bildirgec.org

ceza hakkında tüm yazılar

Yeni yılla cezalara gelen zam

admin | 27 December 2010 13:36

Yeni yılda trafik cezalarına zam geliyor.Araç sürücülerinden , yayalara kadar birçok alanda zam bizleri bekliyor.

Ev Alma Komşu Al

firatocal | 02 September 2010 16:28

Bizler sigara yasağını delmenin ve affetmenin yollarını Anayasa Mahkemesi kulvarında fellik fellik ararken, komşu Yunanistan sigara yasağının kapsamını genişletiyor…

15 yaşının üzerindeki halk kesimini % 42 sinin sigara içtiği Yunanistan ‘ da ki tiryakilik düzeyi, bağımlılığını ispatta hiçbir fırsatı kaçırmayan canım ülkemi bile sollamış durumda…

idamlık kadınlar– dördüncü yazı

nazokiraze | 31 May 2010 10:09

Tarihin en önemli olaylarından biri olan Fransız Devrimi getirdiği yenilikler kadar idamlarıyla ünlüdür, Fransa kralı 16. Louis ve Maria Antoinette idamları sonrasında her türlü fikir uyuşmazlığının çözümü giyotinde bulunmuş, bugün birinin idam hükmünü veren kişiler daha sonra kendilerini idam sehpasında bulabilmişlerdir.

İhtilalin ilk dönemlerinde oldukça sevinçli olan Olympe de Gouges sonraları eşitlik kelimesi ile ilişkili gerçekleştirilen devrimde aslında en büyük eşitsizliğin kadınlar ve erkekler arasında olduğunu düşünür.Kadınlara eşit haklar için çalışmalar yapan Cercle Social’e katılır, Erkek ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’ne karşın Kadın ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’ni yayınlar.(Bildirgenin onuncu maddesi:”Kadına darağacına çıkma hakkı tanınıyor; öyleyse kürsüye çıkma hakkı da olmalıdır”)

Google mahkum edildi!

Hdemirtas | 02 March 2010 10:30

Google mahkum edildi
Bir İtalyan mahkemesi üç Google yöneticisini otistik bir gencin darp edilmesini gösteren bir videoyla iligili dava sonucu suçlu buldu. Google yöneticileri videonun online olarak yayınlanmasına izin vermeleri dolayısıyla gizlilik ihlaliyle suçlandı.
Matt Sucherman Google bloğunda yaptığı açıklamada hayret verici olarak nitelendirdikleri karara itiraz edecekerini açıkladı.

Bu karar kısaca Google Video gibi hosting platformu çalışanlarının kullanıcıların yükledikleri içerikten sorumlu olduğunu göstermektedir. Bu hayret verici karara itiraz edeceğiz çünkü yargılanan Google çalışanlarının ilgili video ile alakası yoktur.

Firma kararın ayrıca İnternetin temel ilkesi olan özgürlüğe de zarar verdiğini belirtti.
Yapılan tahminlere gore YouTube yüklenen videoları eş zamanlı olarak denetleyebilmek için yalaşık 1200 kişiye ihtiyaç var.
Bir sitenin tüm içeriğini sürekli olarak control etmek oldukça pahalıya mal olabilir ayrıca bu sitenin gelir kaybetmesiyle sonuçlanabilir.
New York Times gazetesine gore bu durum sadece İtalya bağlamında değerlendirilmeli çünkü İtalyan medyasının büyük çoğunluğunu elinde tutan Başkan Berlusconi, dolaylı olarak medyayı yönlendiriyor.
Bazı çevreler ise Google da sorumluluk almalı görüşünü savunuyor, gazete ve TV’deki düzenlemelerin web için de getirilmesini istiyor.

Artık herkes haddini bilecek…

Beacool | 26 January 2010 12:10

Artık herkes haddini bilecek…

Anahtarlık şeklinde ve büyüklüğünde olan bu ürünü çıkarıp üflediğinizde size ne kadar limitte olduğunuzu haber veriyor. güç düğmesine bastıktan sonra on saniye içinde aletin ön tarafında bulunan deliğe üflemenizle üstündeki ledlerin yanışına göre kanınızdaki promil oranınızı anlayabiliyorsunuz.

  • Yeşil ışık – Güvenli (0.05% Promilin altında)
  • Sarı ışık – Dikkat (0.05% Promil)
  • Kırmızı ve Sarı – Tehlike bir taksi tutsanız iyi olur (0.05% Promilin üstünde veya çok üstünde)

Kanunlara karşı gelinmez?!

turritopsis | 08 January 2010 10:09

Kanunlara karşı gelinmez, aksi takdirde ceza alırsınız…
Özellikle bazılarına, hiç…:)

İngiltere‘de toplu taşıma araçlarında kadınların çikolata yemesi, 10 yaşından küçük çocukların çıplak vitrin mankenlerine bakması, otobüste uyuyakalmak yasaktır.

