bildirgec.org

control hakkında tüm yazılar

Sennheiser HD 238i: Keskin ve Net

majesty s infinity | 06 August 2010 14:22

Sennheiser kalitesini kimseye anlatmaya gerek duymuyorum. Bugüne kadar müzik dinlerken ses kalitesine önem verenlerin ilk sıradaki tercihlerine şekil verir Sennheiser. Ürün çeşitliliğiyle önünüze onlarca farklı seçenek sunan bu markanın çıkardığı öyle bir ürün var ki. Yazının devamında ondan bahsediyoruz.

Müzikal Filmler

cansualtas | 01 February 2010 12:03

Sinema ve müzik sanatının harmanlanmasıyla sunulan müzikal filmler, bazen öykünün şarkılarla bütünleştirilmesiyle bazen de sanatçının biyografik yaşamını konu almasıyla karşımıza çıkıyor.
’90’lı yıllar müzik/ müzikal filmlerin kilit noktasıydı.

’90 öncesinde çekilen filmler özgüven, aşk, sevgi, cesaret, sadakat, masumiyet, gurur temalarını yoğun şekilde işlerken, ’90’ sonrasındaki yapımlar daha modern bir çizgide ilerliyor. Gerek çekim teknikleri gerekse karakterlerin iç dünyaları, içinde bulunduğumuz teknoloji çağının birer kopyası olarak her yıl beyazperdedeki yerini alıyor.

The Phantom Of The Opera: İlk sahneye koyuluşundan yıllar sonra tekrar beyazperdeye uyarlanan film Andrew Lloyd Webber’in en ünlü müzikal eserlerinden birisi.

Amadeus: Wolfgang Amadeus Mozart’ın yaşamını anlatan biyografik film 8 dalda Oscar Ödülü kazanan iddialı yapımlardan birisi.

Wizard Of Oz: En iyi aile filmi olarak seçilen yapım, bizleri büyülü bir dünyaya götürürken masalımsı bir şekilde hayatın güzelliklerini sıralıyor.

Rumba: Aşkın en saf halini anlatan yapım aynı zamanda rumba dansını ekrana taşıyor.

Copying Beethoven: Beethoven’ı ve 9. senfoni dönemini anlatan film müziğin aşkını iliklerimize kadar hissettiriyor.

The Wall: Pink Floyd’un müziklerinin eksik olmadığı film Pink karakterinin yargılama, hesaplaşma ve tükenişe doğru giden hayatını konu ediyor.

Cabaret: Dramatik müzikal tadındaki film hala tiyatroyla ve oyunlarla tekrarlanan yapımlardan birisi.

Flashdance: Genç bir kadının dansa olan tutkusunu konu alan yapım aynı zamanda feragat, imkansızlık, kendine güven öğelerini işliyor.

Singin’in The Rain: Sessiz sinemadan sesli sinemaya geçişi anlatan romantik film klasikler arasında yer almaktadır.

Dirty Dancing: Dans ve müzik ağırlıklı film, toplumsal sınıf ayrılılıkları ve ilk aşk üzerine dikkat çekiyor.

Evita: Arjantin’in First Lady’si Eva Peron’un yaşamını anlatan filmde Madonna başrol oynuyor.

DreamGirls: Hırslı bir menajeri ve üç kadından oluşan müzik grubunu konu ediniyor.

hercules dj control mp3 e2

schizophrenia13 | 12 September 2009 08:28

hercules dj control mp3 e2
hercules dj control mp3 e2

elektronik müzik ekipmanları üreticisi hercules tarafından duyurulan dj control mp3 e2, kolay kontrollü bir dj mikseri.

bazı özellikleri:

  • 2 tane plak tip kontrol tekeri
  • 6 eşitleme kontrolü
  • 2 adet fader kontrolü
  • mac os ve win desteği
  • çoklu kontrol düğmeleri

twitter ile bilgisayarınızı uzaktan yönetin

algoz | 06 May 2009 20:20

windows .NET 3.5+ için freeware olarak hazırlanan tweetmypc programı ile bilgisayarınızı twitter aracılığı ile yönetin:

  • tweetmypc’yi buradan indirip kurduktan sonra Twitter’dan bilgisayarınız için bir hesap açın.
  • tweetmypc’yi başlatıp bilgisayarınız için açtığınız twitter hesabının kullanıcı adı ve şifresini girip kaydedin.
  • bilgisayarınız için açtığınız twitter hesabına Twitter’dan giriş yapıp Shutdown, Restart, Logoff (baş harfleri büyük) komutlarından birini girip tweet’leyin.

