bildirgec.org

bush hakkında tüm yazılar

İnanılmaz CSS3 Uygulamaları

angelsdemos | 28 September 2010 19:43

CSS3 tamamen yaygınlaşmasa ve tüm tarayıcılar tarafından tam olarak desteklenmemiş olsa bile birçok başarılı uygulama yapılmakta. Web sitelerinizi daha interaktif ve daha renkli hale getiren bu uygulamalar arasında çizim örnekleri bile bulunmakta. Günümüzde hala imajlar kabul görürken css‘nin sınırları zorlanarak ascii karakterler ile birçok farklı çizim örnekleri de yapılıyor. Birçoğunun detaylı açıklaması da verilen aşağıdaki uygulamaların benzerlerini siz de yapabilirsiniz.

Sweet CSS3 Buttons
(Tatlı CSS3 Butonları)

Bu tatlı css3 butonları sayesinde web sitenizini oldukça renklendireceksiniz.

CSS Logo

Tamamen css kullanılarak çizilen bu logolar uğraş gerektirse de gerçeğini aratmayan cinsten. Tamamen ascii karakterler ile yapılan bu logolar arasında CBS, CNCB-e (NBC), BMW, Univision gibi şirket logoları da var.

CSS Olympic Logo
(CSS Olimpik Logo)

CSS ile Yapılan Çizimler

angelsdemos | 07 July 2010 09:45

CSS ile web tasarımın dışında yapabileceğiniz farklı bir uğraş olan resim çizimi oldukça zor olsada css3 ile birliklikte çok az da olsa biraz kolaylaşmız gözüküyor. pixel‘ler kullanılarak yapılan tasarımlar, ascii karakterler ile oluşturulan tasarımlar ve css3 desteklikli tasarımlar bulunmakta. Aşağıda yüksek kalitede css ile yapılan çizimler bulunmakta. Nasıl yapıldığını inceleyebilir, benzer çalışmalara adım atabilirsiniz. CSS ile Yapılan Çizimler;

Twitter Fail Whale

Homer Simpson

Skull with Flames
(Alevli Kafatası)

Css ile Resim Çizmek

Flashcentury | 29 December 2009 12:14

Homer Simpson
Homer Simpson

Css ile resim çizilir mi?” diye sorsalar “çizilir ama çok uğraşmak gerekir” derdim. “Peki nasıl çizilir?” deseler ilk aklıma gelecek yöntem div’leri pixel olarak kullanarak uzun uğraşlar sonucu bir resim ortaya çıkarmak olurdu. fakat şimdi anlatacağım çalışmada çok daha profesyonel bir teknik kullanmışlar.

öncelikle şunu belirteyim ki yukarıdaki çok sevdiğim Homer Simpson resmi tamamen Css ile hazırlanmış.

Nasıl mı?

Bir ayakkabının arkasına saklanmak!!!

SuBirikintisi | 04 January 2009 16:51

Bildiğiniz gibi bir süre önce Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi Bush’a ayakkabı atmıştı, bu olay gündemi bir süre meşgul etti ve şu sıralar yavaş yavaş gündemden düşmeye başladı ama izleri henüz yok oldu diyemeyiz elbette. İnternette onlarca oyun yapıldı, çok da tutuldu. Bunları bilmeyen yoktur ama ben olaya başka bir açıdan bakmaya çalışacağım. Bu zamana kadar bekledim çünkü bu işi iyi yapan köşe yazarlarından birisinin bu konuyu ele alacağını umuyordum ama genel itibariyle herkes işe başka taraflardan bakıyor olaya.

Siz Bush Ayakkabıyı Yemedi Mi Sanıyorsunuz?

admin | 02 January 2009 22:57

Arap ayakkabıyı fırlattı da Bush çevik bir hareketle bu saldırıdan kurtuldu sanıyorsunuz değil mi?
Güdümlü medyanın oyununa geldiniz, farkında değilsiniz.
Bush ayakkabıyı yedi gözünün üstüne. Sadece size göstermediler.
İşte size yeni yıl armağanı burada