bildirgec.org

cs4 hakkında tüm yazılar

Online Photoshop

askmatik | 20 October 2010 13:00

Photoshop şu an en iyi göreselliğe dayalı program olduğunu bilmekteyiz. photoshop’un özelliklerini hiç bilgisayarınıza kurmadan online olarak buradan yapabilirsiniz…

cs5 beta ve yeni özelikler vol. 1

Apples | 13 April 2010 15:32

bir çok adobe kullanıcısı cs4 yeni alışmıştı ki adobe firması cs5 beta‘ yı duyurdu.

cs5
cs5

ve yeni eklenen bir kaç özelliğin videoları yayınlanmaya başladı. bunlar dan biri de ”’puppet warp”’ özelliği. puppet warp özelliği tamamen temizlenmiş nesnelere hareket özeliği verebilmenizdir. bunla ilgili video da bir kuklaya hareket özeliği verilmiştir. bunu görünce yapabilceklerimizi hayal bile edemiyorum. en iyisi sizi video ile baş başa bırakayım

Cs3 veya Cs4 yükleme sorunu

spain | 20 July 2009 15:35

Arkadaşalar bilgisayarımda cs2 yüklü durumda…Fakat ben adobenin sitesinden indirdiğim trial cs3 ve cs4 den herhengi birini kurmak istediğimde setup’a tıkladığımda setup ekranı gelmiyor…Nedenini anlamadım sorunu çözemedim..Sorun ne olabilir?

12 adet video anlatımlı photoshop dersi

xerre | 15 May 2009 09:43

Photoshop, gittikçe daha da büyüyen bir sektör. bunun doğal sonucu olarak Photoshop’u bilmeyen duymayan hemen hemen yok denebilir. ve her geçen gün öğrenmek isteyenlerin sayısındaki artışla doğru orantılı olarak bu talebe yönelik internette Photoshop ile ilgili kaynaklar da giderek çoğalmakta.
çoğu kaynakta çeşitli resimli anlatımlar bulunmasına rağmen yeni öğrenen ya da photoshop becerilerini artırmak isteyenlerin gönlünde yatan, video ile hazırlanmış derslerdir.
bu amaçla burada, photoshop becerilerinizi artıracak ve sizi photoshopta uzmanlaştıracak photoshop video derslerine yer vereceğiz.

1- photoshop’ta rötuş / düzenleme yapmak

editing in photoshop
editing in photoshop

Yeni Animasyon Forum sitesi (pivot,easytoon,flash,endorphin vs)

pcdeli | 14 May 2009 13:33

Yeni Animasyon sitesi ,Animasyon devrimi adıyla ortaya çıkan bu yeni site yavaş yavaş gelişme çabasına girmiş gibi gözüküyor.Her geçen gün kendini geliştirmeye çalışan bu forum sitesi,kullanıcıların (animasyon severlerin)ilgisini ve paylaşımlarını bekliyor,Animasyon severlerin çoğunu sitede toplamayı planlayan ve “Haydi Animasyoncular Attack Vakti” sloganıyla yoluna devam eden sitenin şimdiden içeriği küçük ama amacı büyük gibi gözüküyor…

tasarımcılar için 31 adet kopya kağıdı (cheat sheet)

algoz | 25 March 2009 19:09

web tasarımcıları için sık kullandıkları uygulamaların ustası olmak hızlı çalışabilmek adına çok önemlidir.
Bu uygulamaları klavye kısa yolları ile kontrol edebilmek hız kazandıracağı gibi daha yaratıcı işler çıkarmalarına da imkan tanır. Burada tasarımcılar için faydalı olabilecek “cheat sheet”ler verilmiş.

1-Photoshop CS4 Kısayol tuşları

2-Adobe Photoshop CS3 Kısayol tuşları
3-Adobe Photoshop CS2 Kısayol tuşları
4-Adobe Photoshop CS Kısayol tuşları
5-Adobe Photoshop 7 Kısayol tuşları
6-Adobe Photoshop 6 Kısayol tuşları
7-Adobe Photoshop 5 Kısayol tuşları
8-Photoshop Siyah ve beyaz kopya kağıdı

9-Photoshop Fırça aracı için kopya kağıdı