bildirgec.org

cd hakkında tüm yazılar

Disk + Mouse

pygmalion | 24 July 2011 14:37

tasarım insanı bazen baştan çıkarıyor. teknoloji çerçevesinde işlevsel hal aldığında ise karşı konulmaz olabiliyor. compact disc benzeri bu konsept mouse, kullanılmadığı zaman laptop’un cd girişinde duruyor. lazım olduğunda ise bir koni şeklini alıveriyor. şık bir buluş, değil mi?

Eski Cd’lerinizi Kırıp Atın

bozukseker | 02 March 2011 18:07

Siz siz olun atmayı düşündüğünüz cd’lerinizi önce kırın sonra atın. Çünkü cd’de bulunan kişisel bilgileriniz yada firmanıza ait bilgilerinizi kötü amaçlarla kullanmak isteyen kişiler olabilir. Bazen cd içinde önemsemediğiniz, unuttuğunuz küçük bir bilgi size tehdit unsuru olarak geri dönebilir. Bilemeyiz çöplerimizi kimler karıştırıyor ve hakkımızda neler bulabilirler. Paranoyak olun demiyorum ama attığınız bilgileri de küçümsemeyin. Bir örnek vermek gerekirse; diyelim bir şirket yöneticisisiniz. Şirket bilgilerinin de bulunduğu bir veri cd’niz var. Artık bu bilgilere ihtiyacınız yok ve çöpe attınız. İçindeki bilgileri rakip bir firmanın aldığını ve değerlendirdiğini düşünün. Sizi ne kadar zor duruma düşürürdü öyle değil mi? Tedbirli olmakta fayda var.

DAEMON TOOLS

| 20 February 2011 13:13

Arkadaşlar deamon tools’u size anlatıcam deamon tools kaydedilmiş iso,bin,mdf, vs. diğer popüler disk imaj dosyalarını oluşturduğunuz sanal sürücüleri üzerinden açıp bilgisayarınızda takılı olmayan cd/dvd dibi medyaları bilgisayarınıza takılıymış gibi kullanmanıza yardımcı olan bir sanal sürücü oluşturma programı dır proglar ile bilgisayarınızfa 4 taneye kadar sanal disk oluştura bilir ve bu diskleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz hafızasına aldığı dilgileri sorunsuz çalıştıran bu program ile artık iso,bin,gibi sanal disk üzerinde kullanılmaya hazır kalıp dosyalarını rahallıkla açabilirsiniz buyrun

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

Audio CD bilgisayara nasıl kopyalanır?

gezer33 | 03 December 2010 12:18

Audio CD lerin içindeki track leri bilgisayara kopyala yapıştır mantığıyla kopyalayamazsınız. Kopyalarsanız müziği çalamazsınız. Trackleri mp3 gibi media playerların çalabileceği bir formata çevirmeniz gerekir.
İşte bu işi bedavaya yapabileceğiniz kullanımı kolay bir program

Program aynı zamanda müzik dosyalarını birbirine çevirmeye de yarıyor.

Indir

Bir efsanenin sonu…

cavo | 29 November 2010 12:57

Walkman
Walkman

Sony firması teknolojik açıdan hayatımıza büyük önem katmış olan bir efsanenin üretimini sonlandırdı. Yapıan açıklamaya göre, kasetçalarlı Walkman’a olan ilginin oldukça azalması sebebiyle üretim Japonya da durduruldu.Her ne kadar Sony bu üründen vazgeçiyse de, efsane haline gelmiş olan kasetçalarlı Walkman’ın üretimi, üretim lisansını elinde bulunduran Çinde, birkaç elektronik fabrikasında devam etmektedir.Yapılan bu açıklama şunu gösteriyor ki, ipod tarzı dijital müzikçalarların hüküm sürdüğü bu dönemler artık bir devrin tamamen kapandığına işaret ediyor.

İpod
İpod

Bu da mutlaka sırada CD ve mini-disk çalarların olduğunu ispat ediyor. 1979’dan bu yana satışta olan ve 250 milyondan fazla Walkman satan Sony firması, henüz gözden düşmemiş olan bu çalarların satışlarında oldukça düşüş olduğunu açıklasa da henüz üretimini durdurmak gibi bir niyeti yok.

cross-dressing

hag | 13 November 2010 12:22

Cross dressing (CD) kelime anlamı olarak kişinin karşı cinsin giysilerini giymekten hoşlanmasıdır.Fakat bu kişinin eşcinsel olduğu anlamına gelmez.Daha çok bir fantazi yada fetişizim olarak nitelendirilmelidir.Evli ve kendi dünyasında bayan gibi giyinen veya erkek gibi giyinen bayanlar fantazilerini CD olarak yaşayabilirler.Bunu sadece hoşuna gittikleri için yaparlar.Sosyal paylaşım sitelerinde CD resimli profillerinde ‘ben kadın değilim lütfen benim gibi CD ler mesaj atsın’ gibi notlar yazıyorlar.Muhtemelen o resmi görenlerin bir çoğu CD’yi gay veya travesti zannediyor.Cross dressing ile ilgili internet yayınlarında kişilerin bunu gizli yanlarını yaşadıkları bir fantazi olarak belirtiyorlar.Genelde eşcinsel olmadıklarını iddaa ediyorlar.Fakat bu çok ince bir çizgi gibi görünüyor.Kelime anlamı olarak karşı cinsin kıyafetlerini giymek olsada,kendini o kıyafetlerin içinde nasıl hissettiği ve asıl olamak istediği cinsiyetide sergilemezmi.Google’da cross dressing olarak arama yaptırdığınızda pek hayırlı sonuçlarla karşılaşılmıyor.Cross dressing ile ilgili Bloglardaki yazılanlar gibi sadece masumane karşı cins kıyafetleri giymenin ötesinde siteler karşımıza çıkıyor.Her birey kendi tercihini yaşamakta özgür ve serbesttir elbette.Fakat sokakta Bir CD nekadar rahat dolaşır ve toplumumuz kabullenir orası meçhul…

İngilizce konuşmak

self respect | 29 September 2010 20:29

İngilizce telaffuzun’da zorlanan varsa ve bunu aşmak istiyorsanız. Learn To Speak English eğitim Cd ile aynı eş değerde düzeltebilecek bir site yapılmış. Birden fazla zorluk seviyesi var en baştan sona kadar seviyenizi biliyorsanız kolaylıkla telaffuzunu düzeltebilirsiz.
Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Kelimeleri bilim okuyamıyorsanız hoş bir uygulama eğitim CD aratmayacak kalitede denemenizi tavsiye ederim.
Ücretsiz bir şekilde bundan yararlanıyorsunuz. Şimdiden iyi çalışmalar.

Harici Blu-Ray sürücüsü

sCoRPionTR | 03 September 2010 22:12

Blu-Ray standardı gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve yavaş yavaş DVD’nin yerini alıyor. Buffalo’da bunu görmüş olacak ki harici Blu-Ray sürücüsü üretmiş.

blue-ray e rakip çıktı !

maydesign01 | 13 April 2010 12:39

blue-ray den sonra intra-hybrid
blue-ray den sonra intra-hybrid

blu-raydisc association, blue-rayden daha üstün ve kapasite olarak daha geniş bir disk formatı duyurdu. yenibdlx disklerin 100gb lık tek kullanımlık ve 128gb lık tekrar yazılabilen sürümleri olacak.

blue ray den sonra intra-hybrid
blue ray den sonra intra-hybrid

Fakat şuan için intra-hybrid mevcut blue-ray oynatıcılarla çalışmayacağı söyleniyor.

kaynak