bildirgec.org

cooling hakkında tüm yazılar

İnce Laptoplar Yolda!

hattisas | 06 Kasım 2008 01:36

intel ultra thin laptop cooling
intel ultra ince laptop soğutması
Intel demonstrated laminar jet cooling
Intel katmanlı jet soğutmasını gösterdi

Birçok fonksiyonu gerçekleştirebilen, aynı zamanda bu işleri yaparken gerekli soğutmayı sağlayan ince bir laptop yapabilmek, baş edilmesi zor bir mesele. Geçtiğimiz ay Intel, laptoplar için kullanılabilecek yeni soğutma teknolojisini tanıttı. İntel dizayn ettiği bu sistemde, jet motorlarının çalışma prensibinden yola çıkmış. Jet motorlarının sıcaklığı çok yüksek değerlere çıkmasına rağmen, dıştaki katmanlı hava akış teknolojisiyle sıcaklığın yakıt tanklarına ulaşması önlenmiş oluyor. İşte bu örnekten yola çıkarak intel firması, laptopların yüzeyleri için tasarlanmış yeni sistemini sundu. Böylelikle üretici firmalar kendi “MacBook Air” üretimlerini gerçekleştirebilecekler.

PC Soğutma Sistemlerinde İlginçTasarımlar

sharemix | 30 Mayıs 2008 16:44

İlginç Pc tasarımları
İlginç Pc tasarımları

Eğer sizde kendi işinizi kendi yöntemleriyle çözen insanlardansanız tam size göre bir haber.
Bakır PC

İlginç Pc tasarımları
İlginç Pc tasarımları Bakır PC

Sizin de gördüğünüz gibi bu bilgisayarın tamamı bakır borular tarafından yapılmış.Soğutma için çok iyi bir yöntem.
SKY PUTER

İlginç Pc tasarımları
İlginç Pc tasarımları SKY PUTTER

Anlatmaya ne gerek var, sizinde görmüş olduğunuz gibi tavandan asılı olan bu Pc tasarımı maksimum soğutma sağlamaktadır.

İlginç Pc tasarımları
İlginç Pc tasarımları

içecekleri anında buz gibi yapan icat

odo | 13 Kasım 2007 11:54

kent hodgson
kent hodgson

yepyeni bir icat ile karşı karşıyayız. yeni zellandalı genç bir mucit içecekleri çok kısa bir süre içerisinde soğutacak bir zamazingo geliştirmiş. bu soğutucuyu elde etmek saniyelik iş ve soğutucu etkisi aynı miktardaki buza göre kat be kat daha fazlaymış.

hikaye şöyle gelişiyor. mucidimiz Kent Hodgson’un anlattığna göre, kendileri açık havada bir mangal sefasındayken, etleri bir güzel pişirmişken ve sıra yiyeceklerle birlikte buz gibi biraları yudumlamaya gelmişken ellerindeki biraların sıcacık olduğunu görüyorlar. Hodgson’un elinden o gün için birşey gelmiyor ama sonra bu meseleye kafa yorduğunda herkesi sıcak bira içmekten kurtaracak bir çözüme imza atıyor.

Serin popolar!

sevittopcu | 06 Eylül 2007 16:23

Sıcak yaz günlerinde masa başı işi yapıyorsanız veya uzun araba yolculuğu yapmanız gerekiyorsa, klima açık dahi olsa bir taraflarımız sıcaktan pişer; öyle ki oturduğumuz yerden kalktığımızda pantolonumuz bi’yerlerimize yapışmış olur. Bu çok rahatsız edici bir durumdur hani… Pişiklerden çok çekmiş olsa gerek, birileri kendinden soğutmalı minder icat etmiş. Şarja gerek duymayan, içindeki özel kristaller sayesinde vücut ısısını emerek serinlik veren bu minder; arabada, ofiste, evde her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Kendine gelmesi için serin bir yerde muhafaza etmek yeterli!

Usb pervane yapalım

cemtar | 23 Temmuz 2007 11:52

Usb vantilatör
Usb vantilatör

Gün geçmiyor ki USB ile çalışan aletler piyasaya çıkmasın. Burada, burada ve burada örneklerini daha önce görmüştük. Bunun için geniş bir USB yuvasına ihtiyacımız olduğu kesin. Ancak bu sefer elimizdeki aletleri kullanarak kendimize bir USB vantilatör yapmanın yollarına bakacağız. Bu videoyu izleyerek deneyebilirsiniz.

belkin cooling stand

schizophrenia13 | 09 Ocak 2007 12:51

belkin cooling stand
belkin cooling stand

malumunuz artan enerji ihtiyacı karşısında dizüstü bilgisayarlarımız gün geçtikçe daha fazla ısınıyorlar. bir çok markanın soğutma yönündeki ürünlerinden birisinide belkin duyurdu. cooling stand isimli ürün gücünü usb’den alıyor ve soğutma işlemini ortasında bulunan fan yardımıyla hallediyor, ayakları sayesinde hava dolaşımı sağlayan ürünün ayaklarını kapatıp çantaya sığdırmak da mümkün.