bildirgec.org

cinsiyet hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızın cinsiyetini öğrenin :)

serhatgokhan | 11 June 2011 14:32

Bilgisayarınızın bayan mı yoksa erkek mi olduğunu çok kısa bir işlemle öğrenebilirsiniz.

Asus
Asus

Adım 1
Yeni bir Metin Belgesi açın.

Adım 2
Aşağıda yazanları içine kopyalayıp yapıştırın: createobject(“sapi.spvoice”).speak”i love you”

femisation (kadınsılaşan erkek)

admin | 07 July 2009 14:55

metroseksüellik kavramına bile yeni yeni alışmaya başlamışken cinsiyete dair yeni bir kavramla yüzleşmek zorunda kaldık; femisation nam-ı diğer erkeklerin çeşitli faktörlerden dolayı kadınsılaşması.
peki bu faktörler neler; her türlü kozmetik ürünü.
aslında düşününce erkeklerin kozmetiğe olan ilgisini kamçılayan en önemli unsur metroseksüelliğin ta kendisi. o zaman diyebiliriz ki; metroseksüellik erkeklerin kozmetiğe ilgisini artırdı, kozmetikler de erkekleri kadınsılaştırdı.
bu bulguları chem trust isimli önemli bir ingiliz araştırma vakfı elde etti.
şimdi yapılacak iş; femisationlaşmış erkeği metroseksüel erkeklerden ayırmak.
-metroseksüeller bakımlı olmayı tercih ederken, femisationlar kendilerini istem dışı olarak kadın gibi hissediyor.
-metroseksüeller cinsel kimlikleri olan erkekliği yadsımazken, femisationlar kadınsı cinsel kimlik özellikleri gösteriyor.
-metroseksüellerin kadınlaşmak gibi bir amaçları yokken, femisationlar direkt kadınsılaşıyor ve bunu ellerinde olmadan yapıyorlar.
kadınsılaşmak derken femisationların hali hazırdaki cinsel tercihleri değişmiyor. yani normalde kadınlardan hoşlanıyorlarsa yine kadınlara ilgi duyuyorlar. sadece kontrolsüz bir şekilde kadınlara has kikirdeme, kırıtma, narin bir şekilde sigara içme, daha narin bir şekilde bacak bacak üstüne atma vb. eylemlerini uyguluyorlar.
femisationların bir gün gelip transseksüel olacağına dair bir bilgi olmasa da erkeklerin ve hatta kadın-çocuk-yaşlıların kimyasal maddelerden uzak durmasında fayda var.

Tüm kuyular açılmalı!

kahramancayirli | 11 May 2009 14:01

Tüm kuyular açılmalı!
Kahraman Çayırlı

Kuyulardan çıkan ne? Kesif bir erkeklik, damıtılmış bir ikiyüzlülük, bilinçaltından kuyulara inmiş bir inkar. Sormaya utandığımız sorular, kaş-göz işareti yaparak kapatılan yanıtlar, kapatılan kapılar ve nihayet üzeri kapatılan kuyular…

Kuyulardan çıkan ne? Çocuklarını “aslan oğlum” diye seven, sırtlarını sıvazlayan anneler, oğullara zorla giydirilen “sert, ağlamaz, alınmaz, kırılmaz” gömlekleri, “hiçbir şekilde zayıf görünmeme” zırhlı elbiseleri… Erkeklik, erkek olmak resmen bir ateş bu topraklarda; kendisi yanıyor, toplumu da yakıyor. Erkeklik, ateşten bir çerçeve. Demirden çizgiler çiziyor hayatımızın her yerine. Gürültülü kahkahalar attırmıyor, kibarlıktan hazzetmiyor; hep tetikte, hep dikenler üstünde.

Çok eşlilik(kadınlar için)

mhbbslmn | 16 March 2009 16:36

Bir büyüğümüzden dinlediğim olayı anlatmak istedim … Bazı sözüm onlara İLERİ GÖRÜŞLÜ , ÇAĞDAŞ, AKILLI, ERDEMLİ,ZİHNİYETLİ insanlar vardır bilmiyorum farklılık olsun diyemi derler dikkat çekmek için mi , topluma , geleneğe göreneğe , dine, aykrı fikirler ortaya atarlar… Her toplumda , o toplumun geleneğine kültürüne ters bişey söylemek , toplum tarafından, söylenen doğruda olsa tepki görür . Tabi ki bazı şeylerin belirli toplumlarca doğru veya yanlış görülebilme durumu olacak .kültürel farklılıklar mevcut…. Ama insan fıtratında bazı şeyler bellidir mesela erkek ; erkeklerin liderlik vasfı daha yüksektir , fiziki olarak daha kuvvetlidirler… Kadınlar (Bu arada kadınlar ne ister ? şuraya bir tıklayın :D) yapı olarak daha narin , his bakımında daha ince , şevkat bakımından daha fazla kapasiteye sahipdirler vs… Yani ; tabii eğilim, hazır olmak, huy, cibilliyet, içgüdü, istidât(Bir şeyi yapma kabiliyeti ,
Bir şey olma kabiliyeti) bir nevi bellidir….

