bildirgec.org

desibel hakkında tüm yazılar

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

ÇARŞI; Bir Marka !

renklikalem | 25 July 2009 13:00

Bazen futbolun renkli ve güzel olabilmesi için futbolu izleyenlerinde bu oyuna katılması gerekir.Beşiktaş taraftarı kuşkusuz Türkiye’de futbola en olumlu yönde renk katan gruptur.”ÇARŞI her şeye karşı!” , “ÇARŞI Atatürk harici her şeye karşı!” ve “Evdeki hesap ÇARŞI’ya uymaz!” sloganları ile ülkemizde ekol haline grup aslında 1982 yılında kurulmuştur.Maçlarda gösterdiği renkli ve değişik tavırlarla, açtığı mizahi ve gerçekçi pankartlarla ve söylediği ilginç tezahüratlarla farklı olmayı amaçlamışlardır.Aslında grup, ilk taraftar dergisi olan “Forza Beşiktaş” adlı dergiyi hiç bir yayın kuruluşuna bağlı olmadan insanlara sunarak bunu göstermişlerdir.Daha fazla kanıt sunmak gerekirse; grup, “ÇARŞI Nükleer Santrallere Karşı!” ve “Nükleersiz Türkiye!” pankartları ile Nükleer Santrallere karşı olan tepkisini en iyi şekilde ortaya koymuştur.

Ses sistemi önerileriniz?

tataryigit | 25 September 2007 18:37

Yeni bir ses sistemi almak istiyorum. Öyle komşuları rahatsız edecek kadar çok güçlü olmasına gerek yok. Bana geniş odamda kaliteli ses versin, sesi bozmadan çıkarsın, biraz da bass vursun masamda bardak varsa titretsin kıvamında bir ses sistemi lazım. Fiyat aralığı 40 – 70 TL arası..
2+1 veya 5+1 farketmez.. Yeter ki kaliteli olsun..
Önerileriniz doğrultusunda (bu işten anlayanların) bi ses sistemi almayı planlıyorum.

Cebinizdeki Sub-woofer

yenibirnickistiyorum | 08 August 2007 17:16

X-mini dünyanın ilk dahili sub-woofer destekli cep hoparlörü. Kapalı iken 52 x 52 x 32 mm boyutlarındaki ürün, 52 gram ağırlığında. 2 watt gücündeki hoparlör 100HZ-20KHZ ses aralığında 89db ses seviyesine kadar çıkabiliyor. 32$’a satılan bu portatif zamazing, USB’den şarj olabilen pili ve katlanabilir gövdesiyle oldukça cazip görünsede, sesini duymadan hakkında karar vermek güç.

115 Desibellik Bisiklet Kornası

TechnoHayat | 01 August 2007 18:14

115db Bisiklet Kornası
115db Bisiklet Kornası

Önünüzde giden kişiyi uyarmakla birlikte, sizi de bisiklet üzerinde zıplatabilecek olan bu korna, çıkardığı 115 desibelses ile ciddi derecede uyarıcı bir özelliğe sahip. Bisiklet tutkunlarının tercih edebileceği bu ürünü, Hong Kong menşeili Brando firmasından sipariş verebiliyorsunuz. Türkiye’ye gönderdiği kargolar, 8 gün içinde size ulaşıyor. En azından daha önceki 2 siparişimden her biri, 8 gün içinde sorunsuz bir şekilde elime geçti. Bu açıdan firmanın güvenilir olduğunun altını çizeyim.

Sabit Disk’e Sulu Soğutma

yenibirnickistiyorum | 31 July 2007 11:53

NEC ve Hitachi iş birliği ile geliştirilen sulu soğutma sistemlerine, sabit disklerin sogutulması da eklenmiş. Terrabayt boyutlarına ulaşan ve gittikçe yükselen bir ısı grafiği sergileyen sabit disklerin de soğutucu ihtiyacı gündemde olan bir konu idi. Seri fanlar ile soğutulması için geliştirilmiş ürünler zaten mevcut. Ancak oluşan ses düzeyinin yüksekliği rahatsız edici olsa gerek. Geliştirilen bu sistemde çalışan tek sogutma fanının ses seviyesi ise 25db ki oldukça düşük. NEC’in gelecek nesil masaüstü sistemlerinde bu merkezi soğutma sistemini uygulayacağı açıklanıyor.

alarmlı asma kilit

penguen06 | 12 June 2007 00:39

Değerli eşyalarınızı, 100 desibel gücünde ses çıkaran bu alarmlı kilit ile koruyabilirsiniz. Anahtarlama mekanizmasının esnekliği sayesinde pek çok eşyayı kolayca kilit altına alabilirsiniz. Harekete duyarlı olan kilit sahibine açmak için belli bir süre tanıyor. Bu kiliti taktıktan sonra yerinizde olsam şifreyi unutmazdım çünkü 100 desibel tren düdüğü ile eşdeğer bir ses düzeyidir.

Partinizin Durumunu Öğrenin…

thutmosis | 24 May 2007 15:06

Bu dijital saat, gürültünün seviyesine göre (desibele göre ölçüp), partinin durumu hakkında size bilgi veriyor. Ekranında da hoş bir görüntü oluşturuyor. Partinizin hangi aşamada olduğunu öğrenmek için ideal 🙂

kaynak ve bilgi için