bildirgec.org

derece hakkında tüm yazılar

Her eve Sismograf!

Beacool | 21 November 2010 14:28

Her eve Sismograf!

Gragraph deprem!
Deprem!

Biraz paranoyakça yaşamanın insan hayatına katkıda bulunduğuna inanıyorum. Zaten paranoyanın birazı da tedbir oluyor. Eğer sizde tedbirliyseniz ve doğal afetlerin (bana göre en insan psikolojisini bozanı) depremden korkanlardansanız (ya da birazdan fazla paranoyanız varsa) tanıtacağım bu ürün tam size göre. Evinizde sizin için sürekli sarsıntıları kontrol eden ve olası bir tehlikede sizi uyaran bir ürünle karşı karşıyayız.

Gragraph
Gragraph

Gragraph ismiyle piyasaya sürülen ürünü evinizde düz bir zemine yerleştirilerek çalıştırıldığında sizin hissedemediğiniz sarsıntıları hissederek takvimine sürekli kaydediyor. Bu şekilde bir gözlem ve tahmin yapabileceğiniz gibi olası bir tehlike anında cihaz uyarı vermek üzere tasarlanmış. 3 ve 10 arası tüm sarsıntıları hissedebilen yapısı sarsıntının şiddetine göre görsel ikaz sesle uyarı ve alarm veriyor. Bu sayede uyku anında depreme yakalanma (veya benim gibi hissetmeme) riskinizi azaltmış oluyorsunuz. Tabi bu en kötü senaryo…

Elektronik musluk

Spx | 24 July 2010 15:25

Daniel Dobrogorsky isimli tasarımcı tarafından tasarlanan bu ürün, banyo ve mutfak gibi alanlarda, suyu kullanırken yaşadığımız sıcaklık ayarlama problemini çözecek gibi gözüküyor. “Koolhaus” adını verdiği bu üründe günümüzde kullanılanlardan farklı olarak üzerine entegre edilmiş elektronik sıcaklık göstergesi bulunmakta. Ayrıca kullanım alanına göre önceden tanımlanmış seçenekler hazır olarak gelmekte. Konsept olan bu ürün hakkında henüz bir fiyat öngörülmemiş.

Koolhaus
Koolhaus

İzmir i 360 derece gez

aximamekan360 | 21 February 2010 15:31

Türkiye nin incisi İzmir ili nin 5000 değişik açıdan fotorafları çekilip sanal turu hazırlandı. İzmir Valiliğinin çalışması olan ve ikinci adımda da mekan bloglarına yer verilecek bu projede zmir ili ile ilgili tüm haberler ve etkinlikler yer alacak . Türkiye de bir kent için hazırlanmış en büyük portal özelliğine de sahip bir çalışma ….

http://www.mekan360.com/
http://izmirfx.mekan360.com/

ateşli bir gece macerası

nazokiraze | 23 December 2009 09:19

Başlığı görüp ne beklediniz bilmiyorum ama dün gece gerçekten başlığa çok uygun bir gece geçirdim, paylaşayım dedim, faydalı bilgilerle pekiştirirsek işe yarar belki.

Dün gece saat 23:00 civarı uyuyan oğlumu gidip öptüğümde biraz sıcak oldugunu hissettim , hemen derece ile başına üşüşünce onun uyku sersemi bagırtısıyla karşılaştık, dalsın etsin ,öyle ölçelim derken ne zaman içeri girsek karanlıkta bizi kollayan bir çift göz gördük. Neden sonra ilk defa kullanacagı yeni dereceye heves etmiş olacak,(derecesini geçen gün kızımın mp3 çalarının kulaklık deligine sokarak kırmıştı ve yenisini almıştık) bir çığırtı, neymiş ateşini ölçmemize izin veriyormuş.(Çocuklarda Ateş Ölçme Yöntemleri)

mıknatıslı objektif

ex choice | 07 January 2009 12:52

usb fever ilginç aksesuarlarına bir yenisini daha ekliyor.ve mıknatıslı çıkarılabilir objektif sunuyor.iphone ve diğer cep telefonlarında hatta ve hatta bilgisayarlarda hada yüksek kalitede görüntü imkanı sunuyor.
anahtarlık boyutunda ve taşınabilir özellikte.
ürün ile birlikte verilen mıknatıslı çemberi cihaza yapıştırdıktan sonra objektif ile mıknatıs özelliği sayesinde kameranız artık objektife sahip.
objektif 0.67x yakınlaştırma yaparak yakından çekim imkanı tanıyor(super makro)
yakınlaştırma yaparak yakınlaştırma seviyesini iki kat arttırıp uzaktan daha iyi kadrajla fotoğraf çekmeyi sağlıyor.
balık gözü ise 170 derece görüş açısıyla eğlenceli sonuçlar almanızı sağlıyor.

Bakiyim ateşin varmı?

iMania | 17 November 2008 18:14

Tam olarak alışkanlıklarımıza uygun bir ateş ölçer. Annem’de benim ateşimi böyle ölçerdi, ben de ilk aşamada oğlumun ateşini böyle ölçüyorum. Tek farkla, artık parmağınızın arasına bu zamazingoyu koyacaksınız ve sadece hissetmeyecek ayrıca ateşi ne kadar diye görebileceksinizde.

Kaynak