bildirgec.org

canlı hakkında tüm yazılar

evinizden tv kanalı kurun

silver530 | 01 March 2011 11:32

internette yapılabilecek en ilginç şeylerden birisi de tv yayını yapmaktır. bunun için bir adet web kamerasına ihtiyacınız var. internet üzerinden tv yayını yapmak için çok seçeneğiniz bulunuyor. ancak bunların çoğu için az ya da çok teknik bilgiye ihtiyaç var. biz şimdi teknik bilgi gerektirmeyen servislerden çok başarılı olanlarından biri olan camstreams‘i inceleyeceğiz.

camstreams
camstreams

şimdi bu servis sayesinde evimizdeki webcam ile messenger’dan kolay bir şekilde arkadaşlarımızla görüntülü görüşebildiğimiz gibi bir tıkla dünyaya yayın yapabileceğiz. bu siteden yayın yapmak istiyorum dedikten sonra üyeliği tamamlamamız gerekiyor.

yayın yapmak istiyorum
yayın yapmak istiyorum

Skorları Yakalayın ya da Canlı Olarak İzleyin

azturk | 05 September 2010 17:05

Arkadaşlar yazacağım konu bazıları tarafından etik olmayarak değerlendirilebilir. Belki acaba ne diyecek bu diye kendi kendinize söyleniyor olabilirsiniz. Neyse anlatacağım konuya geçeyim ben.Bu arada şunu da belirtmek istiyorum eğer anlatacağımı bilenler varsa onlar için değil konuyu bilmeyenler için yazıyorum.Lütfen “ben biliyorum”ya da “ya bunu bilmeyen kalmadı” demeyin

Uzun zamandan beri internet kullancısıyım. Dört yada beş sene geçmiş olabilir. İnterneti başladığımda akılımda hiç yoktu ama son bir iki ayda kardeşimin telkinleriyle “İnternetten maç izlemek” fikri aklıma takıldı.

Giysime toz kondurmam

witamin | 24 May 2010 14:45

Perwoll yaratıcı reklam fikirleri arıyor. Perwoll için 1 dakikayı geçmeyen bir reklam filmi çekin. Bu siteye yükleyin. Reklamın başrolünde Meltem Cumbul oynayacak. Perwolü en iyi anlatan en yaratıcı reklamın sahibi 3 gün Paris seyahati ve Sony HDR-CX video kamera kazanacak.

bok böceği

admin | 14 February 2010 17:35

Scarabaeus Sacer denen böcek türü dilimizde bok böceği olarak yer alır. Niye mi? Çünkü bu böcekler hayvan dışkılarından toplar üretecek kadar beceriklidir, bokböceği hakaret etmek için takılmamıştır anlayacağınız. Bu topsever böcek bu boktan topların içine yumurtalarını saklar, boku iyi yönde kullanır yani.Pek çok çeşidi vardır.

Oldukça sert bir kabuğa sahiptir bok böceğimiz, küre imal edebilen tek böcek olduğunu da söylemeden geçmiyeyim.Otuz parmağa sahip olduğundan dolayı kolayca boktan küreler yapar ve içine yumurtasını saklar,yumurtanın olgunlaştıgı 24 gün sonra bu elleriyle yaptıgı bok kürelerini suya götürür ki suda erisin ve bebek böcekler ortaya çıksın.

Atv iPhone ‘da yerini aldı

Flashcentury | 29 December 2009 12:01

Atv Türk televizyon kanalları arasında bir ilke imza atarak iPhone üzerinden yayına başladı.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

iPhone üzerinden yer alan App Store ‘dan Atv diye aratarak bulabileceğiniz programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

Program oldukca sade ilk açıldığında yukarıdaki ekran karşınıza çıkıyor ve play buttonuna tıkladığınızda direk canlı yayına bağlanıyorsunuz.

tv bağımlılığınızı azaltacak 5 mükemmel site (online dizi izle, kaydet)

xerre | 30 August 2009 10:29

televizyonun faydalı olup olmadığı sıklıkla tartışılır. ne kadar “aptal kutusu” diye adlandırsak ve her ne kadar eş dost çevresinde “ben tv izlemiyorum” diye bunu karizmaya vuranların sayısı fazla da olsa televizyon, dünya nüfusunun hala büyük bir çoğunluğunun aktif olarak kullandığı kitle iletişim araçlarından biridir. tabii ki bir diğeri de internet.
ve internetle birlikte hayatımıza giren yeni şeylerden biri de internetten tv izleme. televizyonda yayınlanan seviğimiz çeşitli dizileri, filmleri veya programları internetten kolaylıkla bulup izleme imkanımız olduğundan bu seçenek her zaman çok daha akla yatkındır. hem dakikalarca reklam izleme derdimiz de yoktur.
bu bildiride benim de kullandığım ve sizler için de faydalı olabileceğini düşündüğüm 5 muhteşem siteye yer vereceğim.

1 – South Park’ı internetten nasıl izleyebilirim?

SouthPark Studios internetteki Southpark koleksiyonlarının en iyisine sahip olan bir site. online olarak 13 sezonun tüm bölümlerini kesintisiz izleyebiliyorsunuz. hd kalitesinde olmamasına rağmen genelde iyi kalitede olan bölümler, resmi kanalında yayınlandığı zamandan itibaren en geç bir gün içinde sitede yerini alıyor.

Görüntülü Sohbet’in Yeni Adresi: iGoogle

algoz | 25 August 2009 17:10

Google, daha önce GMail’e eklediği ve kullanıcıların GMail’den çıkmadan birbirleri ile görüntülü sohbet edebilmelerine olanak tanıyan Video Chat özelliğini, şimdide iGoogle kullanıcılarının hizmetine sundu.


iGoogle sayfanızdan, arkadaşlarınız ile canlı canlı sohbet edebilmek için, buradaki ücretsiz ve minik eklentiyi indirip kurmanız gerekmekte.

Windows’unuzu Renklendirmeye Hazırmısınız

kaptangusto | 06 August 2009 19:20

Windows masa üstünüzden sıkıldınız mı ? Masa üstünüzün tasarımını değiştirmek istermisiniz?
UxStyle Coreile masa üstünüzde değişiklik yapmaya hazırmısınız.
UxStyle Core masa üstünüz için tam 60 farklı tematasarlamış.

XP,Vista,Windows 7 sistemlerin hepsi görsel öğerleri değiştirme imkanını sunuyor.
Yazılımın şu anda beta sürümü mevcut ve denemek için buradan indirebilirsiniz.
Detaylı bilgi