Route Finder:Rota Bulucu

Wolfenstein | 20 April 2009 11:06

Rota Bulucu
Online rota bulucu fligt simulator kullananlar için vazgeçilmez bi unsur.

Özelliklede payware diye tabir edilen ücretli ve bi o kadar gerçeğine en yakın simulasyon yazılımı kullananlar için.

PMDG,PSS,Maddog gibi birçok simulasyonda gerçeğinde bulunduğu gibi Boeinglerde FMC (Flight Management Computer) , Airbuslarda MCDU (Manuel Computer Display Unit) dediğimiz uçuş bilgisayarı bulunmaktatır.

müzik severler için dokunaklı bir biyografi: Control

nazokiraze | 20 February 2009 11:04

Bir biyografi filmi hakkında bu yazımız. Siyah-beyaz çekilmiş, 2007 yapımı, kısa bir süre müzik piyasasını sallamış olan bir punk grubunu anlatan filmin adı Control

Müzikseverler tarafından ilgiyle izlenen film bir zamanların ünlü grubu Joy Division‘u anlatıyor. Grubun kuruluşundan, grup üyelerinin hayatlarına ve problemlerine kadar her ayrıntı anlatılıyor. Joy Division, müzikte Post-punk tarzını ilk başlatan grup olarak bilinir. Film anlatım bakımından pek çok övgü almıştır.

Sony Ericsson W595 (Linda)

mehmetbastug94 | 11 August 2008 17:26

Sony Ericsson W595 (Linda)

Linda kod adlı Sony Ericsson W595 in, Sony Ericsson Walkman serisinin yeni üyesi olacağı gelen söylentiler arasında. Temmuz ayının ortalarındea duyurulması beklenen Sony Ericsson W595 in 14 mm inceliğinde ve W910i de olduğu gibi “music shake control” özelliğine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Sanal Kontrol Düğmelerinden Sıkılanlara

zabun | 17 July 2008 01:54

Girton Labs, bilgisayarların arayüzlerindeki sanal kontrol düğmelerinden hoşlanmayanlar için, hi-fi müzik sistemlerinden alışık olduğumuz potansiyometrik düğmelerin benzerlerini dizüstü bilgisayarların ekranına uyarlamış. Düğmeler ekrandaki herhangi bir programın arayüzünde ihtiyaç duyulan kontrol biriminin, ekrandaki görüntüsü üzerine konuluyor. Bundan sonra o birimi, ekranın üzerinden doğrudan elle kullanabiliyoruz. Düğme, zarar vermeyecek bir şekilde ekrana tutunuyor. Çeşitli yazılımların, bu düğmelere uygun arayüzlerle üretilebileceğini düşündüğümüzde, bu icat hoş deneyimler yaşatabilir. Henüz prototipi yapılan deneysel bir çalışma ama uçak/uçuş simülasyonu oyunları, müzik programları, medikal programlar gibi olası çeşitli uygulama alanları mevcut.

Uzaktan Sulama

Makadakal | 27 March 2008 21:58

Çimen sulamak için vaktinizi harcamaya gerek yok. Uzaktan kumandalı kontrol ile musluğu çevirmeye bile gerek kalmadan çimenlerinizi Remote Rain Water Control ile sulama imkanın var.

Kumanda ile 100 metre uzaklıktan sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün fiyatı 69.99 dolar

Çimleri Sulamada Akıllı Yardımcı

Chat Noir 1 | 10 November 2007 00:32

Suyun çok kıymetli olduğu bu günlerde Cyber-Rain XCI wireless ile gerçekleştirdiği internet bağlantısı sayesinde çimlerinizin hava durumuna göre sulanmasını sağlıyor. Örneğin o gün hava yağmurluysa o gün çileri sulamayacak kadar akıllı. Eğer ona bir nem sensörü eklerseniz hava koşulları hakkında tahminde bulunabildiği gibi torağın ihtiyacı olan su miktarından da haberdar olabiliyor. Eğer çimlerinizi sulamak üzere yeraltına kurulmuş bir sulama sistemine sahipseniz bu konrol cihazı için yalnızca 295$ dolar ödeyerek sudan tasarruf edebilirsiniz. Suyun oldukça pahalılandığı şu günlerde bu akıllı kutu bir yıldan daha az sürede size sudan tasarruf ettirerek 295$’ınızı geri ödeyecektir. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.