Taksiciler, “Taksi!” diye çağırılmaz, cezası 100$’dır.

XII. yüzyıldan bu yana erkekler eşlerini 21.00’den sonra dövemezler, çünkü komşular rahatsız olabilir.

Türkçe Rap Dosyası 1

feveran | 29 September 2009 18:51

Rap türkiye’ye ilk geldiğinde hiç hoş karşılanmadı. Anadolu’da özellikle tarzı ne olursa olsun tüm sanatçılar karşı çıktı. Rap’i müzik olarak görmediklerini söyledir. Rapçilere serseri, uyuşturucu bağımlısı gözüyle bakılıyordu. Rap’in Amerika’dan gelme bir sömürü aracı olduğu düşünüldü. Oysa şu an o ilk zamanlardan yaklaşık 15 sene geçti ve türkçe rap gençler arasındaki en popüler müziklerden biri. Hatta akım bile denilebilir buna. Bu nasıl mümkün oldu da bu kadar yükseldi? Artık siz ne derseniz; alt kültür, müzik, sanat, saçmalık..

Hip hop; break dans, graffiti, rap söylemek ve dj’lik yapmaktan oluşur. Ülkemizde rap kadar yayılmış bir kolu yok. Bunun nedenini bulmak bize birçok ipucu verecektir.

break
break

Ülkemizde rap’ten önce break dans modası hakimdi. O zamanlar çok az rapçi vardı. Break dansçıların çaldığı müzikler hep yabancı mclerin oldukları şarkılardı. Fakat Anadolu’da dahi birçok break dans grubu vardı. Ta ilkokuldan başlayarak gençler break dans hareketlerini öğrenir, sokak ortalarında yarışırlardı. Şehir meydanlarında gösteri yaparlardı. Ama dediğim gibi ne kadar ilginçtir onların arasında bir tane bile mc yani rap söyleyen birileri yoktu, birisi çıkıp bağıra bağıra kafiye üretmeye çalışmazdı. Break varken rap’e gerek duyulmazdı, break yeterince etkili ve havalıydı. Üstelik break yapmak çok daha zordu rap’e göre. Çok ilginç bir şekilde bu böyle oldu ve ülkemize break dans rapten çok daha önce yerleşmişti. Breakin rapten önceliği 2000’in ilk yıllarına kadar devam etti. Break dansın yayılması ise 90’lı yıllar da başlamış olmalı.

yasal olarak ücretsiz müzik indirebileceğiniz 12 site

xerre | 25 September 2009 17:03

gün geçtikçe yasal olmayan indirmeler (film, özellikle müzik) için yaptırımlar artmakta ve hatta çeşitli cezalar uygulanmakta (misal: *). tabii ki bunlar ne kadar caydırıcı olur ne kadar amacına hizmet eder tartışmaya açıktır.

bununla birlikte daha önce şurada paylaşılan yasal olarak ücretsiz film indirebileceğiniz yerler gibi yine internette legal olarak ücretsiz müzik indirmeniz için hizmet veren birçok kaynak bulunmakta. ve bu bildiride o kaynaklara değinip yasal olarak ücretsiz müzik indirebileceğiniz çeşitli sitelere yer vereceğiz.

1 – digg tarzında oylamalı ücretsiz indirilebilir müzikler

digg‘i bilmeyen yok sanırım. bu site de, aynı digg’de olduğu gibi bir oylama sistemi var. beğendiğiniz müzikleri dinleyebilir, onları indirebilir hatta beğendiğiniz parçanın tarzına benzeyen diğer parçaları da görebilirsiniz. tavsiye edebileceğim güzel bir site.

azar işitmek istiyorsan

astral | 08 September 2009 15:43

Dün, bugün, yarın… Dün hiç bitmeyecek. Yarın hiç gelmeyecek ve bir o kadar da, içimize bir şehir kurup bekleyecek öylesine. Şu an mı, o kim? Tanıyanınız var mı? Sorup soruşturdunuz mu? Tanımadıklarınıza bulaşmamanız gerektiğini söylemedi mi anneniz? Bana söyledi, ben de o yüzden bulaşmıyorum. Ne olmaz ne olmaz. Buralarda gelecek de gelecek midir acaba diye sorular sorulmaz çok ayıptır, çok.

Azar işitmek istiyorsan, yeni silinmiş beyaz bir koltuğa çamurlu, kirli pantolonunla oturmana gerek yok. ‘Sadece gelecek nedir? Ben geleceğe gidiyorum.’ gibi anlamsız sözcükler söylediğinde; annenin seni -en yalın silah aleti olan- süpürgeyi alıp eline kovaladığını hayal etmek zor değil ya da bu kasabada en çok uygulanan –süpürgeden oldukça etkili bir ceza olan- ayaklarından halatla sıkı sıkıya bağlanıp siyah, beton ve pas kokan, dipsizmiş gibi duran kuyaya sarkıtılmak olacaktır.