bildirgec.org

çoklayıcı hakkında tüm yazılar

Mavı Işığıyla hem USB HUB hem hoparlör

geceyazankedi | 13 November 2009 15:58

USB gadget’ların çoğalması bizi bir arabirime yöneltti.

USB Hub‘lar.

Bu zamana kadar bunlardan birçoğunu gördük, kullandık. Burada gördüğünüz ise gerçekten kullanışlı ve hem sizin için hem de usb aletini takarken girişi görmenizi sağlamak açısından çok etkili.

Üstelik sade tasarımıyla birlikte mavi gibi düşük bir ışık kullanarak hem gözü yormayı engellemişler hem de bir ek özellikle süslemişler. Gördüğünüz alet aynı zamanda bir bilgisayar hoparlörü olarak da etkinlik gösteriyor. Ses kalitesinden ne kadar emin olunur bilinmez ancak kimi zaman bu taşınabilir aletler can kurtarır konumda oluyorlar.

EZ Yego USB Drive

semazem | 10 January 2008 10:19

Ritek tarafından üretilmiş olan bu USB bellekler, USB portunuzu işgal etmiyor aksine sayısını arttırıyor. Her birinin üzerinde 2 USB portu daha bulunan USB 2.0 destekli bellekler, 1, 2 ve 4 Gb kapasitede ve 6 farklı renkte.

matrox ile wow keyfi…

emsvizyon | 06 November 2006 20:15

hakikaten wow!
hakikaten wow!

arkadaşım murat, saat 8 civarı evinden servis arabasıyla alındığında yeni bir iş gününe merhaba diyor. bulunduğu ilin sağlık ocaklarına teknik servis sağlayan bir firmada bilgisayar teknisyenliği yapan murat,sabahtan akşama kadar yüzlerce telefonu cevaplıyor ve insanı çileden çıkartan sorulara makul yanıtlar vermekle cebelleşiyor. kimi zaman servis aracıyla kilometrelerce yok kat edip, angut bir memurun takmaktan aciz kaldığı klavye kablosunu takıyor ya da adsl modem resetliyordu… peki murat bu çıldırtan tempoya nasıl ayak uyduruyor, nasıl sabrediyor? tabii günün sonun da ki ödülü sayesinde… WOW… işte şampiyonların akşam yemeği,benzersiz bir dünyada,benzersiz karakterlerle, sadece o eşsiz dünyaya ait insanların anlayacağı bir dil… peki murat, bu oyunu matrox‘un tamda wow gibi oyunlar için tasarladığı, bu ekran kartı dağıtım aparatı ile desteklenen 3lü monitör sisteminde oynasaydı neler olurdu acaba… 🙂

USB Twister çoklayıcısı

isasari | 13 October 2006 10:42

Bir Brando üretimi olan bu USB çoklayıcısı 4 adet porta sahip ve bu portlar 180 derece dönebiliyor. Rubik küp dizaynına sahip cihaz, bir AC adaptörü ile 26 $’dan satışa sunulmuş.

USB Hotplate

sezginaktas | 13 July 2006 03:10

USB Hotplate/4-Port Hub
USB Hotplate/4-Port Hub

Bu cihaz bir USB çoklayıcı. Ama aynı zamanda üzerine koyduğunuz içecekleri sıcak tutmak gibi bir marifetide var.