bildirgec.org

byung hun lee hakkında tüm yazılar

Şeytanı Gördüm; Akmareul boatda (2010)

queennothing | 24 May 2011 19:14

Güney Kore’den çıkan en iyi yönetmenlerden biri olan Jee-Woon Kim, ilk uzun metraj filmi “Choyonghan kajok” ile yeteneğini kanıtlamıştı. 2008 senesinde gösterime giren “Joheunnom nabbeunnom isanghannom“dan sonra 150 dakikalık korku gerilim filmi “Akmareul boatda” için çalışan yönetmen, 2010 senesinde bitirdiği filmi sayesinde dünya çapında bir başarı elde etti. Senaryosu Hoon-jung Park tarafından yazılan filmde Min-sik Choi ve Byung-hun Lee rol alıyor. İngilizce’ye ‘I Saw The Devil’, Türkçe’ye ‘Şeytanı Gördüm’ olarak çevrilen yapım, psikopat bir katil tarafından öldürülen kız arkadaşının intikamını almaya yemin etmiş bir ajanın hikayesini anlatıyor.

Film Dünyası’ndan Son Haberler #4

JaAaa | 11 July 2010 12:39

A Bittersweet Life (Acı Tatlı Hayat)

agurbuz | 15 April 2008 00:40

Acı Tatlı Hayat
Acı Tatlı Hayat

ülkenin ileri gelen mafya babalarından birinin otelinde müdür olarak çalışan kendi halinde bir adamın başına gelenleri, insanların sınırlarını zorlarsanız neler olabileceğini ve hiç aşkı tatmamış bir insanın yalnış insana aşık olunca düştüğü durumu anlatıyor. kore sinemasını sevenler için iyi bir alternatif.

fragmanı seyredince aşırı şiddet içeren bir film olarak algılayabilirsiniz ama seyrederken gözlerimin yaşardığını itiraf edeyim.