bildirgec.org

christopher nolan hakkında tüm yazılar

Yeni Batman’den ilk görsel; Bane!

queennothing | 23 May 2011 14:16

Anne Hathaway, Marion Cotillard, Joseph Gordon-Levitt, Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine ve Tom Hardy’li yeni Batman filmi “The Dark Knigh Rises“, bildiğiniz gibi Christopher Nolan tarafından çekiliyor. 20 Temmuz 2012’de gösterime girmeye hazırlanan film için “Inception“dan tam 90 Milyon Dolar fazla; yani 250 Milyon Dolarlık bütçe ayrıldı. Merakla beklenen yapım, 20 Mayıs günü nihayet yüzünü gösterdi ve ilk görsel internet ortamına düştü. Tom Hardy’nin can verdiği Bane karakterine ait ilk görüntüden sonra filmin en az “The Dark Knight” kadar sağlam olacağını düşünebiliriz.

Sonu Tahmin Edilemeyen Filmler

pozitron | 20 April 2011 17:24

İzlediğim filmler arasında, sonunu tahmin edemediğim filmleri paylaşmak istedim. İzlemek isteyenler olabileceği için, bunların arasında en beğendiğim filmleri kısaca anlatmak istiyorum.

ORPHAN (EVDEKİ DÜŞMAN)

ORPHAN (2009) ABD, Almanya, Fransa, Kanada
ORPHAN (2009) ABD, Almanya, Fransa, Kanada

Film, şimdiye kadar izlediğim filmler arasında, sonuna en çok şaşırdığım filmdi. Filmi izlerken sonunun bu şekilde biteceğini tahmin etmek çok zor. Konusuna gelince; Kate (Vera Farmiga) ve John (Peter Sarsgaard), doğmamış çocuklarının ölümü nedeniyle sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunları aşmak için bir çocuk evlat edinmeye karar verirler. Gittikleri yetimhanede Esther (Isabella Fhurman) adındaki küçük bir kız onları çok etkiler ve onu yanlarına almaya karar verirler. Ama filmin afişinde de yazdığı gibi Esther’de bir sorun vardır. Zamanla Kate, Esther’in sevimli maskesi’nin altındaki gerçeği görür. Eşine ve çevresindekilere onun gerçek yüzünü göstermeye çalışır. Eğer izlemediyseniz gerçekten tavsiye edeceğim bir film.

“Superman”e düşman bulundu!

queennothing | 12 April 2011 10:27

Henry Cavill, Kevin Costner, Diane Lane ve Amy Adams‘ın yeni Superman filminde rol alacağını evvelden duyurmuştuk. 2012’de vizyona girmesi beklenen “Superman: Man of Steel“in kadrosuna bugün yepyeni bir isim eklendi.

Warner Brothers tarafından açıklanan habere göre Superman’in başdüşmanlarından biri olan ‘General Zod’ rolü, “Revolutionary Road” filmi ile ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ Oscar’ına aday gösterilen Michael Shannon‘a verildi. 1974, Amerika doğumlu Shannon, bakalım yeni Superman’imizi ne kadar zora sokacak…

Lois Lane bulundu!

queennothing | 30 March 2011 12:21

Yakın geçmişte Henry Cavill‘in, Diane Lane‘nin ve Kevin Costner‘in 2012’de vizyona girmesi beklenen
Superman: Man of Steel“de rol alacaklarını duyurmuştuk. Geçtiğimiz günlerde Zack Snyder’in yöneteceği filmle ilgili taptaze bir haber internet ortamına yayıldı.

Kadroyu yavaş yavaş toparlayan Snyder, Clark Kent’in biricik sevgilisi Lois Lane’i buldu. Üç defa Oscar’a aday gösterilen İtalya doğumlu aktris Amy Adams ile anlaşan yönetmen, yeni Superman’le ilgili diğer detayların yakın zamanda açıklanacağını belirtti.

Nolan, Joseph Gordon-Levitt’i bırakmıyor

queennothing | 22 March 2011 14:41

Bir süre evvel duyurduğumuz üzere Nolan, son Batman filmi “The Dark Knight Rises“in kusursuz olması için son derece titiz çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde kadroya ‘Catwoman’ olarak Anne Hathaway‘ın eklendiğini açıklayan yönetmen, uzun zamandır dedikodusu dönen bir ismin de filme resmen katıldığını açıkladı.

Inception“da ‘Arthur’ olarak karşımıza çıkan genç aktör Joseph Gordon-Levitt‘in dahil olduğu film, 2012’de vizyona girecek.