Kadınların Erkeklerden Üstün Yönleri

keremx | 24 November 2008 16:51

KADINLARIN ERKEKLERDEN ÜSTÜN YÖNLERİ

Benim anlayışıma göre üstünlük ne cinsiyetle ilgilidir, ne de bedeni özelliklerle… Ben ırklar ve renkler arası üstünlüklere de rağbet etmiyorum. Bana göre bir insanı üstün yapan yine insani özellikleridir. Boyu, postu, soyu, sopu, mevki ve makamı çok sonraları listeye alınacak şeylerdir.

İnsanı kadın ve erkek diye de sınıflamak doğru değil aslında. Kadın veya erkek bir çift ayakkabı gibiyiz. İşlevleri farklı, yerleri ayrı ama çifttirler, yani birbirini tamamlayan özelliklere sahiptirler.

Sınıf Ayrımı

Ertugrul1986 | 12 November 2008 16:02

Sınıf Ayrımı derken neyden bahsedeceğimi az çok bir kesim anlamıştır.İnsanları Din,Dil,Irk,Cinsiyet olarak sınıflandırabiliriz.Ama onları sınıflarına göre yargılayamayız.Eğer bu şekilde bir yargılama yaparsak ortaya şu an ki baş belası Terörizmiin ilk spermlerini atmış oluruz.Ülkemiz şu an öyle bir konuma geldi ki her Kürt vatandaşını ”Terörist” olarak yargılacak vatandaşlara sahip oldu.Bir insan bir konuda sizinle hemfikir ama bu düşüncesini belli etmiyorsa bu kimilerine göre tarafsız değil onu karşı taraftan yapar.İşte gerçek sınıf ayrımı burada çıkar.Peki bu,yani aslında sizin hemfikir olan kişi nasıl karşı tarafa geçer hemen bir örnekle açıklayayım.2003 Eylül ayında İstanbul Gültepe’de Stajyer olarak bir iş yerinde başlamıştım.sanırım 2004 Nisan-Mayıs-Haziran aylarından biriydi.Her zamanki gibi öğle yemeğinde diğer arkadaşlarla yemek yiyorduk.İçeri bir adam girdi hali perişan.Dilenci dedik geçtik ilk başta.Adam dilenci evet ama para dilenmiyor.Adam iş dilenmeye geldi.O an söylediği sözler herkesin kanını dondurdu ” Açım.Ama ben dilenci değilim.Ben sadece iş istiyorum.Adamın birine gittim iş istedim.Bana git sana Apo iş versin dedi.Biz hepimiz kardeş değilmiyiz.Bende bu vatanın evladıyım.Kürt’sem n olmuş ki ?Sizden para değil iş istemeye geldim’ Evet belki çoğu kişi ”Dilencinin biri sizi keklemiş ” diyebilir.Saygı duyarım.Ama önemle söylerim ki ben hangi iş yerinde çalıştıysam yolda karşıma 1000 tane dilenci çıkar.Kuruş vermem.Çünkü gözleri belli eder insanın.Bu ise gerçekten bişey istemekten utanan birisiydi.Hayatımda görmediğim bişey.İşte sevgili arkadaşlar bahsettiğim bu.Eğer biz bu insanı sınıfına göre yargılarsak.Bu kişi aç kalacak yarın bir gün bişey çalacak,birini öldürecek ya da dağa çıkacak.Bizim işimiz dağdakileri arttırmak değil azaltmak.Eğer bu şekilde bir sınıf ayrımı yaparsak ne o dağdakilerden ne de o meclisteki terörist partiden bir farkımız kalmaz.İnsanları dinine diline ırkına göre ayırmayalım.Her ne olursa olsun hepimiz insanız…Unutmayalım ki doğuda şehit verdiğimiz vatan evlatlarının çoğu Kürt….

10 saatte erkek oldu

szoszy | 26 August 2008 10:48

http://www.sabah.com.tr/2008/08/25/haber,CC1E57D443464EDDA0840551303FEEE7.html#CC1E57D443464EDDA0840551303FEEE7