bildirgec.org

clock hakkında tüm yazılar

Yaratıcı çalar saat tasarımları

kosulsuzsevgi | 22 February 2011 13:29

Yeni tasarım çalar saatler ile uykudan uyanmak çok daha pozitif.Klasik tavuklu bir saat vardı çocukluğumda.Sabah sabah çığlık çığlığa öterdi ;şok olmuş halde uyanırdık,hızını alamayıp yerlere düşerdi orda da susmazdı :)Bütün günüme yayılan bir depresiflik, bir sinir, bir ne oldu bana halleri…Meğer ondanmış sonra sonra anladım.Uykudan uyanılan an gerçekten önemli.

Zeki saat

Spx | 25 June 2010 11:39

Genellikle saatlerimizin pilleri bittiğinde saatimizi duvardan söküp arkasını açmak gibi uğraştırıcı bir işleme mağruz kalırız. Bu tasarımda hem bu uğraştan kaçınmak hem de minimalist bir görünüm elde edilmek amacıyla akrep ve yelkovan’ın olması gereken yerde kalem pil yuvası bulunmakta. Gerçekten iyi düşünülmüş ve hayata geçirilmesi muhtemel olan bu projenin adı henüz kesinleşmemiş ama tasarımcısı Powercell ya da Manasonic adlarının uygun olabileceğini söylemekte.

Clever Clock (Zeki Saat)
Clever Clock (Zeki Saat)

Kaynak: wired

Matematik Eşliğinde Çıldırmaya Hazır Olun: Twist Alarm Clock

geceyazankedi | 20 March 2010 17:47

Sabahları uyanmak konusunda böylesini görmediniz. Twist Alarm Clock ile çıldırmaya hazır olun.

Daha önce kendini fırlatan alarm saatleri, uyanmadığınızı anlayınca yine çalan saatler gördük ama bu seferki o güzelim uykulu halinizde sizi matematik işlemleri yapmak zorunda bırakıyor. Öyle zor bir işlem değil elbette ama uykulu halde bunu yapmak hem can sıkıcı hem de uyandırıcı olabilir.

Cihazın üstünde 2 tane lcd ekran bulunuyor saati ve dakikayı göstermesi için.

Denenebilir Bir Site

ugurgenc | 17 March 2010 12:37

Site Blogger’ da kurulmuş. Bu siteye, sitesahibinin gezdiği beğendiği haberlerin ( İçinde Bildirgeç yazıları da var?) ilk paragrafları ile ve Haberin bağlantısıyla konu yazılıyor. Binevi kişiselleştirme özelliği olmayan RSS okuyucu.

İnternet Günlükleri adındaki site hoş bir temaya sahip. Haberler kısa kısa. Konu başlıklarına basmadan asıl haberin yayınlandığı siteyi görebiliyorsunuz.

SONIQ İM600K iPOD DOCK

mcosar | 04 March 2010 14:20

Sonıq, iPod kullanıcılar oldukça benzersiz ve şık bir ürünü satışa sundu.

Sonıq İM600K iPod dock, iPod kullanıcılarının evinin köşesinde oldukça şık duracak olan bu üründe yüksek ses kalitesi olan ve tiz, bas ve orta tonlarda ayrıntıları bulunan subwoofer ve iki etkili hoparlör bulunmakta. Ayrıca çalar saat ve FM Radyo gibi özellikleri de barındırıyor.

Ürün yüksek ses kalitesi ve düşük fiyatı ile de şaşırtıcı. Satış fiyatı 129 $.

ESC Buton Şeklinde Alarmlı Saat

geceyazankedi | 01 February 2010 19:46

Alarmlı saatlere yepyeni bir bakış geldi, ciddi anlamda sinirinizi çıkarabileceğiniz bu alarm saati kırmızı büyük dijital bir saat göstergesine sahip, ama asıl özelliği bilgisayarlarımızın yakından tanıdığı Escape (ESC) butonu biçiminde tasarlanmış olması. Alarm sizi uyandırdığında esc tuşu üzerine güçlü bir yumruk atarak erteleyebilmeniz mümkün. Daha fazla ayrıntı burada.

Roll Film Clock

sempesif | 02 November 2009 09:54

Roll Film Clock Teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı olarak gelişen tasarım dünyası bir çok üründe kendini ortaya koyuyor. Belki de teknolojinin hızına ayak uydurabilen tek mecradır tasarım. Tasarım dünyasının en çok başvurduğu bir yöntemse eskiyi teknolojiyle buluşturarak yeni tasarımlar üretmektir. İşte size güzel bir örnek.

Eğer fotoğrafçılık düşkünü iseniz ya da hediye aradığınız arkadaşınız bir fotoğraf aşığı ise; yakında hiç0bir yerde göremeyeceğimiz bu film rulosundan tasarlanmış dijital saat hoşuna gidecektir. Fiyatı:62$

Saatte Sanat : Casio Cubic Puzzle

geceyazankedi | 17 October 2009 20:06

Kübizm’in çıkışı ne kadar gerilerde kalmış olursa olsun sanat toplumdan ve onun getireceği gelecekten uzak durmuyor. İşte Casio da yine öncü olduğu konuda bunu dile getirmiş ve kübik tasarımı saatlerde uygulamış, bize de tanımlayıp sunmak kalmış.

yamaha tsx-70 & tsx-w80

schizophrenia13 | 10 October 2009 15:29

yamaha tsx-w80
yamaha tsx-w80

yamaha’nın radyolu saatleri tsx-70 ve tsx-w80, ipod/iphone beşiğine sahip. tsx-w80 modeli kablosuz beşiğiyle ipod/iphone bağlamanıza olanak tanıyor.

yamaha tsx-70
yamaha tsx-70

tsx-70’in bazı özellikleri:

  • 4W +4 W +8 W (6Ω 1kHz 10% THD)
  • 4cm çaplı sürücü x2
  • 5.5cm çaplı alt ses sürücüsü
  • 75Hz ~ 20kHz frekans aralığı
  • af/am radyo
  • 1.4kg
  • 210 × 110 × 134 mm

tsx-w80’nin bazı özellikleri: