bildirgec.org

danino hakkında tüm yazılar

Haydi Çocuklar Buz Diyarı’na!

queen writer | 18 June 2012 13:29

Çocukların severek tükettiği Danino, şimdi yaz ayına özel vanilya aromalı üstelik de “BUZ” gibi… Minikler bu yaz Danino BUZ ile serinlerken bir yandan de Buz Diyarı isimli oyunda eğlenecek.

Kendi buz diyarını yaratmak isteyen çocuklar oyunda ilk olarak; penguen, mamut ve foktan oluşan 3 hayvanla karşılaşıyor. Danino paketlerindeki şifreleri siteye girenler ise buz diyarına Sibirya kurdu, Kutup tilkisi gibi daha pek çok hayvan ve dekoratif eşya ekleyebiliyor. Çocukların görevi ise sıkılan, acıkan, Danino isteyen bu hayvanlarla ilgilenerek ihtiyaçlarını gidermek.

Kampanya dönemi sonunda en fazla puanı elde eden 15 şanslı minik Plasmacar sahibi olacak.

Rengarenk Hamurlarla Sen de Kendi Dünyanı Yarat!

nuko | 10 February 2012 09:58

Danino çocukların eğlenerek öğrenmesine yönelik uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Danino web sitesinde yer alan “Kendi Dünyanı Yarat” ile bu kez miniklerin hem hayal güçleri hem de el becerileri gelişiyor.

Yaratıcılığını konuşturmak isteyen minikler, ilk olarak Danino paketlerinden çıkan şifreleri siteye girerek kendilerine sunulan rengarenk hamurlardan ve çeşit çeşit kalıplardan istediklerini seçiyorlar. Amaç, bu kalıp ve hamurları kullanarak en yaratıcı, en güzel manzarayı oluşturmak. Kampanya süresi boyunca, Danino paketlerinde şifrelerin yanı sıra oyun hamurları da yer alacak. Sanal dünyada oluşturduğu şekillerin gerçekleriyle odalarını süslemek isteyenler, uygulama üzerindeki resimler ve detaylı açıklamalar ile bezenmiş “Hamurdan Tarifler” bölümünden faydalanabilirler.

Minik Kâşifler Türkiye’nin Harikaları’nı Keşfediyor

bluelake | 28 September 2011 11:08

Eğlenceli ve eğitici uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Danino, bu kez minik kâşiflerini arıyor. Türkiye’nin Harikaları’nı Keşfet uygulaması sayesinde çocuklar Efes Harabeleri’nden Ağrı Dağı’na, Sümela Manastırı’ndan Manavgat Şelalesi’ne kadar 15 Türkiye harikasını yakından tanıma fırsatı bulurken, diğer yandan da kazandıkları puanlarla ‘en iyi kâşifler” listesine girme şansı yakalıyor.

Çocuklar, Danino ürünlerinden çıkan oyun kartlarındaki şifreleri uygulamaya girdiklerinde Türkiye’nin Harikaları harita üzerinde renkleniyor. Farklı 15 mekânın şifresini çözmeyi başaranlar haritayı tamamlamış oluyorlar. Fakat minik kâşiflerin işi bu kadarla bitmiyor. Daha çok kart toplayarak uygulamaya daha çok şifre girenler, hem mekânlar üzerindeki yıldızlarını hem de puanlarını arttırıyorlar.

Danino ile Çocuklarınızın Her Anını Ölümsüzleştirin

bluelake | 15 July 2011 19:23

Danino’nun yeni Facebook uygulaması Benim Eserim tüm anne babalara çocuklarının resimli büyüme günlüklerini oluşturabilecekleri online bir ortam sunuyor. Uygulamayı kullanan anne babalar çocuklarına özel bir mikro blog hazırlarken bir yandan da topladıkları puanlarla ödül kazanma şansına sahip oluyor.

Danino’nun bu keyifli uygulamasına katılarak, her ay en çok puan toplayan 20 kullanıcı arasına giren bir kişi Danino jürisi tarafından, Ayın Danino Annesi/Babası seçiliyor ve HepsiBurada.Com’dan 100 TL değerindeki hediye çekinin sahibi oluyor.

