bildirgec.org

colin farrell hakkında tüm yazılar

Horrible Bosses – Patrondan Kurtulma Sanatı (2011)

padmess | 05 September 2011 14:04

İş hayatından şikayetçi kişilerden sıklıkla duyduğumuz: “Patronumu öldürmek istiyorum.” gerçek olursa neler olur? Patrondan Kurtulma Sanatı‘nda!

Nick Hendricks (Jason Bateman) idealist ve de kariyeri için çok çaba harcayan bir çalışandır. Ancak hedeflerine ulaşması için ortada küçük bir sorun vardır: patronu: Dave Harken (Kevin Spacey)!

Yanlış bir anlaşılma sonucu sicilinde çocuk tacizi yer alan Dale Arbus’un (Charlie Day) tek şansı, kendisine cinsel tacizde bulunan Diş Hekimi Julia Harris’in (Jennifer Aniston) asistanı olarak çalışmaktır.

A Home At The End Of The World

elizabethtaylor | 19 June 2011 14:14

Telefon Kulübesi’ndeki (Phone Booth) oyunculuğunu kazanan Dublinli sinema oyuncusu Colin Farrell‘in 2004’te oynadığı A Home at the End of the World, iki erkek, bir kadın ve bir bebek oluşan tuhaf aile ilişkisini anlatıyor. Michael Mayer‘in yönetmen koltuğunda oturduğu film, ezber bozacak türden. Aktör Dallas Roberts ve güzel yıldız Robin Wright‘in de oynadığı film, eşcinselliği de güzel bir şekilde işlemiş. Michael Cunningham’ın romanından aktarılan filmin Imdb puanı 6.6.

Crazy Heart (2009)

turictanyel1 | 16 May 2011 09:12

Crazy Heart bir Amerikan müzikaldram filmi olarak 2009 yılında vizyona girmiştir. Scott Cooper tarafından yazıp yönetilen bu film, Thomas Cobb tarafından 1987′ de yayınlanan aynı adlı romanın hikayesidir. Film, Jeff Bridges’ in, Maggie Gyllenhaal tarafından canlandırılan genç bir gazeteci ile duygusal bir ilişkiye başladıktan sonra yeniden hayatını kazanmak için bir down-and-out country müzik şarkıcısı ve söz yazarı olmaya çalışmasını anlatır. Diğer destekleyici rollerde Colin Farrell, Robert Duvall ve çocuk aktör Jack Nation yer alıyor.

Total Recall yeniden çekiliyor!

queennothing | 07 May 2011 12:33

1990 senesinde gösterime giren bilim-kurgu macerası “Total Recall” (Gerçeğe Çağrı), Underworld serisinden tanıdığımız Amerikan yönetmen Len Wiseman tarafından yeniden çekiliyor. Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanan ve Arnold Schwarzenegger’in başrolünde oynadığı filmin yeni versiyonu için başrol oyuncusu arayan Wiseman, İrlanda doğumlu aktör Colin Farrell ve Bryan Cranston ile anlaşmış bile. ‘Lori’ karakteri için eşi Kate Beckinsale‘yi düşünen yönetmenin Jessica Biel ile görüştüğü de duyumlarımız arasında.

Azınlık Raporu; Minority Report (2002)

queennothing | 15 April 2011 11:30

Bugüne dek 40’tan fazla filme yönetmenlik, 100’den fazla filme de yapımcılık yapan Amerikan sinemacı Steven Spielberg‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Minority Report“, 2002 senesinde vizyona girdi. Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanan filmin senaryosu Scott Frank ile Jon Cohen tarafından yazıldı. Üç defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan aktör Tom Cruise‘nin başrolünde yer aldığı yapımda İsveçli aktör Max von Sydow, İrlanda doğumlu aktör Colin Farrell, İngiliz aktris Samantha Morton, Amerikan aktris Steve Harris, Lois Smith, Jessica Capshaw, Patrick Kilpatrick, Neal McDonough ve Anna Maria Horsford gibi isimler de rol alıyor. Yine insan yaşamına hizmet için geliştirilen teknolojinin insan yaşamına nasıl düşmanlaştığını gösteren bir filmle karşı karşıyayız. 100 Milyon Dolar gibi dev bir bütçeyle Amerika’da çekilen filmimiz, Türkçe’ye ‘Azınlık Raporu’ olarak çevrildi. Orjinal süresi 145 dk olan film, ‘En İyi Ses Düzenleme’ dalında da Oscar’a aday gösterildi.

