bildirgec.org

buz hakkında tüm yazılar

Ferah bir içecek

denizinkizii | 16 August 2012 12:23

Mutfak konusunda her zaman meraklı olmuşumdur. Başlangıçlar,ana yemekler,tatlılar ve içecekler. Her ne kadar hava artık çok sıcak olmasa da yine de içerek ferahlayacağımız soğuk bir şeyler arıyoruz. Ben de daha önce gördüğüm bir tarifi denedim,sizinle de paylaşayım.
Muzlu Smoothie (iki kişilik)
Bir adet muz,bir su bardağı light yoğurt,bir çorba kaşığı pekmez,5-6 küp buz.
Blenderda hepsini bir güzel karıştırdıktan sonra ister üzerine sos katarak ister bardağa minik muz dilimleri koyarak servis edebilirsiniz. İşin iyi tarafı sadece 99 kalori olması. Sıcak bir görünümle serinleyin derim ben !
ZTB

Haydi Çocuklar Buz Diyarı’na!

queen writer | 18 June 2012 13:29

Çocukların severek tükettiği Danino, şimdi yaz ayına özel vanilya aromalı üstelik de “BUZ” gibi… Minikler bu yaz Danino BUZ ile serinlerken bir yandan de Buz Diyarı isimli oyunda eğlenecek.

Kendi buz diyarını yaratmak isteyen çocuklar oyunda ilk olarak; penguen, mamut ve foktan oluşan 3 hayvanla karşılaşıyor. Danino paketlerindeki şifreleri siteye girenler ise buz diyarına Sibirya kurdu, Kutup tilkisi gibi daha pek çok hayvan ve dekoratif eşya ekleyebiliyor. Çocukların görevi ise sıkılan, acıkan, Danino isteyen bu hayvanlarla ilgilenerek ihtiyaçlarını gidermek.

Kampanya dönemi sonunda en fazla puanı elde eden 15 şanslı minik Plasmacar sahibi olacak.

Lezzetli Kelimeler

bithikotsis | 26 April 2011 11:45

lezzetli kelimeler
lezzetli kelimeler

Mayıs ayında bizlerle buluşacak yeni bir advergame tarzı yarışma, Lezzetli Kelimeler.

Atatürk Orman Çiftliği‘nin (AOÇ) ürünlerini tanıtma amaçlı olan bu yarışmada, başaldığınız zaman yukarıdan kelimeler düşüyor ve siz de bonus topluyorsunuz. Yarışma 17 Mayıs’ta başlıyor. İstediğinizde ateş yazarak kelimeleri yakıyorsunuz, istediğinizde buz yazarak kelimeleri donduruyorsunuz.

Bazı egoist kızlar.

bithikotsis | 17 April 2011 00:51

Kızlar…Onlarsız yapamayız, onlarla da olmaz derler çoğu erkek…Haklıdırlar da bazen. Hep bir olumsuz yaşanmışlık vardır geçmişlerindeki ilişkilerde bu erkeklerin. Kimi saman alevi gibidir, yaşanır ve hemen unutulur. Kimisi de kalıcı bir zift gibidir ömür boyu akıldan çıkmaz.

Kimi kızlar, fedakardır. Nasıl daha iyi olurum diye düşünürler, art niyet yoktur neredeyse…Aşık olmak isterler, aşık olurlar ama bu aşkları da suistimal edip erkeği kullanmazlar. Tabii sayıları da yok denecek kadar azdır bu tiplerin. Bir erkek için en güzel hediyelerden biridir aslında.

Sporda Komik Anlar.

bithikotsis | 06 April 2011 12:54

Dünyanın her köşesinden, gerek futbol maçlarından, gerekse basketbol maçlarından, gerekse buz hokeyi salonlarından bazen çok ince mesajlar veren, bazen güldüren, bazen şaşırtan, bazen de kahkahalar attıran enstantaneleri yakalamışlar.

