bildirgec.org

cadde hakkında tüm yazılar

O – 3

Colpadan | 02 November 2009 12:57

Şehrin ışıklarından kurtulmuştu. Günlerdir yağan yağmur da dinmiş, yerini pırıl pırıl sakin bir geceye bırakmıştı. Kumsalda uzunca bir süre yıldızları seyretti. Zihnindekilerin tamamı boşalmıştı. Evrenin sonsuzluğuyla karşılaşınca, düşüncelerindeki harflerin her biri yıldız olmuştu sanki. Kelimelerse takımyıldızları oluşturuyordu. Tüm gökyüzü büyük bir hikayeydi adeta. Tüm yapması gereken, bu hikayedeki rolünü bulmaktı. Şehirden uzaklaşınca tüm dünyadan kurtulmuş, uzaydaki boşlukla hayat bulmuştu. Az önceki haykırışını durduran da işte bu derin boşluktu.

O – 2

Colpadan | 31 October 2009 19:01

Gün doğarken yavaş adımlarla hala yürümeye devam ediyordu. Uyumayı hiç düşünmemişti. Nasıl olsa zamanı gelince bir yerlerde yığılır kalırdı. Bitmeyen bir enerji vardı sanki içinde. Bu binalar, evler, içindeki enerjiye uygun değildi. Bedeninin kendisi kocaman bir saraydı zaten. Kapalı bir mekana girdiği anda bu sarayın üstünün karanlık bir kubbeyle örtüldüğünü hissederdi. O yüzden bu berduşluk, bu sefillik değildi onu öldüren. Sadece kimliksizlikti. Geçmişi yoktu. Kim olduğunu bilmiyordu. Uyanışlarındaki tuhaflık, kafasının içindeki uğultu… Hepsi birer soru işaretiydi. Kim olduğunu bulması gerekiyordu. İçinde güçlü bir istek vardı bunun için ama nereden başlayacağını bilemiyordu. Ya diğerleri? Onlar biliyorlar mıydı kim olduklarını?

Flash İstanbul Haritası

beyrek | 14 April 2009 10:02

istanbul’u semt semt, mahalle mahalle görebileceğiniz bir harita.
sitede, aradığınız yeri arama çubuğuna girerek nerede olduğunu bulabilirsiniz ya da sayfada sol alttaki harita resmini tıklayarak, görmek istediğiniz yeri işaretleyip görebilirsiniz.

Cadde

linet | 12 January 2009 12:10

Kitapevinde çektirdiğim fotokopiler ile kasaya gitmeden önce, almak istediğim birkaç kitabı incelemek istedim, sonra vazgeçtim, param yoktu ve bir çılgınlık yapıp kredi kartına biraz daha yüklenirsem iyice çıkmaza girecektim, bir kitap parası bile harcamamalıydım. Kasaya hızla yönelirken şeker dükkanı gibi rengarenk kırtasiye ürünleri de aklımı çelmeye çalıştı ama ben nefsime hakimdim. Hiç değilse kitap bölümüne gidip, koltuğa gömülüp yarım saat kitapları koklasaydım, birkaç satır okusaydım düşüncesi ile beni yoldan çıkartmaya çalışan içimdeki kitap canavarına da suss diyerek kasaya ulaşmayı başardım. Fotokopilerin parasını ödeyip, kendimi bu büyülü yerden dışarı attım.

Google Earth’ün bir adım ötesi

hokeypark | 31 October 2007 12:31

Google Earth ile havadan bir şehri rahatlıkla gezebilirsiniz, EveryScape ise şehirdeki binaların içine kadar girerek işi bir adım daha öteye taşıyor.

Internet kullanıcılarının ciddi olarak ilk kez Google Earth ile tanıdığı ve çok sevdiği online harita ve gezinti araçları giderek gelişerek farklı boyutlar kazanmaya devam ediyor. Şimdiye kadar şehirlerin üzerinde, bir adım sonrasında şehirlerdeki caddelerde gezinebilen internet kullanıcıları artık caddelerdeki evlerin içinde de gezinebilecek. EveryScape.com web sitesi, şimdilik sadece Miami ve Aspen’deki binaların içinde online olarak gezinti yapabilmeyi desteklese de, bu konuda daha neler yapılabileceği konusunda bize fikir vermesi açısından önemli bir uygulamaya imza atıyor.

3. Cadde Nedir?

modela | 20 September 2007 13:19

http://www.tavsiyeettim.com/story.php?title=3-_Cadde_Nedir