The Way Back (2010)

queennothing | 04 January 2011 09:30

The Truman Show, Dead Poets Society gibi filmlerden tanıdığımız Avustralyalı yönetmen Peter Weir‘in yönetmenliğini üstlendiği sinema filmi “The Way Back“, 2010 senesinde çekildi. Slavomir Rawicz’in romanından uyarlanan filmde Amerikan aktör Ed Harris, İngiliz aktör Jim Sturgess, İrlandalı aktör Colin Farrell, Amerikan aktris Saoirse Ronan ve Mark Strong yer alıyor.
Uzun süredir film çekmeyen yönetmen Weir’in sinemaya dönüş filmi olarak adlandırabileceğimiz The Way Back, bir şirkete bağlı olmadan çekildiği için arkalarda kalmaya mahkum gibi görünüyor. Filmin fragmanını izlemek için buraya tıklayın.

Daredevil (2003)

queennothing | 09 February 2010 14:48

Ghost Rider“in yönetmeni Mark Steven Johnson‘un yönetmenliğini yaptığı 2003 çıkışlı sinema filmi “DareDevil“, heyecansız bir Marvel uyarlaması. Oscar Ödüllü Amerikan aktör Ben Affleck‘in başrolünde yer aldığı yapımda Altın Küre Ödüllü Amerikan aktris Jennifer Garner, Altın Küre Ödüllü irlandalı aktör Colin Farrell, Amerikan aktör Michael Clarke Duncan ve Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktör Jon Favreau rol alıyor.
Matt, babasıyla birlikte yaşayan, içine kapanık bir çocuktur. Küçük yaşta maruz kaldığı kimyasal madde sebebiyle görme yeetisini kaybeden küçük çocuğun kulakları, aşırı derecede iyi duyar hale gelmiştir.
Seneler sonra, başarılı bir avukat olarak karşımıza çıkan Matt Murdock, mahkeme salonunda kanunların arkasında dursa da, gece olunca iyi niyetiyle, kendi adaletini sağlamaktadır.
Gece yaptığı bu çok özel görevi yüzünden oldukça güçlü bir rakip edinen Matt, kendisi için planlanan suikast planından henüz habersizdir. Şehrin hakimiyetini ele geçirmek isteyen Wilson Fisk, nam-ı diğer ‘Kingpin’, profesyonel katil, bıçak kullanma ustası Bullseye’yi kiralar. Hızlı ve işinde en iyisi olan Bullseye’nin tek amacı, Matt’i öldürmektir.

The Disappearance of Finbar (1996)

queennothing | 03 January 2010 11:37

Sue Clayton‘un yönetmenliğini üstlendiği 1996 çıkışlı sinema filmi “The Disappearance of Finbar“, Amerika’da 2000 senesinde gösterime girdi. İrlandalı aktör Jonathan Rhys Meyers‘in başrolünde yer aldığı filmde Luke Griffin ve 2009 Ekim’inde hayatını kaybeden aktör Sean Lawlor da rol alıyor. 120 dakikalık bağımsız film, İsveç ve İrlanda’da çekildi.
Danny ve Finbar, oldukça yakın iki arkadaştır. Ülkenin en iyi amatör futbol takımlarından biri tarafından istenen genç Finbar, ailesi ve arkadaşlarıyla vedalaşarak bir heyecanla eğitime gider. Ancak genç çocuk, kısa bir süre sonra geri döner ve gerekçe olarak da ‘sıkıldığını’ söyler. Babasının sert tepkisiyle karşılaşan Finbar, futbol oynamayı çok sevmesine rağmen umursamamayı seçer ve günlerini sıradan eğlencelerle geçirerek kendini oyalar. Arkadaşı Danny ve onun iki kız arkadaşı ile bir akşam eğlencesine çıkan genç Finbar, arkadaşlarının ateşlemesiyle kendini ispat etmek için köprüye çıkar. Finbar’ın inmesini bekleyen üçlü ise köprüyü kontrol ettiklerinde genç çocuğu göremezler ve bundan sonra olaylar gizemli bir hal alacaktır.

