bildirgec.org

city hakkında tüm yazılar

Turkcell’den footbo city facebook oyunu

mTanriverdi | 10 November 2010 19:07

footbo city
footbo city

Facebook oyunlarının ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle FarmVille oyunu bir çok kişi için vazgeçilmez ve bırakılmaz bi aktivite haline gelmişti. Turkcell Türkiyede ilk ve tek futbol menejerik oyununu ücretsiz olarak sundu. Footbo City olarak adlandırdığı oyunda, amaç;
Gelir ve gider dengesini korumak.
Futbol takımının oyuncularını geliştirmek, antreman ve idman yapmak.
Diğer takımların maçlarını izlemek veya casusluk yapmak.
Kendi taraftarlarımızı, takımımıza bağlayarak takımımızı güçlendirmek.
Mahalledeki çoçuklara şeker dağıtmak.
Radyo istasyonlarından insanlara seslenmek.
Taraftarların takıma bağlı kalması için ücretsiz afiş tasarlamak.
Para kazanmak için, tşört ve şapka satmak.

İlerleyen zamanlarda oyunun gelişeceği ve pek çok yeni özelliğin ekleneceği belli. Oyunu facebook veya buradan ücretsiz oynayabilirsiniz.

7 adet yüksek kalitede şehir sulueti vektörel uygulaması

admin | 22 January 2010 18:36

Merhaba,

Bu kez sizlerle 7 adet ücretsiz vektör tasarımını paylaşacağım, uygulamaların tümünü kolayca düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Aşağıda küçük resimlerinide ekledim.

Umarım işinize yarar.

Ücretsiz download sayfasının linki.

Google Dünyayı Parsellemek Üzere

Dreammaster | 10 September 2009 11:53

Google Maps’a Hasbro ayarı ve karşınızda Monopoly City Streets. Google maps bu sefer oyun alanımız oluyor Hasbro‘ nun el attığı google maps da istediğiniz binayı, müzeyi, tesisi satın alarak gelecek kiralarla büyüyen bir emlak kralı olmaya çalışıyoruz ve başlangıç bütçemiz 3 milyon dolar, bu parayla dünya üzerinde başlıycak olan parselleme yarışında elinizi çabuk tutmanız gerekecek, zira oyun 9 eylülde başlıyor.

http://www.monopolycitystreets.com/

Ücretsiz sms ve telefon görüşmesi (mutlaka öğrenin)

empi4 | 03 December 2008 21:24

Bir süredir yayında olan smscity.com sitesi henüz ülkemizde pek duyulmuş değil -ki zaten ülkemizde duyulmuş olsa şu anda site çökmüş durumda olurdu-. smscity’nin sms servisi sayesinde istediğiniz hatta ücretsiz sms gönderebiliyor ve voip servisi sayesinde de istediğiniz hat ile ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. ücretsiz, hızlı ve türkçe bir site. yazının devamında sitenin diğer ilgi çekici özelliklerinden bahsedeceğim…

Charles Spencer Chaplin = Şarlo

screamofthebutterfly | 29 July 2008 11:46

Charles Chaplin
Charles Chaplin

Chaplin,o eski ama adını hala yaşatabilen,dünyanın neresinde olursanız olun eğer çocuksanız sürekli izleyebileceğiniz biri. Çoğunuzun ilgisini çekmediğinin farkındayım bu yazının ama değinmek istediğim konu bence önemli.
Evvela Charles Chaplin Amerikada bağımsız sinemacıları kurdu. Böylece Sinema isterse bir patron güdümünden çıkıp, bir sanatçı(yönetmen) güdümüne girebileceğini gösterdi. Bunu açmak gerekirse
bağımsız sinema: Ekonomik yada psikolojik olarak bir kurum,kuruluş ya da kişiye bağlı olmadan,yönetmen insiyatifinde çekilen filmlerdir, aklıma ilk gelen film Koş Lola Koş.Bağımlı sinemaya en güzel örnek ise Rocky ve Rambofilmleridir.propaganda içerir.
“O bir “Türk” Dostu. Özellikle Albert Einstein ile dostluğu sırasında Türkiye de yayınlanacak bir radyo programında konuk Chaplindir.(Einstein’in İnönüye yazdığı mektup.)

Chaplin solda,Einstein sağda
Chaplin solda,Einstein sağda

Kısaca Şöyle der “spikerin ‘Dostlarımıza ne anlatacaksınız? sorusu üzerine, tüm dinleyicileri şaşırtacak konuşmasına başlar: Onlara bir hikaye anlatmak istiyorum. Bütün ömrümde işittiğim hikayelerin en güzeli ve en hoşu. Bu bir Nasrettin Hoca hikayesidir’!!!..”
Hatta bu röportajı yapan gazeteci Ahmet Emin Yalman ise Türkiye’ye döndüğünde gazetesinin kapandığını görür; çünkü Chaplin anlattığı fıkrada “Eşeğe mi inanacaksınız,insana mı? sorusunu sormuştur. Burada eşek olarak kastedilen “Hitler”dir ve Nazi baskısı gazeteyi kapatır.

Kendisi yahudi olmakla itham edilir;ama değildir.The Golden Rush (Altına Hücum) filmindeki sahnelerinin Kominist propagandası olduğu idda edilir ve hiç bir zaman Amerikan vatandaşı olmak istemediği için sınır dışı edilir.

Bir haritadaki şehirleri vurgulamak

eburhan | 24 December 2007 21:30

mapper.js isimli javascript dosyası ile web sitenizde bulunan bir haritanın şehirlerini otomatik olarak vurgulatabiliyorsunuz. Böylece ziyaretçileriniz mouse ile haritadaki bir şehrin üzerine geldiklerinde, o şehri vurgulanmış olarak ve ismiyle birlikte görebiliyorlar.

Bu javascript dosyası Firefox 1.5+, Opera 9+, Safari ve IE 6+ ile çalışabiliyor.