bildirgec.org

çorap hakkında tüm yazılar

Haşere,Börtü Böcek Bu Gömlekten Uzak Duruyor

afroma | 28 May 2012 09:33

“Sonunda bunu da yaptılar!” denilecek ürünler sanırım hiç bitmeyecek. Artık duymaya çok alıştığımız “Nano Teknoloji” ile üretilen bu gömleği giydiğinizde, hiçbir haşere size yaklaşmıyor. Sivrisinek, kene, örümcek ve aklınıza ne gelirse…

Craghoppers markası ile piyasaya sürülen gömleğin çeşitli modelleri, renkleri ve başka giyecek şekilleri de mevcut. Pantolon, şapka, çorap, kısa kollu gömlek, uzun kollu gömlek, t-shirt ve daha birçok modelini üretmişler. Son yılların meşhur kenelerinden ya da örümcekten, arıdan korkanlar için mükemmel bir ürün.

MELAHAT’IN ARABALARI

super hero | 09 January 2011 17:23

Melahat, en sevdiği sosyal paylaşım ağında paylaştığı internet sitesi bağlantılarının hiçbirinin eklenmemiş olduğunu, paylaşmaya çalıştığı siteleri kapattıktan sonra fark edince, burada tekrarlamaya terbiyemin elvermediği tumturaklı bir küfür savurdu.

Melahat’ı tanımam. Hakkında, çok tumturaklı küfürler bildiğini bildiğimden başka bir şey de bilmem. Acelem vardı. Melahat’ın paylaşamadığı site bağlantılarıyla, ya da bildiğini bildiğim tumturaklı küfürleriyle ilgilenecek vaktim yoktu. Otobüs durağına gidip en az yirmi dakika soğukta beklemek için randevum vardı. Çünkü daha dün akşam, işten eve dönüş yolunda otobüsteki iki genç konuşurken kulak misafiri olmuştum. Tamam, adamlar çalmıyor mu, çalıyor; ama iyi de hizmet veriyor. O yüzden randevuma geç kalmak istemiyordum.

YEDİNCİ KASABA

super hero | 15 August 2010 12:53

Her Şeyin Cevabını Herkesten En İyi Bilen Dahi Profesör P. cevabını bir türlü bulamadığı tek soruya çözüm bulmak amacıyla inzivaya çekildi. Bütün her şeyin cevabını en iyi kendi bildiği halde nasıl olur da her gün girdiği forumdaki diğer kullanıcılar bunu anlamazdı?

Her Şeyin Cevabını Herkesten En İyi Bilen Dahi Profesör P. yaklaşık olarak yedi dakika yirmi üç saniye ve kimi kaynaklara göre 47, kimilerine göreyse sadece 03 salise düşünerek cevabı buldu: Dünyadaki bütün insanları yok ettiği takdirde ikna etmesi gereken hiç kimse kalmayacaktı.

Evi ısıttık, sıra ayaklarda!

Beacool | 01 February 2010 11:21

Ürün biraz jartiyerimi andırıyor ne?
Ürün biraz jartiyerimi andırıyor ne?

Soba haberimden bu güne kaçınız o ürüne merak sardı bilmiyorum ama bir şekilde evdeki üşüme derdinizin çözüldüğünü umarım. Şimdi ise sıra ayaklarda. Her ne kadar bazıları “piştiiim!!” diyip ilk önce çoraplarını çıkarıp atıyorsa da, insanın üşütmeyle en çok hastalanmasına sebep olan ve en çok ısı kaybettiği bölgesinin (baş ve) ayaklar olduğunu biliyor musunuz? Japonya’da bazıları bunu biliyor ya da duymuş olmalı ki bu ürünü üretmişler.

Heat Socks EX Battery Set ismiyle üretilen bu ürün daha önce denenmiş ama pek başarılı olamamış modellere nazaran kısmi ısıtma sağlamıyor. Birleşik iletken karbon lifleriyle Heat Socks EX Battery Set tüm bir ayağın ısısını sağlamakta ve korumakta. Yapı olarak kemere ya da giysinize tutturulan bir pil ve ayar bölmesinden çoraplara bağlanan kablolarla şekillendiriliyor. Ama çoraplardaki hafif ve gizli güç üniteleri ince kablolama sistemiyle bağlanıyorlar. Bu yüzden ürünü hemen hemen tüm giysilerle giyebiliyorsunuz.

Penti’ni Göster, Ödülleri Kazan!

beCko | 03 January 2010 13:51

Penti sizi hem Penti’nizi hem kendinizi göstermeye davet ediyor. Penti’ni Göster isimli interaktif sitede çeşitli uygulamalar, testler, yarışmalar var. Örneğin fotonuzu ekleyip ödülleri kazanma şansınız bulunuyor. Ayrıca sitedeki testi çözüp, Penti’nin size önereceği çorap modellerini görebilirsiniz!

Katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

NEFESİ TÜRKÜ KOKAN YARİM

kahvekokusu | 05 November 2009 14:34

Biri vardı… Uzak dağ köylerinin serinletici poyrazıydı nefesi… Başım her derde düştüğünde derdin derdimdir, demesini sevdim.
İğde ve çam ağaçlarının rayihası dolarken havaya, ben onun kokusunu duyardım kaç kilometre öteden…

Gözleri gözlerime değdiğinde ruhum muydu eriyen? Ben O’nda eriyip O’nunla birleşmeyi sevdim…
Korkmazdım O yanımdayken engebelerden, uçurumlardan, derin mavilerden…
Aşkıyla hemhal olmuş kalbime güveni de sunmasını sevdim…

Dünyalılardan Tiksiniyorum

mansonilized | 05 August 2009 16:35

YAZI BİR MANSON VE PUEL YAZISIDIR. BELESH AYIK OLDUĞU ZAMANLARDA ZOR KULLANARAK YAZIYA SIZMIŞTIR. SEK MADDELER KENDİSİNE AİTTİR.

Telefonun şarj aletine şarz denilmesi.

Matkapla mutfakta delik açmaya çalışırken kendiniz kaptırıp matkabın ucunun yan komşunun mutfağından çıkması.

Feci şekilde sıkışıp umumi tuvalete gitmek. O ilk anın verdiği coşkulu ıkınma ile ürettiğiniz kütlenin hızla ve sertçe suya dalışı esnasındaki saliselik rahatlamaya doyamadan daha önce bilmem kaç kişinin içine ettiği tuvaletten dolgun bir su damlasının popoya sıçraması.

Parmak çıtlatılması.

İzmaritleri attığınız bira şişesi ile içtiğiniz bira şişesini karıştırmak. Hele ağzınızda kalan o kültablası tadı. Paha biçilemez.

İş çıkışı hiç umursamadan ve kıyafet değiştirmeden arkadan örülmüş düz saçların ve pantolon tişört babet kombinasyonunyla gittiğin yemekli toplantıdaki en ufak topuzun 35 cm, en basit elbisenin gelinlik kıvamında olduğunu görmen. Bütün gece süren rahatsızlık…

Rüyada Edward’ı görürken, çalar saatle uyanmak.

Gideceğiniz yere geç kalmışsınızdır zaten, koştura koştura hazırlanmışsınız. “Lan bi su içeyim de öyle çıkayım bari.” Denilip mutfağa girilir ve damacanadan sızmış su birikintisine basılır. Bir süre ıslak çoraplara bakılır, hemen arkasından küfür edilmesi âdettendir.

Yemeğin en şahane en kaşarlı, en kızarmış, en sulu lokmasını sona saklamak. O an hayaliyle yaşamak. Ve bi tek o lokma kalınca şunun tadına bir de ben bakayım diyen ses.

Suya balıklama atlarken, bikinin üst kısmının kayabilmesi olasığı (ve hatta kayması), saliseler içinde yaşanan zevzek tereddütler, suda cebelleşmeler.

Çok yoğun bir iş gününde canınız çay, kahve çeker. Bir koşu alıp da geleyim dersiniz. Masadan kalkılır. Yeterince uzaklaştığınızda açık olan camdan hoş bir rüzgar eser ve masanızın üstündeki bütün kağıtlar havada uçuşur. Bir elinizdeki bardağa, bir masanıza, bir yerdeki kağıtlara bakarsınız. Derin bir of çekilir hemen ardından.

İtinayla hazırlanmış tarçınlı, cevizli, havuçlu mis gibi kokan ve deli gibi kabarmış keki servis tabağına almak üzere ters çevirmeniz, akabinde enlemesine ikiye ayrılmak sureti ile biri kalıpta diğeri servis tabağında olmak üzere yarımşardan iki parça kek sahibi olmanız.

çorap

nazokiraze | 29 April 2009 09:03

Artık ayakkabıları sadece soguktan, yer şartlarından dolayı kullanmadıgımızı belirtmiştim. Son yıllarda bir kaç yüz yıl evvelinde estetik anlamda kullanılmaya başlanan ayakkabılar artık ayaklar nasıl olsa da dikkat çeker hale gelir diye uğraşılır oldu.

emilio socks
emilio socks

Ayakkabı kadar çoraplar da bu işin içinde artık, biz çorapların ayaklarımızı soguktan korudugunu, terlemeleri önledigini veya ayakkabı sıkmasın diye giyildigini düşünürüz, kadınlar gerçi her konuda oldugu gibi çorap konusunda da süs önem verir, ama bir kaç yıldaki çoraplar gerçekten gerek ilginçlikleriyle gerek tarzlarıyla gerekse giyilme şekilleriyle bu zamana kadar olanlardan son derece farklı.

YÖRÜKLER

teacher07 | 27 May 2008 10:48

Orta Asya’dan Anadolu’ya gelen ve hayvanlarla göçebe olarak yaşayan Türklerdir. Yörüklerin yaşam tarzında hayvanlar büyük yer tutar. Uzun zaman yerleşik hayata geçmemiş, yazın yaylalara, kışın ılık sahillere göçmüşlerdir. Evleri keçi kılından yaptıkları kara çadırdır. Orta Asya’dan gelip erken yerleşik düzene geçenlere Türkmen denmiştir. Anadolu’nun hemen her yerinde bulunmalarına karşılık; Osmanlı Devleti’nin kuruluş yeri olan Bilecik-Söğüt, Ege bölgesi ve Akdeniz Toroslar’da yoğun yaşamışlardır. Zamanımızda yerleşik olmayan Yörükler yok denecek kadar azdır. Kara keçili yörükleri, kızıl keçili yörükleri, tekeli yörükleri gibi bir çok isim almışlardır. Obalar halinde oradan oraya göçmüşlerdir. Kültürlerini uzun süre korumuşlardır. Yabancıdan kız alamamış, yabancıya kız vermemişlerdir. Zamanımızda bu da değişmiş, çevreyle kaynaşmışlardır.

Çorap Kurutcu Seletti Underwear Dryer

Makadakal | 01 April 2008 15:32

Çorapları yıkadıktan sonra kurutmak büyük dertlerden biridir. Çorapları kaloriferlerin üstünde kurutmaya çalışırız. Bunun yerine kurutmak için Seletti Underwear Dryer‘ı kullanabilirsiniz. Bu çorap kurutucu, kare şeklindedir ve her tarafı mandallarla doludur.

Ürünün Fiyatı 24 dolar