bildirgec.org

çalar saat hakkında tüm yazılar

Money Shredding Alarm Clock

sCoRPionTR | 31 May 2011 11:07

Sabahları bir türlü yataktan çıkamayanlardan mısınız? Saatin alarmı çalsa da aldırmayıp uyumaya devam mı ediyorsunuz? O zaman bu çalar saat tam size göre!

Money Shredding Alarm Clock’un içine belli bir miktarda para koyuyor ve alarmını kuruyorsunuz. Eğer alarm çalmaya başladıktan bir süre sonra alarmı kapatmazsanız saat paranızı parçalara ayırmaya başlıyor.

Yaratıcı çalar saat tasarımları

kosulsuzsevgi | 22 February 2011 13:29

Yeni tasarım çalar saatler ile uykudan uyanmak çok daha pozitif.Klasik tavuklu bir saat vardı çocukluğumda.Sabah sabah çığlık çığlığa öterdi ;şok olmuş halde uyanırdık,hızını alamayıp yerlere düşerdi orda da susmazdı :)Bütün günüme yayılan bir depresiflik, bir sinir, bir ne oldu bana halleri…Meğer ondanmış sonra sonra anladım.Uykudan uyanılan an gerçekten önemli.

En ilginç alarmlı saatler – Derleme

Lorilleux | 04 April 2010 14:30

İnsanların bugünlerde en çok şikayet ettikleri konulardan biri çok stresli bir yaşam sürmeleri. Bu sorundan doğan bir diğer sorun ise sabah zamanında uyanamama sorunu. Bu sorunu gören üreticiler, birbirinden ilginç ürünler geliştirmişler. Ben de şimdi bugüne kadar zamazing.org’da yazılan en ilginç alarmlı saatleri beğeninize sunuyorum. Bu saatlerden bazıları siz gerekli talimatları yerine getirene kadar susmuyor, bazıları, doğanın güzelliklerini ayağınıza getiriyor, bazıları ise öyle sesler çıkartıyor ki uyanmaktan başka seçeneğiniz kalmıyor. Sonuçta hepsi işlevini yerine getiriyor…
İşte en ilginç 10 alarmlı saat:

1.Kırmızı tel mi, mavi tel mi?
Doğru kabloyu kesmeniz gerek; yoksa patlamaya hazırlanın.

Öperek uyandırılamayanlara…

Beacool | 02 April 2010 14:09

Rise & Shine !!!!
Rise & Shine !!!!

Çağımız insan biyolojisine gayet ters bir zaman. Gerek sürekli aldığımız radyasyon, gerek oynanmış besinler gerekse çalışma temposu. İnsana göre değil de işe göre düzenlenen insan yaşamlarında belki de en büyük sorunlardan biri düzenli uyuyamama…

Bu saati çok seveceksiniz!
Bu saati çok seveceksiniz!

Düzenli uyuyamamanın sonucu da uyanamamak. Bu yüzden alarmlı saatleri baş ucumuzda bolca görmekteyiz. Sabahları türlü türlü şekillerde bizi “rahatsız” ederek uyandıran bu cihazlar belki de şuan en çok türevi üretilenler arasında. Bence hiçbiri Verilux firmasının Rise & Shine Natural Sleep System ürünü kadar güzel uyandırma sistemine sahip değil…

Ürün sana gün doğumu yada batımı yaratabiliyor!!!
Ürün sana gün doğumu yada batımı yaratabiliyor!!!

Bir insanın uyanmasındaki en önemli faktörün güneş ışığı olduğu uzun yıllardır bilinmekte. Lakin kentsel yaşamda bu pekte mümkün değildi. Ama artık mümkün. Saatimiz üstünde bulunan sanal güneş ışığı üreticisi ve doğal seslerin (bkz yazısonu notu) yardımıyla (bunun yerine radyo yada mp3 filanda seçebiliyorsunuz tabi) vücudunuzun biyolojik olarak uyanmasına yardımcı oluyor. Tabii bunları uyku düzenini tedavi edici bir sıralama yavaşça yapması da işin başka bir boyutu.

Matematik Eşliğinde Çıldırmaya Hazır Olun: Twist Alarm Clock

geceyazankedi | 20 March 2010 17:47

Sabahları uyanmak konusunda böylesini görmediniz. Twist Alarm Clock ile çıldırmaya hazır olun.

Daha önce kendini fırlatan alarm saatleri, uyanmadığınızı anlayınca yine çalan saatler gördük ama bu seferki o güzelim uykulu halinizde sizi matematik işlemleri yapmak zorunda bırakıyor. Öyle zor bir işlem değil elbette ama uykulu halde bunu yapmak hem can sıkıcı hem de uyandırıcı olabilir.

Cihazın üstünde 2 tane lcd ekran bulunuyor saati ve dakikayı göstermesi için.

SONIQ İM600K iPOD DOCK

mcosar | 04 March 2010 14:20

Sonıq, iPod kullanıcılar oldukça benzersiz ve şık bir ürünü satışa sundu.

Sonıq İM600K iPod dock, iPod kullanıcılarının evinin köşesinde oldukça şık duracak olan bu üründe yüksek ses kalitesi olan ve tiz, bas ve orta tonlarda ayrıntıları bulunan subwoofer ve iki etkili hoparlör bulunmakta. Ayrıca çalar saat ve FM Radyo gibi özellikleri de barındırıyor.

Ürün yüksek ses kalitesi ve düşük fiyatı ile de şaşırtıcı. Satış fiyatı 129 $.

Uyandırana Kadar Susmayan Puzzle Çalar Saat

xerre | 28 September 2009 12:38

Çeşili hayvan deneylerinde ve çocuklara (0-3 yaş) oyuncak niyetine kullanılan bu şekilleri görmüşsünüzdür. Bu puzzle tarzındaki şekiller ile çalar saati birleştiren bu saat, istediğiniz saatte sizi gerçekten uyandırmak için tasarlanmış. Çalar saat, Kurduğunuz zamana gelince üzerinde bulunan şekiller yerlerinden fırlıyor ve siz şekilleri doğru yerleştirene kadar da susmuyor.

Wind Alarm Clock

noname1 | 06 May 2009 21:36

Uyanmak için ihtiyaç duyduğumuz ama bi’ o kadar da güzel uykumuzu feci sesi ile mahveden (bö’le olmasa kalkamayız sanırım) çalar saatler, malesef hayatımızın bir parçası. Çalışma (kurma vs.) sistemi diğer alarmlı saatlerle aynı olan bu saatin güzelliği uyandırma biçiminde. Saatin üst kısmında bulunan uzun metal borular birbirine dokunduğunda, istenilen saatte, rüzgarın tınısı eşliginde uyanmanızı sağlıyor. Ayrıca, tarih, kronometre fonksiyonu ve iki farklı alarm modu bulanan saatin fiyatı 20 dolar. Saatin uyandırma sesini duymak isterseniz buradan

Dinamit görünümlü çalar saat

kotaman | 27 March 2009 15:29

Sahte saatli bomba
Sahte saatli bomba

Her sabah belki de hangi kabloyu kesmem lazım endişesiyle daha çabuk uyanmanızı sağlıyacak dahiyane bir dijital çalar saat huzurlarınızda. 2 adet AAA pil ile çalışan bu cihaz alarm erteleme özelliğine ve ışıklı göstergeye de sahip bu ürünü 29.68$ ‘ a alabilirsiniz. Üretici firma, yanlış anlaşılmalarla karşılaşmamanız için çalar saati seyahat ederken yanınızda götürmemenizi tavsiye ediyor.
Kaynak