bildirgec.org

darth vader hakkında tüm yazılar

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Beacool | 12 June 2011 15:21

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Hoverbike - işe onla gitmek zevkli olurdu...
İşe onla gitmek zevkli olurdu…

Star Wars a yazılarımda oldukça sık değinmişimdir. Bir filmin gelecek hakkında bu kadar ipucu içermesi ve içeriğinde bulunan şeylerin insanların bu kadar ilgisini çekmesi sizce bir tesadüf mü?

Şuan bir çoğumuz henüz var olmasa da ışın kılıcının ne olduğunu biliyor, bir çoğumuzun masasında da hiç var olmamış biri olan Darth Vader ın minyatürü bulunmakta. Peki bu güne kadar gerçeğe dönüşmüş onca Star Wars icatlarına bir yenisinin daha eklendiğini söylesek? Hem de maket, oyuncak filan değil bas baya kullanılabilir bir icat…

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

inanck | 10 November 2010 14:50

Star Wars efsanesinin 3. filmi 2005’te gösterilen “Episode III – Revenge of the Sith”.

A long time ago, in a galaxy far, far away.. cümlesiyle başlayan ve arka planda çalan tema eşliğinde uzay boşluğuna doğru akan “Intro” (başlangıç) metni bilindiği üzere Star Wars serisine özgü bir başlangıçtır. İlk kez izleyen birisini Star Wars alemine böylece adım atar!

Star Wars serisini daha önce izlemeyenler için bir açıklamayla yazıma başlıyorum : senaryoda takip edilen kronoloji ile filmlerin çekim/gösterim tarihleri farklı. George Lucas 6 filmlik bir seriyi Episode:4-5-6 ve Episode:1-2-3 şeklinde bir sıralama çerçevesinde çekmiş ve izleyiciyle buluşturmuş.

Hem yapımcısı olarak, hem senaryosunu yazarak hem de çekimleri yöneterek Star Wars serisine damgasına vuran George Lucas (Bkz : Lucas Films), 2005 yılında gösterime giren son Star Wars filmi Episode III : Revenge Of The Sith (Sith’in İntikamı) ile sadık izleyicilerine anlatım ve görsellik anlamında tam bir şölen sunmakta.

Star Wars serisinin (bir bakıma) başlıca kahramanı Anakin Skywalker’in hikayesi Episode II’de bırakılan yerden devam etmekte. Tabi aradan biraz zaman geçmiş, Skywalker da bir önceki filmden sonra karşımıza genç bir adam olarak çıkıyor.

Filmin başında General Gravious’un Şansölye Palpatine’i kaçırmış olduğunu ve Jedi konseyinin bu durumla karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Gelişen şaşırtıcı olayları, tüm galaksiyi etkileyen politik gelişmeleri, diğer yandan Skywalker’in hayatnda bu gelişmelere paralel olarak meydana gelen değişimi izliyoruz. Yoda’nın bilgeliğini, Palpatine’in şeytani zekasını, politikacıların (hatta Jedi Konseyi’nin) zaman zaman düştüğü yanılgıları, Skywalker’in tereddütlerini, diken üstünde ilerleyen bir hikayeyi ve Star Wars izleyicisinin hoşuna gidece birçok detayı zevkle takip ediyoruz.

DARTH VADER İLE İMZA GÜNÜ

cherry blossom girl | 03 September 2010 11:04

İlk Darth Vader, Dave Prowse “Darth Vader Özel Çizgi Romanı”nın tanıtımı için D&R Live etkinliğine geliyor.

İmza günü, 4 Eylül 12.00’de Astoria, 5 Eylül 13.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki D&R’larda gerçekleşecekmiş. LucasFilm ve Dark Horse’un hazırladığı 176 sayfalık çizgi romanın dünya lansmanının ilk ayağının İstanbul olduğunu da belirtmek lazım.

Darth Vader ile zamanı öğrenin…

Beacool | 13 April 2010 16:32

Star Wars Darth Vader ( Yıldız Savaşları )
Star Wars Darth Vader ( Yıldız Savaşları )

Yazılarımı takip edenlerle konuştuğum (Çok sağolun arkadaşlar) zaman ilk fark ettikleri şeylerden biri Star Wars serisine olan ilgim ve hayranlığımdır. Tekrar tekrar izlemelerim sırasında sesten dolayı kapım kaç kez alt ve üst kat komşuların buluşma noktası olduğunu sayısını söylesem eminim inanmazsınız.

Saati biraz ufak gibi... (ama olsun)
Saati biraz ufak gibi… (ama olsun)

Star Wars’u bu kadar tutturan (buna eminim) Darth Vader (adamım) karakterinin kırmızı light saber ı ile en sevilen pozlarından biriyle süslü 33 santimlik bu saat (saat bahane) her Yıldız Savaşları hayranının eminim rüyalarına girecek. Daha önceki R2D2 yazımdan sonra bunu gördüğüm anda içimdeki alışveriş canavarının bana saldırması sonucu şu an klavyemin başında size bu haberi veriyorum.

Darth Vader Türkiye’ye Geliyor !

Star Wars Mania | 24 March 2010 10:55

Türk Star Wars fanları için bir rüya gerçek oluyor.

