bildirgec.org

çimen hakkında tüm yazılar

Çevreci Şemsiyelik

admin | 31 December 2010 14:56

Suyun hayat kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz.Tükenmekte olan doğal kaynaklarımızı özenli kullanmamız gerektiğini su tasarrufu yapmamız gerektiğini de. İşte bunun yöntemlerinden biri.

Kelebek…

meflug | 15 November 2010 11:34

Penceremden evime doğan güneşle beraber dışarıya baktığımda, bir kış günü, penceremin önünde duran, solmaya yüz tutmuş çiçeklerimin üstüne konan kelebeğe gözüm ilişti. Üzerinde her renk tonu vardı. Dün gecenin soğuğunu yemiş vücudum titrerken bir anda kelebeğin renklerini farkedince, vücudumun üşüdüğünü hisseden beynim başka bir zamana doğru yol aldı.

Yıllar yıllar önceydi, şehre o yılın ilk karı yağıyordu. Evde yalnız başıma oturmuş, dışarıyı izliyordum, ailemin o gece geç geleceğini biliyordum. Sokaklarda hiç kimse yoktu ve sakin bir şekilde şehir karla kaplanıyordu.

Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi

axanc | 30 September 2009 16:31

Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi
Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi

Çim biçmek, ilk başlarda zevkli gelse de herhalde en zahmetli işlerden birisidir. Çimi biçersiniz, ardından da, makine içerisinde kalan çöpleri toplayıp onlardan kurtulursunuz. İşte bu zahmetli işe bir çözüm getirmek ve çöpe atılan çimlerden faydalanmak üzere bir tasarım, Yuli Sung tarafından gerçekleştirilmiş. Yenip Nesil Çim Biçme Makinesi, çimleri otomatik olarak kesiyor ve ortaya çıkan çim artıklarından da isteğe göre yuvarlak plakalar veya çim topları üretiyor. Kullanışlı ve şık bir çözüm.

Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi
Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi

GMail’den Göz Atılası 4 Yeni Tema

algoz | 05 September 2009 10:55

Google, e-posta hizmeti pazarında Microsoft ve Yahoo’nun gerisinde kalsa da, GMail’e eklediği farklı özellikler ile kendine özgü bir kullanıcı kitlesine sahip bulunmakta.

Özellikle GMail Labs’ın geliştirdiği yeni özelliklerin duyurulması ile adındından sık sık söz ettiren GMail, kullanıcılarının beğenisini kazanmış temalarına 4 yeni tema daha eklediğini duyurdu.

Bu 4 yeni temadan biri olan Rastgele(Random) teması, adından da anlaşılacağı üzere, rastgele seçtiği farklı temaları kullanımınıza sunmakta. Diğerleri ise:

Orcas Island(Orcas Adası):

High Score(Yüksek Puan):

Çimende Seyahat Böyle Olsa Gerek…

Tech24 | 15 April 2009 13:12

şehirde yaptığınız uzun yürüyüşlerde çıplak ayakla çimenlerde yürümeyi özlüyor musunuz? doğadan uzaklaştığınızı mı düşünüyorsunuz? o zaman bu çimen tekerlek tam sizin için.. çayır veya tepelik hissi vermeyebilir ama bu sadece başlangıç.

aslında çimen tekerlek insanlar için oldukça büyük bir hamster tekerleği gibi bir şey.. iç yüzey tamamen çimen kaplanmış. yapmanız gereken tek şey istediğiniz yöne doğru bir adım atmak. her zaman çimende yürüyor olacaksınız. pratik değil ama eğlenceli..

İlginç Tasarımlı Çılgın Arabalar

filezza | 02 October 2008 10:09

Weird and Crazy Cars
Weird and Crazy Cars

Village of Joy sitesi, yaratıcı ve orjinal çalışmalardan oluşan, 50 ilginç ve çılgın araba tasarımının bulunduğu bir liste oluşturmuş. Ahtabot, ufo, balık, zürafa, fare, ayakkabı, telefon, ahşap, kum, sosisli sandviç, at, ejderha, kedi gibi şekillere sahip arabaların bir kısmını aşağıda görebilirsiniz.

