bildirgec.org

coldplay hakkında tüm yazılar

lost?, video yarışması

schizophrenia13 | 28 November 2008 20:16

lost?, coldplay
lost?, coldplay

coldplay, şarkısı lost? için bir yarışma düzenlemiş. şarkının sadece piyano ve vokal’den oluşan versiyonu için gönderilecek videolardan seçilecek birinciye aralık ayında londra’da düzenlenecek konserin ultra-vip kartı, sahne arkası girişi, yolculuk ve konaklama masrafları ödül olarak verilecek. 1 aralık tarihinde bitecek yarışmanın kazananları grubun internet sitesinden yayımlanacak, katılım göstereceklerin [email protected] ya da http://www.youtube.com/ColdplayTV adresine başvurmaları gerekiyor.

MTV Music

wanadooo | 29 October 2008 10:17

MTV, arşivinde yer alan tüm video klipleri MTV Music sitesine koyarak çevrimiçi izlemeye açtı. Site genel görünüm itibariyle Hulu‘ya benziyor. (Müzik videolarının hulu’ya uyarlanmış hali) Yine last.fm‘den aşina olduğumuz similar artist ( benzer sanatçılar) sayesinde diyelim ki; coldplay seviyorsunuz ve size buna benzer olarak brit-pop veya indie rock tarzında sanatçılar öneriyor. klipler başka sitelere de rahatlıkla gömülebiliyor (embed). Müzikseverler için tam bir cennet.

Coldplay internetin en popüler grubu mu?

shakaci | 03 September 2008 15:08

coldplay, alternatif rock yapan bir ingiliz grubu.

bu yazıya konu olmasının sebebi, ünlü müzik grupları arasında ve yaptığım küçük çaplı araştırmada en fazla dinleyici kitlesine sahip müzik grubu olması.

sao paulo konseri
sao paulo konseri

facebook‘da gezinirken müzik türünde en fazla hayranı olan müzik grubu olmasıyla dikkatimi çekti. öyle ki, daha önceden dinlediğim bir çok grubu da geride bırakmış görünüyordu. (Chris Brown, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd gibi)

songza ile müzik arama

wanadooo | 15 November 2007 13:48

songza son derece sade arayüze sahip bir arama (ve dinleme) motoru.kullanması son derece kolay. dilediğiniz şarkı/sanatçıyı arayın o size bulsun isterseniz playlist oluşturabilir, youtube da videolarına bakabilir google aracılığıyla diskografilerine gözatabilirsiniz. şarkıyı arkadaşınızla paylaşabilir, embed kodu ile blog’unuza koyabilirsiniz. konuyla alakalı siteler.