bildirgec.org

çocuklar için hakkında tüm yazılar

DiABETi OYUNLA YENiN!!!

Beacool | 07 May 2010 12:28

Bayer Logo
Bayer Logo

Bilirsiniz ufak ama yararlı ürünleri pek bir severim. Hele ki ufak olduğu halde yararları boyunu fersah fersah aşan ürünlere ise bayılırım. Daha önceki yazımda da belirttiğim (ve son kullanıcıya ulaşacağı gün için geriye saydığım) üzere çevremde ve ailemde en sık rastladığım rahatsızlık şeker hastalığı. Bu yüzden az çok sorluklarını biliyorum. Hele ki o iğneler ve sürekli kan değerleri ölçümleri ciddi oranda takip edilesi ve önemli kontroller.

yeni ürün çocuklara rahatsızlıklarını birazda olsa unutturacak gibi..
yeni ürün çocuklara rahatsızlıklarını birazda olsa unutturacak gibi..

Şeker hastalığının tedavi başlangıç günleri ilk zamanlar cidden olduğundan daha zor oluyor. Sürekli iğne, kontrol gibi hayatımızda olmayan olgular hayatımıza birden dahil olunca insan resmen zorlanıyor. Yaşı olup aklı selim olan bireylerde bunun önemi ve gerekliliği mantık çerçevesinde anlatılabilirken çok küçük yaşlarda bu rahatsızlıkla karşılaşan bireylerin ebeveynleri çok zor günler geçiriyorlar. Zaten ailenin bu olaya alışması zorken üstüne iğne sevmeyen bir çocuğa (seven var mı?) günde bir ya da birkaç iğne, kan ölçümü için test filan derken çok zor anların katsayısı gittikçe artıyor.

Bu noktada Bayer firması çok akıllıca bir sistem olan Didget i geliştirmiş. Ürün Nintendo Ds~Lite a bağlanarak hastanın kanındaki şeker ölçümlerini oyuna aktarıyor ve aktarılan değerlerle oyundaki karakterin kendini geliştirmesi sağlanıyor. Bu nedenle oyuna kendini kaptıran çocuk hastamız kendini yasaklardan uzak tutarak level atlamak için daha bir özverili oluyor. İnanılmaz güzel bir yaklaşımla çocuğun bozulan moralini ve psikolojisini yerine getirebilen bir ürün.

Sesinizle uçurun!!!

Beacool | 30 January 2010 10:42

Küçüklüğümde bir sürü model asker ve alet oyuncaklarım vardı. Bunlar arasında Apache ve Skorsky helikopterlerim en sevdiklerimdendi. Ve ben o dönemlerde çok çok pahalı olan (ki halen öyle) model helikoptere özenerek bakardım…

Derken pillerin daha verimli hale gelip materyallerin hafiflemesi daha kuvvetli ve az enerji çeken motorların üretilmesiyle birden hayatımıza şarjlı uçan helikopterler girdi. Çesit çesit olanların içinde ise halen alamadığım dört kanallı Apache’ye arada gider gider bakarım (hediye etmeyi seven biri varmı??)

Playskooldan Çocuklara…

yildiz32 | 07 January 2010 10:16

Playskool çocuklarımızla eğlenceli vakit geçirmek için bizlere yeni fırsat sunmuş.Bı fırsatı değerlendirerek sizde ödül kazanabilir ve çocuğunuzla eğlenceli dakikalar geçirirken onu eğitebilirsiniz…tıklamanız gereken adres Acele edin katılımın son tarihi 20 Ocak 2009

İçecek doldurmak pratikleşti

Xas | 08 August 2008 09:31

Şişelerden içecek doldururken veya çiçekleri sularken kolaylık yaratan buzamazingo, çocukların mutfakta annelerine bahçede ise babalarına yardım etmesi için düşünülmüş. Sofrada da pratiklik sağlayabilir. Skonefirmasından.

Bebelere çizgi film

angelofmercy | 15 July 2008 16:46

Çocuklara, çocuk kalanlara, tekrar çocuk olmak isteyenlere ve nostalji yapmak isteyenlere iyi kalitede 43 adet looney toons çizgi filmi.
Looney Toons’un çizgi film başlarkenki müziğini duyupta heyecanlanmayan var mı aramızda. Tabi bunun için 80 lerde çocuk olmak lazım.
Eminim açtığınız sayfadan müziği duyunca çıkamayacak ve ben az bir çizgi film izleyeceksiniz.

12345678910
11121314151617181920
21222324252627282930
31323334353637383940
414243

CedriC

fReewave | 07 April 2008 12:00

geçen günlerde tamamen tesadüf eseri gördüğüm Cine5 de yayınlanan bu çizgi film 8 yaşındaki Cedric adında bir çocuğun hikayelerini anlatıyor. Çizgi Filmin her yaşa hitap edebilecek kalitede olması bana eskiden yayınlanan çiko yu andırdı. Hafta içi 10:45 da tvnizi açtığınızda bu sevimli çocukla karşı karşıya kalabilirsiniz.
‘8 yaşındaysanız ve aşıksanız, hayat gerçekten çok güzel!’

Okul öncesi eğitime özel kütüphane

kahkar | 07 April 2008 10:47

Okul öncesi dönem çocuklarının ilgisini neler çeker? Hemen aklımıza çizgi filmler, kuklalar, palyaçolar, masallar gelebilir. Hepsinden daha da önemlisi oyuncaklar, çocukların hayatlarında önemli bir yer edinir. Mesela, karakter ve zeka özelliklerinin gelişiminde üzerinde oyuncak önemli bir yere sahiptir. Oyuncaklara olan ilgiyi bu şekilde açıklarsak, güzel bir başlangıç yapmış oluruz.

kaynak: flickr.com/photos/wooandy
kaynak: flickr.com/photos/wooandy

Japonlardan Çocuklar İçin Parmak Piyano

hoodly | 29 March 2008 15:00

parmak piyano
parmak piyano

Japon dergisi Shougaku Ichinensei çocukların müzikle daha ilgili olmaları ve onu daha erken yaşta öğrenmeleri için bir parmak piyanoyu oyuncak olarak onlara sunmuşlar. Aşağıdaki videolardan nasıl bir şey olduğuna bakabilirsiniz.

Kaynaklar:1,2,3,4

Efsane Star Trek Telsizi

fReewave | 27 March 2008 15:00

Star Trek serisini bilmeyen yoktur. Buradaki üründe Bu yıllar yılı süren bilmkurgu efsanesinde ellerden düşmeyen telsiz. Ne yazıkki bu telsizde 20-30 a yakın startrek içinde geçen efektlerden başka birşey yok. Yani adının telsiz olduğuna bakmayın konuşma yapamıyorsunuz. Sadece bir efsaneyi yeniden canlandırmak ve bir aksesuar oluşturmak istemişler.
Ürünle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.