bildirgec.org

deri hakkında tüm yazılar

Fotoğraf devi Leica’dan M9 Titanium

sCoRPionTR | 23 September 2010 13:56

Fotoğraf dünyasının dev isimlerinden Leica sadece 500 adet üreteceği M9 Titanium’u duyurdu. M9 Titanium’u almak için cüzdanınızın bir hayli kalın olması gerektiğini de en baştan söyleyelim.

Elektronik deri sayesinde robotlar da artık hissedebilecek

sCoRPionTR | 15 September 2010 14:46

Robotlar git gide insanlara benziyorlar. Fakat henüz hislerin bir çoğuna sahip değiller. Görme, etrafındakileri algılama, duyma gibi yetenekleri gelişmiş olsa da halen dokunma ve tatma gibi becerileri pek gelişmiş değil. Fakat yeni üretilen bir elektronik deri sayesinde artık robotlar da hissedebilecek.

James Bond Çantanıza Hasta Olacak!

Beacool | 16 June 2010 09:53

From Russia With Love filminde James in sağ kolu bir çantaydı...
From Russia With Love filminde James in sağ kolu bir çantaydı…

Siz o furyayı yakalayabildiniz mi? Bilmiyorum ama James Bond’un Rusya’dan sevgilerle (From Russia With Love) filminin hemen ardındaki bir dönem “James Bond çantaları” pek bir modaydı. Kilit mekanizmalı, şifre korumalı bu çantaların sahipleri bir dönemin “havalı” kesimiydiler. Yıllar geçip gençler bu çantaların modasını daha spor modellere devretti. Ama bu tip çantaları gerçek amacı için kullananlar halen onları kullanmaya devam ettiler.

EN SOĞUKKANLI IRK…İNUİTLER!

| 09 March 2010 13:22

Yaşlanan insanları ölüme terkedecek kadar kalpleri soğuk ve yaşlandıklarında da bundan kaçmayacak kadar onurlu insanlar aslına bakarsak İnuit, Yupik, Yuit denilen bu şirin ırk…

Kendilerine Eskimo denmesinden son derece rahatsız olmalarını anlamıyorum çünkü kelime “çiğ et yiyen kişi” anlamında kullanılıyor ve bu insanlarda doğa şartlarından dolayı eti çiğ yiyorlar. (eti salamura kıvamına getirip yeselerde)

“Lafı daha fazla uzatmadan bu ırkın Tarihçesiyle başlamak istiyorum”!

 • Buzul Çağın bitimine doğru(yaklaşık 12000 yıl önce) ve Amerika ile Asya kıtaları birbirine bağlıyken Sibirya’dan Asya’ya geçen insanların torunları olarak kabul edilirler.
  Amerika Yerlilerinden mi yoksa Moğollara mı dahil oldukları bilinmemektedir.
 • Boyları 1-50; 1-60m,
  Elleri ayakları küçücük,
  Derileri sarıya yakın,açık kahverengi,
  Saçları siyah,göz renkleri ise kahverengi,
  Sakal bıyık hiç çıkmaz,
  Ya yuvarlak yüzlü ya da Moğollar gibi düz yüzlü,
  Ve Şişman değillerdir,
  Özelliklerine de bakılırsa, dünyanın en farklı ırkına sahip topluluktur.

Yok, DEVE ‘nin KUŞU demeyin

| 13 August 2009 14:10

Yok, DEVE ‘nin KUŞU demeyin

Hayvanlar âlemindeki belki de en komik ve ilginç hayvanı devekuşlarıdır. Komik suratları, meraklı bakışları ve dertsiz tasasız hareketleriyle devekuşlarını tanıyalım.

90 ile 150 kg arası değişen ağırlıkları ortala 65 km hızları ile duygularını belli eden korktuklarında başlarını kuma sokan Bu komik görünüşlü hayvanların gagasından tırnağına, derisinden tüyüne, etinden yumurtasına kadar her şeyinden faydalanılmaktadır.

Sallanan At Telefon Tutucu

erdenk | 07 July 2009 17:32

Her ne kadar çocular için tasarlanmış gibi görünse de bu sallanan at şeklindeki telefon tutucular kendini hala çocuk hisseden büyüklere pazarlanıyor.

