bildirgec.org

designers hakkında tüm yazılar

NOT a Phone! Next Generation iPhone! Bu bir telefon değil, yeni nesil iphone!

kagit kalem silgi | 21 October 2010 12:10

Telefon ekranın avuç içiniz olması kadar eğlenceli birşey olabilir mi?
Gelecekteki iphone’u tasarlayan Samuel Lee Kwon,
iphone’ların bilindik ağırlığından bizleri kurtaracak gibi görünüyor..

Next Generation iPhone, bileğimize takabileceğimiz bir saat kolaylığında..

Avuç içine açılan holografik ekranı ile hafif, rahat, kolay bir kullanım sunuyor.
Oturma odanızdaki ışıkta güzel bir görüntü verebilecek olan bu yeni tasarımın, güneş ışığında nasıl görüntü vereceği ise tartışılabir.

A Green, Green Bed! Yemyeşil Bir Yatak!

kagit kalem silgi | 21 October 2010 10:02

Yemyeşil bir yatak hayal edin..!
Başınızın üzerinde okuma lambaları olan, müzik için hoparlörü bulunan, yemyeşil sarmaşıkların içinde uyanabileceğiniz bir yatak..

Yatağın üzerinde yaptığınız hareketler, yatağın altında bulunan pili şarj ediyor..

SkateCycle!!! Yeni Eğlencemiz! = )

kagit kalem silgi | 19 October 2010 12:02

2010 Bronz Fikir Ödülü sahibi bu tasarım, sahibine hem eğlenceyi hem de hızı beraberinde getiriyor..

Hızlı, çevik ve eğlenceli…!

Yüksek kaliteli malzemeler ile tasarlanan SkateCycle’ın tekerlekleri, hem hız hem de kavrama sağlayan bir karışımdan imal edilmiş. Çerçevesi ise alüminyumdan yapılmış…
Yazının devamında, ilgili siteyi ve diğer fotoğraflar ile birlikte, açıklamaları da bulablirsiniz..

Twitter Kullanıcılarının Uyku Saatlerini Öğrenin!

algoz | 24 March 2010 13:04

Kullanıcı tabanını soluksuz bir şekilde arttıran Twitter’ın diğer bir artış gösterdiği alt başlık ise; Twitter API’leri ile hazırlanmış 3.parti uygulamalar. Bu 3.parti uygulamalardan biri olan ve SleepingTime.org adresinden ulaşabileceğiniz When do they sleep? uygulaması; Twitter kullanıcılarının uyku saatlerini öğrenebilmenizi sağlamakta.

When do they sleep? uygulaması, kendinizin veya herhangi bir arkadaşınızın Twitter kullanıcı adını sorgulattığınızda, o kullanıcının göndermiş olduğu tweetler ile ayarlar bölümünde belirttiği coğrafi konumu (Time Zone) dikkate alarak geliştirilmiş olan bir algoritma ile hangi saatler arasında ve kaç saat süreyle uyuduğunu, grafik gösterimle desteklenmiş bir arayüzle göstermekte.

Mükemmel 3D Tasarım Araçları

angelsdemos | 09 February 2010 09:51

Yeni teknolojiler 3D tasarımı oldukça güçlendirdi. Artık herhangi bir nesne sanal ortama daha kolay biçimlerde aktarılabiliyor veya farklı ortamlar programlar ile yaratılıyor. Aşağıdaki birbirinden farklı 3D modelleme programları farklı alanlar için tasarlanmıştır. Animasyon, özel efekt, mimarı gibi alanlarda kullanılan en iyi 3D modelleme araçları;

3D Studio Max

Autodesk tarafından geliştirilen 3D Max, 3 boyutlu bir modelleme ve animasyon programıdır. 3D modellemede oldukça popüler olan bu program, film efektleri, mimari ve endstriyel çalışmalar gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Ayrıca eklenti desteği bulunmakta.

Zbrush

Pixologic firması tarafından üretilen 3 boyutlu modelleme aracı Zbrush, gerçek zamanlı modelleme ve boyama becerisine sahiptir. Yüksek ayrıntı kabiliyeti ile gerçekçi modeller yapılabilir.
Modo

Keşfedilmesi Gereken 300+ Yüksek Kaliteli ve Çok Popüler Yazı Tipi

LeBron | 27 November 2009 19:25

Tasarımcılar için sürekli yeni kaynaklar gerekmektedir. Özellikle kullanmış olduğunuz yazı tipleri tasarımlarınız için çok önemlidir. Daha önce 2009’un en iyi yazı tiplerini buradagörmüştük. Aşağıda ise yüksek kaliteli ve çok popüler yazı tiplerine ulaşabileceksiniz.

1. 30 high-quality free fonts for great designs (harika tasarımlar için 30 yüksek kaliteli ücretsiz yazı tipi)

2. 22 Most Used Free Fonts By Professional Designers (Profesyonel tasarımcılar tarafından en çok kullanılan 22 yazı tipi)

Web tasarımcılar için görülesi 30 “yorum” tasarımı

pisho | 05 August 2008 15:02

Yorum tasarımı bir sanattır. Bir kısım web tasarımcı bloglarını tasarlarken yorum tasarımını gözden kaçırır ve gelişi-güzel bir yorum tasarımıyla işin içinden çıkmak ister. Halbuki ziyaretçilerinizin yazılarınıza katkıda bulunmasına yardımcı olabilecek bir öğe de hiç şüphesiz yorum kısmının güzelce tasarlanmış olması ve albeni’sinin dozajı iyi ayarlanmış olmalıdır.

şimdi bu yazıda ilginizi çekebilecek 30 adet blog ve güzelce tasarlamış oldukları “yorum tasarımlarını” bulacaksınız.

1. alwaysBETA

29 Nisan Web Geliştiricileri Günü

nothingrows | 18 April 2008 09:21

Alan adı kayıt ve barındırma hizmet sağlayıcısı Go Daddy henüz birkaç gün önce 29 Nisan‘ı Web geliştiricileri Günü olarak ilan etmiş.

İnternetin gelişimindeki en önemli rolün Web tasarımcıları ve geliştiricileri tarafından üstlenildiği kuşkusuz apaçık ortada. İşte bu noktada firmalar ve ajanslar açısından iyi bir web tasarımcıya sahip olmanın önemine dikkat çeken GoDaddy yetkilileri bir yayın organında şu demeci vermiş;

Kaşıkla Karıştırmaya Son

| 28 February 2008 08:08

no more spoon
no more spoon

Florian Dussopt tarafından dizayn edilen bu bardak çay şekerini karıştırma işini kaşık yerine kendisi yapıyor. Bardağı bizzat sallayarak içindeki seramik top sayesinde şekerin karışmasını sağlıyorsunuz. İnce belli bardakta çay içmek için kaşıkla karıştırılırken çıkan sesi duymanın keyfi bambaşka o ayrı.