Dino ile Sualtı Dünyasını Keşfet

bluelake | 16 June 2011 12:23

Danino ürünlerinden çıkan sualtı karakterli magnetlerle birlikte Dino ile Sualtı Dünyasını Keşfet uygulamasına giren çocuklar önce sualtı dünyasını keşfediyor, sonra da kendi akvaryumlarını oluşturuyor.

Elindeki magneti web kamerasına gösteren çocukların akvaryumunda, magnetteki obje canlanıyor. Üstelik çocuklar kendi fotoğraflarını yerleştirdikleri denizaltı ile akvaryumda geziniyor; hatta bu denizaltını kamera karşısında kendi elleriyle yönetiyorlar.
Siteye üye olup akvaryumunda 30 sualtı objesini tamamlayan herkese Mıknatıslı Balık Tutma Oyunu ve gerçek bir akvaryum hediye!

Danino’dan Annelere Sevgilerle

bluelake | 25 May 2011 15:12

Danino, çocuklarının sağlıklı beslenmesine ve gelişmesine dikkat eden annelere özel bir Facebook sayfası hazırladı.

‘Doktorlar Anlatıyor’ bölümünden, annelerin merak ettiği sorulara yanıt bulabileceği, uzman doktorların yer aldığı videolara; ‘Makaleler’ bölümünden çocukların beslenmesi, sağlığı ve gelişimiyle ilgili faydalı bilgilerin bulunduğu çeşitli makalelere ulaşılıyor. ‘Etkinlik Rehberi’ kısmındaysa annelerin çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirmesini sağlayacak kitap, DVD, tiyatro ve film seçenekleri bulunuyor. Sayfada bir de çocukların 18 yaşına geldiğinde kaç santimetre olabileceğine ilişkin tahmini değerler veren eğlenceli bir hesaplama aracı yer alıyor. Ayrıca anneler, ‘Ödüllü Sorular’ sayesinde de çeşitli hediyeleri kazanma şansı elde ediyor.

Danino Çubuklardaki hayvanlar canlanıyor!

simetra | 30 June 2010 09:54

Danino Çubuklardaki hayvanlar canlanıyor! Danino’da Buz Devri kampanyası başladı. http://www.danino.com.tr/karakterlercanlaniyor/default.aspxadresinde başlattığı başarılı Augmented Reality uygulaması ile kendinen çok söz ettireceğe benziyor. Danino bu yaz ürünleri ile birlikte dondurma çubuğu veriyor, çocuklar Danino’ya çubukları batırıp dondurup yiyor.. Bu çubuklar aynı zamanda üzerlerindeki hayvan figürleri ile boyama çubuğu olarak da kullanılıyor. Çocukların oldukça ilgisini çekecek uygulama aynı zamanda Augmented Reality ile tanışmamış olanların da oldukça ilgisini çekecek. Deneyin, hayvanları canlandırmaya başlayın.

Herkes Ersin Muradına

infine | 21 February 2010 14:03

Danino annelerin çocukları ile hoşça vakit geçirebileceği aynı zamanda ödüller kazanabileceği eğlenceli bir mikro site hazırlamış. herkesersinmuradinasitesinde çocuğunuzun büyüme hikayesini görsel öğelerlerle canlandırarak anlatın.

Dilerseniz diğer annelerin ve çocuklarının masallarını okuyun ve oylayın. 15 Nisan’a kadar topladığı puanlarla ilk 3 e girenler 1000 liralık para ödülü kazanacaklar.

Fabrikalarına Davetlisiniz

kabyazer | 15 February 2008 21:07

danino

Danino, aylar önce bir reklam göstermişti. Bu reklamla annelerin güvenini artırmaya çalışıyordu. Ne kadar etkili olduğunu bilmiyorum ama sitesini ziyaret ederek güvenli mi yoksa güvensiz mi olduğunu anlamaya çalışabilirsiniz.
Ayrıca çekilişle belirlenecek 50 kişi Danino’nun Lüleburgaz’daki fabrikasına denetlemeye gidebilecek.