadranın solunda, dakikaları gösteren kısım ise sağında yeralmakta. AM/PM gösterebilmekte. 3Hz frekansında çalışan mekaniğinde, 44 yakut bulunuyor. 437 parçadan ve 138 segmentten oluşuyor. Kasası beyaz altından. 4mm kalınlığında anti-reflekte safir cam kullanılan saat, 30m su geçirmiyor. Sadece 50 adet üretilmiş.

Dokunduğunda saate dönüşen bilezik

d o g u h a n | 12 April 2008 16:28

DOKUNMANIZLA DİJİTAL SAATE DÖNÜŞÜR
DOKUNMANIZLA DİJİTAL SAATE DÖNÜŞÜR

İşte size bir teknolojik saat. Saatin özelliği üzerindeki küçük renkli noktaya dokunulduğunda dijital saate dönüşmesidir. Bu saat sade ve şık görünümüyle bayanların gözdesi olacağa benziyor. Bayanların aksesuar olarak da kullanabileceği bu bilezik şeklindeki saat her türlü kıyafetle uyum sağlayacaktır. Tabii erkekler de kullanabilir 🙂

Projektörlü Teknolojik Saat

fReewave | 08 April 2008 14:00

Birçoğunuzun evinde dijital saat vardır. Bu saat de ilk bakışta diğer ürünlerden kendini çok fazla ayırmıyor. İlk göze çarpan güzel tasarımı. Siyah, beyaz tasarım ve display ekranını kaplayan turuncu… Ama gecenin bir yarısı kafanızı eğip saatin kaç olduğuna bakmak için şekilden şekle girmek istemeyenler için, saati duvara projektör gibi yansıtan bir de sistemi var. Merak ettiyseniz buradan ayrıntılarına bakabilirsiniz.

8GB Men’s MP4 Watch

hkmt | 06 April 2008 14:00

8gb watch
8gb watch

marketlerde sayısı ve çeşitleri gün geçtikçe artan dijital saatlerin kapasitesi de gittikçe genişliyor. her bilek ölçüsüne uygun dizayn edildiği belirtilen 1.5 Inch genişlikte ve oled teknolojisiyle tasarlanmış ekrana sahip bu kol saati ile MP3/WMA/WAV formatlı müziklerinizi dinleyebilirsiniz, MP4/WMV/AVI formatlı videolarınızı izleyebilirsiniz, içine ekli mikrofon ile wav formatlı ses kaydı yapabilir ve JPEG formatlı resimlerinizi görüntüleyebilirsiniz. 98/SE/ME/2000/XP/Vista uyumlu olup usb 2.0 desteği bulunmaktadır. saatin fiyatı $79.46 ek kaynak