Untitled Nikola Tesla Project (2012)

karacorlu | 08 March 2011 11:09

tesla
tesla

Henüz yapım aşamasında bulunan film. 2012 yılında gösterime gireceği beklenen film Nikola Tesla‘nın hayatından kesitler sunacağa benziyor.
Söylentilere ve yaptığımız ufak çaplı araştırmalara göre Christian Bale Tesla’yı canlandıracak olan aktör.
Nikola Tesla 20.yüzyılın belki de en önemli bilim adamlarından biri olmasından dolayı hayatını anlatacak filmde hangi konulara değinileceği,Tesla’nın yaşadığı sürede hayata geçirdiği ve/veya geçirmediği projelerin gerçeğe yakın ölçüde ne derece başarılı kurgulanacağı , özellikle de Edison ile aralarında geçen entrikaların nasıl ve ne kadarının anlatılacağı merak konusu.

The Prestige filminin önemli karakterlerinden biri olmasından dolayı Tesla’nın hayatını konu edinecek filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan‘ı görmek şaşırtıcı olmaz tabi.
Merakla bekliyoruz.

Diane Lane “Superman”de!

queennothing | 03 March 2011 18:39

Bir süre evvel yeni Superman filmi “Superman: Man Of Steel“in Zack Snyder’in yöneteceğini ve Christopher Nolan’ın ellerine teslim edildiğini duyurmuştuk. Yine aynı zamanlarda Superman’in Henry Cavill tarafından canlandırılacağının haberini de vermiştik. Yapım hakkında Kevin Costner, hatta Lindsay Lohan dedikoduları dolaşadursun, bugün açıklanan yeni bir haberi sizlerle paylaşacağız.

“Secretariat”, “Unfaithful”, “The Perfect Storm” gibi yapımlardan tanıdığımız 1965 doğumlu Amerikan aktris Diane Lane, Superman kadrosuna dahil oldu. Lane’nin filmde canlandıracağı karakter ‘Martha Kent’.
Film, 2012 Aralık’ta vizyona girecek.

Superman bulundu!

queennothing | 01 February 2011 10:02

Bir süre önce, Amerikan sinemacı Zack Snyder‘in yeni Superman filmini yöneteceğini ve filme fikir babası olarak katılan Christopher Nolan’dan bahsetmiştik. 300 ve Watchmen gibi yapımlarla başarısını kanıtlamış olan Snyder’in çekeceği filmin adı ve ‘Superman‘ı canlandıracak isim, geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Yeni süper adamımız “Tristan + Isolde” (Melot karakteri), “Stardust” (Humphrey karakteri) gibi filmler ve “The Tudors” adlı TV dizisi ile ünlenen 83’lü aktör Henry Cavill olacak. Daha evvel Batman ve James Bond olmak için rakipleriyle yarışan, ancak her seferinde rolü başkalarına kaptıran genç adamın performansı 2012’ye kadar merak konusu.

Yılın filmi; Inception (2010)

queennothing | 28 January 2011 12:52

2010 senesinin en konuşulan filmi Inception, Memento, Batman Begins, The Dark Knight, The Prestige gibi çok izlenip çok tartışılan filmlerin yönetmeni Christopher Nolan tarafından çekildi. The Aviator, Titanic, The Departed gibi yapımlarla başarısını kanıtlamış olan ’74’lü aktör Leonardo DiCaprio‘nun ‘Dom Cobb’ karakteriyle başrolünde yer aldığı filmde 500 Days of Summer ile geniş kitlelere adını duyuran aktör Joseph Gordon-Levitt, Kanadalı genç ve başarılı aktris Ellen Page, İngiliz aktör Tom Hardy, 2 Ocak 2011 tarihinde hayatını kaybeden aktör Pete Postlethwaite, La Mome’de Edith Piaf’ı canlandıran Fransız aktris Marion Cotillard, The Last Samurai’nin başoyuncusu Ken Watanabe, Dileep Rao, Amerikan aktör Tom Berenger ve İrlandalı aktör Cillian Murphy gibi isimler de rol alıyor.

The Dark Knight Rises; Catwoman seçildi!

queennothing | 20 January 2011 16:35

Bir süre önce Nolan‘ın yeni Batman projesi “The Dark Knight Rises” hakkında kısa bir bildiri yazmıştık. Christian Bale, Gary Oldman, Morgan Freeman gibi isimlerle anlaşmayı zaten imzalamış olan yönetmen, ‘Catwoman’ (nam-ı diğer Selina Kyle) için de sürpriz bir isimle anlaştığını duyurdu.
1982 doğumlu Amerikan aktris Anne Hathaway‘ın Catwoman olarak katılacağı film, serinin takipçileri için şaşırtıcı olsa da Nolan’ın Hathaway’a güveni tam.
Serinin son filmi “The Dark Kngiht Rises” bir önceki kadar başarılı olacak mı, artık 2012’de göreceğiz.