bildirgec.org

çıktı hakkında tüm yazılar

Çıktı Almak

Java99e | 03 November 2010 15:59

Web sayfalarından çıktı alırken reklamlara, logolara ve URL adreslerine boyun eğmek zorunda değilsiniz.

1. PrintWhatYouLike

Çıktı almak istediğiniz web sayfasındaki imajları ve istenmeyen reklamları kaldırıp, font büyüklüğünü ayarlayabiliyorsunuz.

2. GreenPrint

Dokümanları analiz ederek URL, reklam, logo ve gereksiz bölümleri basılacak alandan çıkartıyor. Ayrıca, bir de PDF yazıcısı içeriyor.

Ipad

HeadShot90 | 15 July 2010 18:39

Arkadaşlar,Apple firmasının çıkardığı ürünü ıpad hepimizin ilgisini çekmiştir.Belki bazılarınız alıp denedi,bazılarınız almak için para biriktirmeye karar verdi,bazılarınız ise ‘ne gerek var ipad’e alırım bir laptop bakarım keyfime’ dedi.
Ürün ilk çıktığında ben de çok merak etmiştim.İnternetten araştırdım.Ama biraz hayal kırıklığına uğradım.Hayal kırıklığına uğramamın birden çok sebebi vardı size bu nedenleri kısaca anlatmaya çalışacağım.
Okuduğum yazılarda genellikle ipad’i ortalama bir netbook ile karşılaştırıyorlardı.Bu yazıların çoğunda netbooklar daha üstün görülüyordu.Gelelim ipad’in bir netbooktan eksiklerine;
1.Benim için en büyük hayal kırıklığı ipad’in hafızası oldu.Ipad’in en gelişmiş sürümünün hafızası 64 gb iken sıradan bir netbook’un hafızası 160 gb.Bana göre bu ipad’in en büyük kusuru.
2.Ipad bir büyük hayal kırıklığını da usb girişinin olmamasıyla yaşatıyor.Tabiki bu da büyük bir eksik.Çünkü bütün netbooklarda en az 2 adet usb girişi vardır.
3.Birçok kişiye göre ipad netbook ve notebookların yerini tutamıyor.Ama fiyatı hiç de öyle göstermiyor.Ipadlerin 3g+wifi ve 64 gb olan versiyonlarının fiyatı yaklaşık 1400 TL.Ayrıca ipad’ın aksesuarları ise yaklaşık 100 TL.

Rulo Yazıcı

axanc | 28 September 2009 09:56

Rulo Yazıcı Tasarımı
Rulo Yazıcı Tasarımı

Eski zamanlardan beri var olan rulo yazıcılar, oldukça gürültülü ve yavaş olduklarından dolayı hiç tercih edilmiyorlardı ve bu sebeple neredeyse piyasadan kaybolmuş durumdalar. Ancak Rulo Yazıcıları yeniden hayata döndürecek olan tasarım, Jin Woo Han tarafından yapıldı.

Rulo Yazıcı Tasarımı
Rulo Yazıcı Tasarımı

Bu yazıcı ihtiyaç duyduğu kağıdı, bir rulo şeklinde kendi içerisinde tutuyor ve sizin ihtiyaçlarına göre A4 veya A3 kağıt boyutlarında keserek çıktı alıyor. Ayrıca kağıt boyutlarını istediğini şekilde de değiştirebiliyorsunuz. Sizce rulo yazıcılar geri mi dönüyor?

dünya’nın en hızlı mürekkep baskı kafası kyocera’dan

schizophrenia13 | 15 September 2009 11:41

kyocera kj4b-jf06
kyocera kj4b-jf06

kyocera japonya tarafından duyurulan kj4b-jf06 mürekkep püskürtmeli yazıcı kafası, her enjektör memesinden saniyede 60000 mürekkep damlası püskürtüyor. her kafada 2,656 enjektör memesi olduğunu bildiren şirket tam çözünürlüklü renkli baskılarda bunun saniyede yaklaşık 150 milyon noktaya tekabül ettiğini söylüyor.

PrintFriendly ile Yazdırmak için Takla Atmaya Son

algoz | 20 May 2009 16:02

Web’te bloglardaki ve haber sitelerindeki haberleri okudumuzda içlerinden bazılarını yazdırmak isteriz.
Bazı siteler içeriklerinin kolay yazdırılabilmesi için gereken özeni göstermelerine rağmen birçok site bu konuda yetersiz kalmakta ve kenar çubukları veya gereksiz grafiklerin de yazıcıya gitmesiyle mürekkep israfına neden olabilmekteler.