Brezilya derisinden üretilmiş olan bu el yapımı telefon tutucu için 980 Taiwan doları (yakalşık 29 $) ödemeniz gerekiyor.

Tuhaf teknoloji : Buz yerine taş kullanacağız

lazaronnie | 22 April 2009 14:25

taş buz
taş buz

Bu tür ürünleri teknoloji ile bağdaştırabilmek, teknolojiden ne anladığımızla ilgili olsa da, sağladıkları konfor kuşkusuz yadsınamaz derecede hayatımızı etkiliyor.

40 derecede bir öğlen vakti kendinize buz gibi bir içki hazırlamaya karar verdiniz. Ancak o da ne? Evde buz kalmamış. Dondurucuyla bir iki parça buz üretmek isteseniz en az 2 saat lazım. Telaş yapmayın, imdadınıza bu taş buzlar yetişiyor. Üreticisinin “Nordic Rock” ismini verdiği bu sevimli kaya parçaları isveçte bolca bulunabiliyor.

KEÇİ ( CAPRA HİRCUS )

akoni | 13 April 2009 09:58

Koyun ve Keçi ürünleri (et, süt, yün, kıl ve deri) dünyadaki et yaklaşık %10 ve süt %5 tekstil ürünleri %15 küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Ama koyun ve keçi bu rakamların ötesinde bir anlam taşır ve çiftçi Habil ile çoban Kabil’den beri bu iki hayvan Yakındoğu uygarlıklarından doğan bütün halk topluluklarının dini inanç ve törelerinde sık sık karşımıza çıkar.

Yün, kıl ve derilerinden yararlanılması; çayır bitkileriyle beslenmesi, korunmaya muhtaç ufak yapısı; uyum ve dayanıklılığı erken çağlardan beri (yaklaşık 7 000 yıl) evcilleştirilmesini sağlamıştır. Bu hayvanların yün, süt ve etlerinden başka, muhtemelen daha evcilleştirilmediği çağdan beri giyecek yapımında kullanılan, daha sonra müzik aletleri ve parşömen kâğıdı yapımında işe yarayan derilerden faydalanıldı. Gübre olarak değerlendirilen dışkıları, bazı bölgelerde yakacak olarak kullanılmaktadır (tezek); bağırsaklarından keman yayları yapılmakta, kemiklerinden çeşitli aletler, makine yağı, mum imal edilmektedir. Kuzu ve keçi derileri, incelikleri, dayanıklılıkları ve esneklikleri nedeniyle lüks giysi ve ayakkabı yüzleri imalinde aranan derilerdir.

Asus’tan en ince LCD monitör

24black mamba24 | 03 July 2008 01:10

Asus LS221H
Asus LS221H

ASUS, LS221H LCD modelini duyurdu. evet bu harika lcd’nin özellikleri;

monitörün deri kaplaması, çizilmeye karşı dayanıklılığı, pürüzsüz ve düzgün hatlara sahip olması insanları büyülüyor. bu monitörün üst yarısı elmestan olmakla beraber 9H sertliğe hatta çizilme ve kirlenmeye karşı direnci var. LS221H’nin camı ise %95 ışığı geçirme, görüntüleri net bir biçimde gösterme ve 1680×1050 piksel çözünürlüğünü sahip. daha fazla bilgi edinmek için kaynağa tıklayabilirsiniz.

kaynak

MacBook Air’i Deri ile Kaplama

zabun | 20 June 2008 03:33

MacBook Air dizüstü bilgisayarınızı, tamamen deri kaplamaya ne dersiniz? Vaja bizim için bunu yapabiliyor. “Ivolution Leather Suit” şeklinde isimlendirdiği kaplama yöntemi sayesinde, kendi tarzınızı yansıtma şansına sahip oluyorsunuz. USB, kulaklık, şarj portları gibi kısımlar kaplama haricinde tutuluyor. Firma ayrıca, iphone gibi diğer bir çok cihazınıza sizin istediğiniz şekilde kaplama yapabiliyor. MacBook Air için bir başka yerli seçenek ise beyzacases‘ten “Thinvelope”. beyzacases’in çıkardığı işler gerçekten kaliteli ve çeşitli.