Cassandra’s Dream (2007)

queennothing | 18 August 2009 16:19

Woody Allen‘ın yazıp, yönettiği “Cassandra’s Dream“, 2007 çıkışlı başarılı bir drama. Colin Farrell ve Ewan McGregor‘un başrolünde yer aldığı filmde, Sally Hawkins, Andrew Howard, Richard Lintern, Tom Wilkinson, Hayley Atwell gibi isimler de yer alıyor.
Ian, yumuşak huylu, saf ve iyi niyetli bir adamdır. Erkek kardeşi Terry ise, Ian’dan farklı olarak, daha kurnaz, daha yalancı ve iflah olmaz bir kumarbazdır. İki kardeş, birikimlerini “Cassandra’s Dream” adını verdikleri bir tekneye yatırır. Tekne, ikilinin lüksüdür ve onu satın almak, belki de yaptıkları en yararlı şeydir.
Kumar bağımlısı olan Terry, normal hayatında geçinmek için araba tamirciliği yapmaktadır. Yatırımcı olan Ian ise, Terry’nin çalıştığı tamircideki lüks arabaları alıp gezen, rahat ve pek belli olmasa da sorumluluk sahibi bir adamdır. Terry, kendini kumar masasına kaptırdığı birgün, şansı yaver gider ve yüklü miktarda para elde eder. İki kardeş, para üzerine türlü planlar yapsa da Terry, bir başka oyunda parayı kaybeder ve üstüne, bir o kadar borca girer.

Zor durumda kalan iki kardeş, zengin amcalarından yardım istemek zorunda kalır. Yıllardan beri uzakta yaşayan ve yüklü bir servete sahip olan amcaları, yakında ikiliyi ziyarete gelecektir ve Ian ile Terry, bu fırsatı kullanmaktan çekinmezler. Durumu amcalarına açan ikili, paranın karşılığında kendilerinden istenen şey karşısında kararsız kalır.

Kendini ne sanıyorsun? : ”Phone Booth (Telefon Kulübesi)”

gorcun | 11 May 2009 16:57

Phone Booth
Phone Booth

Joel Schumacher’ i 2002 tarihli filmi Phone Booth (Telefon Kulübesi) kısa ama etkili bir film olarak tanımlanabilir. Stu Shepard (Colin Farrel) adlı reklamcı, mesleğinde başarılı kendine son derece güvenen etkili bir karakterdir.

Yanında asistanıyla yolda ilerlerken cep telefonuyla iş görüşmeleri yapan Shepard, bir kaç iş ayarladıktan sonra özel görüşmelerini yaptığı telefon kulübesine girer. Karısından (Radha Mitchell) habersiz başka bir ilişki yaşadığı Pamela’yla (Katie Holmes) konuşan ve telefonu kapatan Shepard ardından gelen telefon çağrısına cevap verir.
Basit bir telefon çağrısının nelere yol açacağını tahmin edemeyen Shepard, telefondaki sesin sahibinin kendisine dürbünlü tüfekle bakan bir katilin olduğunu öğrendiğinde telefon kulübesinden çıkışının kolay olmayacağını anlar.

Phone Booth
Phone Booth

Daha sonra katilin çevredeki kadın satıcısını vurmasıyla olay, Shephard tarafından gerçekleştirildiği sanılıp halk,polis ve medyanında ilgisini çekecek bir hale gelir. Bundan sonra Shepard’ ın kulübeden çıkmak için yapması gerekenler onu fazlasıyla zorlayacaktır.