bildirgec.org

çim hakkında tüm yazılar

Çevreci Şemsiyelik

admin | 31 December 2010 14:56

Suyun hayat kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz.Tükenmekte olan doğal kaynaklarımızı özenli kullanmamız gerektiğini su tasarrufu yapmamız gerektiğini de. İşte bunun yöntemlerinden biri.

Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi

axanc | 30 September 2009 16:31

Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi
Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi

Çim biçmek, ilk başlarda zevkli gelse de herhalde en zahmetli işlerden birisidir. Çimi biçersiniz, ardından da, makine içerisinde kalan çöpleri toplayıp onlardan kurtulursunuz. İşte bu zahmetli işe bir çözüm getirmek ve çöpe atılan çimlerden faydalanmak üzere bir tasarım, Yuli Sung tarafından gerçekleştirilmiş. Yenip Nesil Çim Biçme Makinesi, çimleri otomatik olarak kesiyor ve ortaya çıkan çim artıklarından da isteğe göre yuvarlak plakalar veya çim topları üretiyor. Kullanışlı ve şık bir çözüm.

Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi
Yeni Nesil Çim Biçme Makinesi

Saldım Çayıra Mevlam Kayıra

doganalp | 11 March 2008 11:34

Saldım Çayıra
Saldım Çayıra

8 Mart 2008 de yeşil bir problem için yeşili koruyan bir çözüm olarak Husqvarna firması tarafından üretilip tanıtımı yapılan bu zamazingo bir çim biçme makinesi. Yalnız elektrik ve fosil yakıtı kullanan hemcinslerinden farklı olarak güneş enerjisi depolayıp ihtiyaç duyduğunda kullanabiliyor. Sınırlarını belirlediğiniz alanlarda otomatik olarak çimleri biçiyor şehir elektriğiyle de kendini şarj edebilen bu zamazingo şarj ünitesinin yerini kendi kendine bulabiliyor. Fiyatı biraz el yaksa da güzel bir tasarım.

Saldım Çayıra
Saldım Çayıra

Uyku çimi

pamukdoktor | 17 January 2008 10:52

Şekerleme yapmaktan hoşlananlar için farklı bir tasarım.
Schlafgras (uyku çimi).yapısındaki suni köpük kolay şekil almasına yol açıyor ve farklı şekillerde uyuma kolaylığı sağlıyor. Ayrıca sitede uyku üzerine farklı tasarımlar da mevcut.

Çim biçme sopası

sku | 18 November 2007 16:27

Golf sopası şeklinde bir çim biçme makinasına ne dersiniz?
Ya da pazarlamacı ağzıyla “çim biçmeyi eğlenceli kılmaya ne dersiniz?” mi demeliydim?

Resimde gördüğünüz bu zamazingonun videosuna buradan, detaylı haberine ise buradan ulaşabilirsiniz.

F1 Çim Biçme Makinesi

webdedektifi | 12 November 2007 19:51

Sanat insanın içindeki yaratıcılığın dışa vurumudur. İşte çim makinesi üreten şirketler bu yaratıcılığı f1 tutkusu ile birleştirerek böyle bir çim biçme makinesi oluşturmuşlar. Çimleri biçerken hız yapmamak elde değil. Daha fazla resim için şuradan.

F1 tarzı çim biçici

atpoyraz | 09 November 2007 10:37

F1 tarzı bu çim biçici ile çim biçerken kendinizi pistlerde hissedebilirsiniz. Ferrari kırmızısı, beyaz, nilüfer siyahı ve altın renkleri bulunan bu çim biçici LCD göstergeli bir direksiyona sahip. Batı insanı için çim biçmenin hafta sonları yapılan ve evin kadını tarafından sürekli zorlamalarla yapılan sıkıcı ve yorucu bir uğraş olduğu düşünüldüğünde; bu makine ile çim biçmenin erkekler için bir eğlence haline geleceği kuşkusuz ortada. Detaylı fotoğraflar… Detaylı bilgi 1, 2 ve 3.

Evde çim dekorasyonu

darjeeling | 01 October 2007 11:32

İşte bu çok enteresan bir aksesuar. Evinizin içinde çim beslemenize olanak sağlayan bu dekoratif zamazingo uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. 27 dolara alabileceğiniz bu ürünle evinize farklı bir hava katabilirsiniz.