bildirgec.org

dal hakkında tüm yazılar

Huffman Algoritması

admin | 17 March 2009 11:11

Bilindiği üzere günden güne dijital bir çöplüğe dönüşen yaşantımızda dosyalarımızın sıkıştırılmış olması bile bazen yetersiz gelebiliyor. Terabyte kapasitelerine erişmiş hard disc’ler dijital alan ihtiyacımıza bir nebze de olsa ferahlık sağlamış olsa bile dinmek bilmeyen bu alan ihtiyacımız sürekli artış eğilimi göstererek sınırları zorlar hale geliyor. Üstelik bu kötü duruma dosyalarımızı sıkıştırdığımız halde giriyor olmamız da üzerine ayrıca düşünülesi bir durum.

Ama her şeye rağmen sıkıştırılmış bir dosya hiç sıkışmamış bir dosyadan daha hayırlı olsa gerek.

YDUS başvuruları 11-14 Kasım arasında

wowo | 07 November 2008 23:44

6 aralık cumartesi günü yapılacak olan; yan dal uzmanlık eğitimi giriş sınavına (ydus) başvurular 11-14 kasım tarihleri arasında yapılabilecek. başvuracak adaylardan başvuracakları yan dalın bağlı olduğu ana dalda uzmanlık ünvanı almış olmaları bekleniyor. ösym’nin açıklamasına

Daldan Dala Vol:1- “Öss Delisi”

Noblenipple | 04 August 2008 17:45

Yine bir gülnihal
Aldı bu gönlümü
Sim ten gonca fem
Bibedel ol güzel
O kadar gencim güzelim slow bana gelmez sohbeti yapan avalyanç’tan tsm beklemiyordunuz belki ama ruhuma iyi geliyor psikiyatristim tavsiye etti ondan dinliyorum ben de. Migren, sinüzit onlarıda götürüyor bonus olarak. Psikiyatrist meselesini sıktım tamam ama vallahi ne diyim çok rahatlıyorum. Bkz (makamlar ve burçlar)
Yok biz avalyançı istiyoruz diyorsanız konuya bir yerden girmemi sağlayacak bu şarkıyı sunuyorum size.

Kendinize Özel Saat

norepinefrin | 02 May 2008 11:30

İstek Doğrultusunda Değişebilir
İstek Doğrultusunda Değişebilir

Bu saatte sadece ana mekanik parça var ve başka hiç birşey yok. Bu sayede akrep ve yelkovan istediğiniz iki çubuk olabiliyor. İsterseniz kalem isterseniz dal parçası…

mi ?

necronamber | 12 January 2008 03:19

vay vay vay … Aferin şu karıncaya Yarı ölmüş bir sineği yakalamış götürüyor. Götür yiğidim, götür ! Sineğin karşı koyuşuna aldırma.

Bir hayvan olman sıfatıyla bütün acıma duygularını ayakların altına alabilirsin. Sen, isteyerek hüsrana uğrayan insanoğullarına benzemezsin…
Hakiki insan kendisi üzerinde düşünülecek herhangi bir şey olmayan, sözünü dinleten veyahut kendisinden nefret edilendir… mi ?
son olarak ağacın dalından bir kuru yaprak koptu, bak bak yere düşüyor. Yaprağın bu düşüşü bir kelebeklerin uçuşunu ne kadar da benziyor… Tuhaf değil mi ? En hazin ve ölü bir şey en canlı ve mutluluk saçan bir varlığa ne kadar da benziyor….