Dave Prowse (Darth Vader), dünya’da ilk kez ülkemizde Jbc Yayıncılık tarafından yayınlanacak olan Darth Vader Özel Çizgi Romanı için ülkemize geliyor.
Şimdilik aktivite hakkında çok fazla detay bulunmuyor ama kesin olarak 28 Mayıs’ta Ankara’da, 29 – 30 Mayıs tarihlerinde ise Istanbul’da toplam 3 adet imza günü düzenleneceği yönünde.
www.DarthVaderTurk.com internet sitesi şu an yapım aşamasında. Fakat Jedbang Collectibles yetkililerinden aldığımız bilgilere göre site, aktiviteye katılayamayacak olanlar için foto ve video tabanlı olacak; bunun yanı sıra Darth Vader ile çektirdiğiniz siteler özel bir bölümde paylaşılabilecek.

Darth Vader’ın protezi mi T-800 Terminatör’ün yarısı mı? Siz karar verin…

slipstream | 12 March 2010 19:33

“Ne de olsa T-800 model bir Terminatör yarısı”

PETMAN insan yürüme hareketini birebir taklit için üretilen bir robotik aksam. Temelde maksat insanın yürüme, koşma gibi hareketlerini birebir yansıtmak. Hatta Big Dog gibi yine son derece ilginç bir robotu geliştiren Boston Dynamics şirketi tarafından DARPA (amerikan ileri araştırma projeleri ajansı) için yapılan bu araştırmanın amacı da Amerikan ordusu tarafından kimyasal savaş durumunda kullanılacak kıyafetlerin birebir testi olarak tanıtılmakta.

Darth Vader 1:1 Life Size Bust

Star Wars Mania | 21 February 2010 14:13

Sonunda olacağı buydu. Star Wars koleksiyon ürünlerinde yeni bir döneme girildi.

Dünya genelinde Movie Merchandise diye adlandırılan koleksiyonerlere yönelik ürünlerde son noktayı Sideshow Collectibles koyuyor. Son yıllarda özellikle üretikleri Star Wars ürünleri ile dikkat çeken firma, yine muhteşem bir parçaya imza atıyor.

Lucas Film arşivlerinden kopyalanarak hazırlanan 1:1 boyutlardaki büst tam bir sanat eseri. Dilerseniz Darth Vader’ı kasklı hali ile dilerseniz de Sabastian Shaw’ın o çökmüş yüzü ile sergileyebilirsiniz.

İyi, Kötü ve Hödük

belesh | 15 January 2010 12:31

İyi ve kötü, siyah ve beyaz, kan ve gül, melek ve şeytan. Neden hep kötüler kaybetmek zorunda diye sormuştum sana. Birilerinin de kötü olması lazım. Yoksa bu kadar fazla iyiliğin bir anlamı kalmaz. Hem gerçekte kötü olandan zarar gelmez insana. Amacının kötülük olduğunu bilirsin. Ona göre davranırsın, hazırlıklısındır. Ama iyi olanın içinde her zaman bir kötülük yapma potansiyeli vardır ve korkarsın bundan. Güvenilmez olan odur aslında. Hangisi daha çok zarar verir sen söyle madem: Kötüden gelecek iyilik mi, iyiden gelecek kötülük mü? “Kötüsün sen!” Peki hiç sordunuz mu ona “Sen neden kötüsün?” diye, hiç merak ettiniz mi neye kızıp ruhunu sattığını?

Ruhumu sattığımı söylemiş miydim sana? Karşılığında hiçbir şey vadetmediler, ben de bedelsiz verdim onlara zaten. Beni çok istediklerini biliyordum zaten. Sayıları azdı, yardıma ihtiyaçları vardı. Denge bozuktu. Çünkü herkes iyilere yardım ediyordu durmadan. Adil olmayan bir savaş. Ben kurtaracak değilim tabi ki onları, senin de dediğin gibi hiper egom yüzünden böyle konuşuyor olabilirim. Ama ne kadar kötü olabileceğimin, can yakabileceğimin farkındayım. Onlar da farkında. (Ve artık sen de farkındasın.)

Beyazperdenin Maskeleri

altantois | 20 February 2009 14:56

Unreality, sinema tarhine kazınmış 15 maskeyi Tüm Zamanların En İyi 15 Film Maskesi başlığında derlemiş. Listede ilk anda aklımıza gelecek olanlar ile (batman, darth vader) ikonik olarak aklımıza kazınması diğerleri kadar kolay olmayan (vanilla sky, donnie darko) maskeler var.

Birçok listenin galibi burada da ortaya çıktı
Birçok listenin galibi burada da ortaya çıktı

İşte o çok sevdiğimiz kahramanların gerçek kimliklerini gizleyen, mükemmel maskeler;

15. Frank’in Maskesi (Donnie Darko)

Richard Kelly'nin şaheseri
Richard Kelly’nin şaheseri

Richard Kelly’nin ilk uzun metrajı ve sinema severleri kendisini takip etmeye iten başarılı filmindeki, o tavşan kıyafeti ve korkutucu maskesi.

14. Michael Myers’ın Maskesi (Halloween serisi)

Arlanmaz Katil
Arlanmaz Katil

Bitmek bilmeyen serilerin başında gelen Halloween sersinin yüzünü göremediğimiz biricik katili Michael Myers’ın, ifadesiz buz gibi maskesi kesinlikle sinemanın en aklıda kalıcı maskelerinden.