bildirgec.org

cat hakkında tüm yazılar

Güneşte Kediler

pilli pati | 13 April 2009 10:46


Bahar gelmiş. Hormonlarım beni mütemadiyen dışarıda vakit geçirmeye davet ediyor. Kapalı mekanlar sıkıcı… Basıcı! Güneş çağırıyor, daha ne duracağım?

Salıyorum kendimi bu havalara. Binbir rayiha, etrafta binlerce ses, doğadan yansıyan… İnadına arabaların gürültülerine kulağımı tıkayıp doğaya dönüyorum bedenimi, ruhumu. Yürüme mesafelerini uzatıyorum, aylaklık diz boyu! Bahanelerim hep hazır, trafik, evet adımlarımın trafiği yavaş, hayata kucak açasım, kapalı devre ofis sistem insanlarına “nanik” yapasım var, bu sıralar… Şımarığım. Bir bahar çocuğu olmanın tadına varıyorum. Bir kere değil, bir kaç kez üstüste doğumgünü kutluyorum. Her gün yeniden doğmanın hakkını vermek lazım. Hayat kısa!

CATERPILLAR Watch

zabun | 22 November 2008 10:45

CATERPILLAR Watch, Nicolas Lehotzky tasarımı ilginç bir kol saati. Saat, inşaat makinelerindeki paletlerine benzer bir mekanizmaya sahip. Üzerinde sayıların olduğu dokuma bir şerit, saatin bilekliği etrafında yavaşça, metal miller üzerinde dolaşıp zamanı gösteriyor.

İlginç Tasarımlı Çılgın Arabalar

filezza | 02 October 2008 10:09

Weird and Crazy Cars
Weird and Crazy Cars

Village of Joy sitesi, yaratıcı ve orjinal çalışmalardan oluşan, 50 ilginç ve çılgın araba tasarımının bulunduğu bir liste oluşturmuş. Ahtabot, ufo, balık, zürafa, fare, ayakkabı, telefon, ahşap, kum, sosisli sandviç, at, ejderha, kedi gibi şekillere sahip arabaların bir kısmını aşağıda görebilirsiniz.

1 ) Yeşil Çimen Araba | Resim Kaynağı: dipfan

Green Grass Car
Green Grass Car

sfenks kedisi

ziuw | 08 July 2008 16:01

-sphynx- 1966 da kanada’da bir kedinin genleri farklılaştı, tüysüz bir yavru doğurdu. bunu duyan Yania Bawa ve oğlu anne ve yavru kediyi alarak, tüysüz bir kedi ırkı yetiştirmek üzere çalışmalara başladılar. geriye doğru çaprazlamayla başlanıp, tüysüz diğer türlerle çaprazlaştırılarak devam edildi üretme işi, sonuç olarak 1971 de sfenks kedileri yarışmalara katılma hakkı elde etti, kazandığı şampiyonluk statüsü bir süre sonra kaldırıldı çünkü bir çok kişi suni şekillerde yeni türler oluşturulmasına karşıydı. bu yüzden türün üretilmesine bir çok zorlukla karşılaşıldı, halen de dünya üzerinde fazla bulunmamaktadır ama hollanda, fransa en son da ingiltere de başlanılan üretim çalışmalarıyla türün idamesi sağlanmaktadır.

yavru sphynx
yavru sphynx

karanlıkta parlayan kedi

odo | 13 December 2007 08:07

günek koreli bilim adamları gerçekleştirdikleri genetik müdahaleler sonucu karanlıkta parlayan kedi üretmeyi başarmışlar. bu iş için kullandıkları kediler ise bizim ankara kedisi.
daha fazla bilgi için buradan ya da buradan buyrun.

Kedinize özel mama kabı

darjeeling | 31 August 2007 12:40

Evlerinde kedisi olanlar için mükemmel bir ürün tasarlanmış. Step n’ Dine adı verilen bu alet sayesinde kedinizin maması hiç

dağılmayacak. Patisini vurup açtığı özel mekanizmaya sahip bu kap aynı zamanda mamasının taze kalmasını sağlıyor ve mamanın diğer hayvanlar tarafından yenmesini de engelliyor. Fiyatı 12.95 euro ve buradan temin edilebilir