Karakterinin adını alan kadın: Anna KAVAN

queennothing | 14 May 2010 11:29

Bencil, katı görünümlü; katı kalpli, tahammülsüz ve sevgisiz bir kadının ve 14 sene sonra hayata gözlerini yumacak bir adamın kızı olarak dünyaya gelen Helen Emily Woods, 10 Nisan 1901 tarihinde, Fransa’nın Güney kesiminde yer alan Cannes‘da dünyaya geldi. Aynı adı taşıdığı annesinin kendisini sevmediğini; dahası, içten içe nefret beslediğini ve kızı olarak görmediğini anlayan küçük Helen, 14 yaşına geldiğinde hayatın bambaşka bir yüzüyle tanıştı; babası Claude Charles Edward Woods ölmüştü. İlk ve tek sevdiği insan olarak gördüğü babasının ölümünün verdiği derin acıyı içinde saklayan Helen, annesinden çok amcasıyla vakit geçirmeye başladı. Bir kaç defa okul değiştirdikten sonra Avrupa’dan Amerika’ya; Kaliforniya’ya geldi. Daha sonra İngiltere’ye gidip, Oxford’a yazılan Helen, ne okuluna, ne de çok sevdiği İngiltere’ye alışabildi ve ‘genç kızlık’ bunalımına girdi.
Uyumsuz tavırları, çevresi tarafından iyi karşılanmıyordu; bu sebeple hep yalnız kaldı. Yalnızlığın üzerine, annesinin soğukluğu yüzünden olamadığı ‘rol modeli’ eksikliği çektiğinin farkında olmadan kadınlığa, büyütülmeye ve geleceğe erken den adım attı; amcasının sayesinde tanıştığı Donald Ferguson ile romantizm yaşamadan nikah masasına oturan genç Helen, Asya’nın Güneydoğusuna; Birmanya’ya taşındı. Oldukça soğuk ve Helen’e karşı kayıtsız davranan Donald ile sonu gelmeyen tartışmalar yaşayan genç Helen, hamile olduğunu öğrenince evliliğini kurtarmayı düşündü ve Donald için kendinden feragat etti.

‘Brian’ adını verdiği bir oğlan çocuğu dünyaya getiren Helen, neredeyse hiç konuşmadığı kocasından gitgide uızaklaşıyor; ilk defa kendi dünyasını yaratıyordu. Yazmaya başlayan genç kadın, ilk kitabını 1929 senesinde “A Charmed Circle” adıyla çıkardı. 1930 senesinde “Let Me Alone” (Beni Rahat Bırak) ve “The Dark Sisters“ı (Esmer Kardeşler) çıkaran Helen, başkarakterlere hep kendi adını ve soyadını veriyordu. Aralarına derin bir uçurum giren kocası Donald’a da sık sık gönderme yapan genç kadın, 1935 senesinde “A Stranger Still“i, 1936 senesinde “Goose Cross” ve 1937 senesinde de “Rich Get Rich“i (Zengin Zengini Alsın) yayımlattı. “Rich Get Rich”ten sonra hem Donald’a, hem de onun soyadına veda ederek, tekrar Helen Woods ve özgür oldu.

Arçelik’ten Buzdan Heykeller

infine | 30 December 2009 09:42

Arçelik, yeni yıl mesajınızı, kendi yaptığınız buzdan bir heykelle gönderebileceğiniz güzel ve eğlenceli bir site yapmış.

Buzdan Heykeller
Buzdan Heykeller

buzdanheykellersitesinde kendi özel heykelinizi yapıp, mesajınızı ekleyerek sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz bir galeri oluşturabilir veya sosyal ağınızda paylaşabilirsiniz.

Tuhaf teknoloji : Buz yerine taş kullanacağız

lazaronnie | 22 April 2009 14:25

taş buz
taş buz

Bu tür ürünleri teknoloji ile bağdaştırabilmek, teknolojiden ne anladığımızla ilgili olsa da, sağladıkları konfor kuşkusuz yadsınamaz derecede hayatımızı etkiliyor.

40 derecede bir öğlen vakti kendinize buz gibi bir içki hazırlamaya karar verdiniz. Ancak o da ne? Evde buz kalmamış. Dondurucuyla bir iki parça buz üretmek isteseniz en az 2 saat lazım. Telaş yapmayın, imdadınıza bu taş buzlar yetişiyor. Üreticisinin “Nordic Rock” ismini verdiği bu sevimli kaya parçaları isveçte bolca bulunabiliyor.