PrintFriendly sitesi bu ihtiyaçtan harketle geliştirilmiş bir site (Web Aracı). Yazdırmak istediğiniz sayfanın linkini girdiğinizde sayfanızın yazdırılabilir bir versiyonunu elde edebilirsiniz.
Ayrıca PrintFriendly’i tarayıcınıza ve web sitenize ekleyebileceğiniz butonları da mevcut.

Sims 3 satışa çıkmadan torrent sitelerine sızdı !…

mustanq | 20 May 2009 15:20

EA, korsanlık sıkıntısına hiçbir yabancı değil. Oyun perakende satışa sunulmadan önce alay edercesine internete sızdırıldı. Oyunun satışa çıkmasına 2 hafta kala böyle bir durumun meydana gelmesi firmayı ve sevenleride şaşkınlığa uğrattı. Torrent sitelerindeki oyun aslının aynı olup olmadığı da merak konusu. Oyunun oynanabilmesi için internetten herhangi bir aktivasyon gerkmiyor, Sims 2’de olduğu gibi serial key ile oyun kuruluyor. Merak edilen konuyu ise EA firması cevaplandırırarak torrent üzerindeki oyunun oyunun aslı olduğunu açıkladı.

KAYNAK : http://thesims3.ea.com/

Mozilla Firefox 3.5 Beta 4 yayınlandı!

t6tufan | 30 April 2009 16:05

firefox 3.5 beta 4
firefox 3.5 beta 4

Firefox 3.5’in son betası Firefox 3.5 Beta 4 indirime sunuldu. Yeni sürümde bazı iyileştirmeler ve altyapıda yeniliklere gidilmiş.

Yeni sürümdeki bazı yenilikler şunlar;

  1. Uzun süredir üzerinde çalışılan Gecko 1.9.1motoru kullanılmış.
  2. Gizli sörf modu özelliği eklenmiş.
  3. Javascript uygulamaların hızlı çalışabilmesi için Tracemonkey javascript motoru kullanılmış.
  4. HTML 5 desteği getirilmiş
  5. Yeni CSS özelliklerinin desteği sağlanmış.

Ayrıntılı sürüm notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Chrome 0.2.149.29 Çıktı

Down4You | 09 September 2008 14:10

GoogleChrome adlı yeni tarayıcısının (browser) 0.2.149.27 sürümünnü ilk güncellemelerini kullanıcıya sundu yeni sürüm 0.2.149.29 çıkmış sizde güncellemeyi unutmayın :9

Tanımlı Chrome 0.2.149.29 Çıktı / Güncelleyin
İndirdiğimde 0.2.149.27 sürümünü kullanıyordum güncellemeleri kontrol ettim yeni sürüm 0.2.149.29 çıkmış güncellemeyi unutmayın

Güncellemek için sağ üstten

Tıklayın ve “Google Chrome Hakkında” tıklayın sonra güncellemeyi kontrol edecektir ardından ilgili tuşa basarak güncellemenizi yapabilirsiniz.

Metallica’nın Yeni Albümü Death Magnetic Çıktı

fistikfistik | 29 August 2008 13:09

Metallica
Metallica
Death Magnetic
Death Magnetic

Dünyaca ünlü Rock grubu Metallica’nın merakla beklenen albümü piyasaya çıktı.Büyük hayal kırıklığı yaratan bir önceki albümleri St.Anger’ın ardından yıllardır çalıştıkları menejerlerini değiştiren grup yeni albüm çalışmalarını bitirerek izleyiceilerin beğenisine sundu.
Albümle ilgili detaylara buradanulaşabilirsiniz.
Albümü satın almak için burayı, eğer Türkiye’ye gönderim yapıyorsa ya da yurtdışından alacaksanız burayı kullanabilirsiniz.
Albümde yer alan şarkılar şöyle,
That Was Just Your Life
The End Of The Line
Broken, Beat & Scarred
The Day That Never Comes
All Nightmare Long
Cyanide
The Unforgiven III
The Judas Kiss
Suicide & Redemption
My Apocalypse

Keyifli dinlemeler