1 ) Yeşil Çimen Araba | Resim Kaynağı: dipfan

Green Grass Car
Green Grass Car

internetsiz yapılabilecek 101 şey türkçe

y4kup | 17 September 2008 15:06

burada bildirgec yazarı arkdaşımın yazdığı ve şurda bildirgec yazarı olmayan başka bir blogcu arkdaşın yazdığı internet olmadan yapabilceğimiz 101 şey, %85 ini türkçe’ye çevirdim (ufak tefek yanlışlarım olmuştur mazur görün ) 🙂

işte liste

1. kart hilelerini(sihirbazlığını) öğren

Akkavaklar

pilli pati | 19 August 2008 00:26

Burnumun 5 cm ötesinde başlayan çimlerin arasından günlük telaşına dalmış bir karıncayı izliyorum. Onun telaşta olduğunu düşünen şu yakınlardaki tek salak yaratık ben olabilirim. Hala şehir yorgunluğunu üzerimden atamamış olmanın etkileri bunlar… Altında uzandığım çam ağacına doğru kafamı kaldırıp bakıyorum. Sanki düşüncelerimi okumuşçasına belki biraz muzip gülümsüyor. Ne kadar sığ düşündüğümü anlatıyor, sessiz duruşuyla… Doğanın muhteşem nitelikteki planını göremeyecek kadar kendime ve günlük telaşlarıma düşmüş olmamı ayıplıyor, herhalde… Bir olmanın anlamını anlatmaya çalışıyor. “Mesela” diyor sessizce, “bak birazdan uzaklardaki akkavakları okşayan rüzgar iğne yapraklarımın arasından geçecek; hatta senin omuzlarını, açıkta bıraktığın sırtını yalayacak usulca ve beraber bir olmanın tadına varacağız” diyor. Hep sessizce diyor bütün bunları.

Evinizde çimlere basmanın keyfini yaşayın!

Chat Noir 1 | 01 July 2008 10:22

Başlığa bakınca sakın salona toprak attırıp çim ektiğimi falan sanmayın.Gerçi yeşili biraz fazla seviyorum birgün onu da yapabilirim ama yok yok böyle değil.Durun anlatayım:Biliyorsunuz şu keneler yüzünden yeşil alanlarda pikniğe gitmeye bile çekinir olduk.Oysa pek çoğunuz gibi bende yeşili,doğayı,ağaçları çok seviyorum.Çimenler üzerinde çıplak ayakla dolaşmanın ne kadar sakinleştirici ve huzur verici olduğunu da ya bizzat yaşayarak deneyimlemişsinizdir yada duymuşsunuzdur. Çimenlere basmak için hayatınızı tehlikeye atmaya yada dışarıya çıkmaya gerek yok bence. Ben ona kısa süreli de olsa şöyle bir çözüm buldum.Bir milyoncudan 3ytlye orta boy bir leğen ve 1.50 ytl’ye iki paket toprak vede 2.25 ytl’ye standart muhabbet kuşu yemi satın alıyorsunuz.Eve gelip leğeninize toprağı koyarak kuş yemlerinizi ekip suluyorsunuz.Neredeyse 3 gün içinde yeşermeye başlıyorlar.Çok büyürlerse boylarını kesip kısaltabilirsiniz.Böylece apartman dairenizde oturarak hiç dışarıya çıkmadan bilgisayarınızı kullanırken,yemek yerken ya da kitabınızı okurken çimlere basmanın keyfini ve rahatlığını yaşıyorsunuz.Sizede tavsiye ederim.Sakinleştirdiğini söyleyebilirim.

Çimleri Sulamada Akıllı Yardımcı

Chat Noir 1 | 10 November 2007 00:32

Suyun çok kıymetli olduğu bu günlerde Cyber-Rain XCI wireless ile gerçekleştirdiği internet bağlantısı sayesinde çimlerinizin hava durumuna göre sulanmasını sağlıyor. Örneğin o gün hava yağmurluysa o gün çileri sulamayacak kadar akıllı. Eğer ona bir nem sensörü eklerseniz hava koşulları hakkında tahminde bulunabildiği gibi torağın ihtiyacı olan su miktarından da haberdar olabiliyor. Eğer çimlerinizi sulamak üzere yeraltına kurulmuş bir sulama sistemine sahipseniz bu konrol cihazı için yalnızca 295$ dolar ödeyerek sudan tasarruf edebilirsiniz. Suyun oldukça pahalılandığı şu günlerde bu akıllı kutu bir yıldan daha az sürede size sudan tasarruf ettirerek 295$’ınızı geri ödeyecektir. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.