bildirgec.org

billy bob thornton hakkında tüm yazılar

Bandits (2001)

queennothing | 26 April 2011 10:25

Oscar Ödüllü Amerikan yönetmen Barry Levinson‘un yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Bandits“, 2001 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Harley Peyton tarafından yazılan suç komedisi, 80 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlandı. En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında Altın Küre adayı olan filmde Almanya doğumlu aktör Bruce Willis, Oscar Ödüllü Amerikan aktör Billy Bob Thornton, Avustralya doğumlu aktris Cate Blanchett, January Jones ve Troy Gravity gibi isimler rol alıyor.
Joe Blake ve Terry Lee Collins, iki suç ortağıdırlar. İşledikleri suçlardan sonra nihayet hapse giren ikili, hapisten çıkar çıkmaz rahat ve ‘dürüst’ yaşamak için para lazım geldiğini düşünürler. Para içinse banka soymaktan başka yöntem bilmeyen ikili, banka soymaya başlar.

The Man Who Wasn’t There (2001)

queennothing | 02 November 2009 14:04

Joel Coen‘in, kardeşi Ethan‘ın yardımıyla çektiği, birlikte yazdıkları 2001 yapımı “The Man Who Wasn’t There“, Coen tarzı bir traji-komik/ drama filmi. Oscar Ödüllü Amerikan aktör Billy Bob Thornton‘un başrolünde yer aldığı yapımda Scarlett Johansson, Frances McDormand, Michael Badalucco, James Gandolfini, Jon Polito, Tony Shalhoub, Richard Jenkins gibi isimler de rol almakta.

Ed Crane, bir berberdir. Saç kesen, düzelten, çok konuşan bir ortağa sahip olan bir berber ve sıradan bir adamdır. Karısı Doris ile ilginç bir ilişkiye sahip olan Ed’in aşırı sakin ve içine kapanık/ dışa dönük enteresan bir kişiliği/ hali vardır.

Armageddon (1998)

elchancho | 01 July 2009 17:16

Sinemaya bakış açımı değiştiren filmlerden biridir Armageddon. Michael Bay‘in yönetmenligini yaptıgı filmde tam anlamıyla kaliteli oyuncular bulunmakta.Bunlar;Bruce Willis, Liv Tyler, Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Will Patton,Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson ,Michael Clarke Duncan, Peter Stormar , Ken Hudson Campbell , Jessica Steen yer almakta.

Harry Stamper (Bruce Willis) ve kızı Grace Stamper (Liv Tyler) ekipleri ile birlikte okyanuslarda sondaj yapıp petrol çıkaran insanlardır. İşlerinde profesyonel olan bu insanlara bir gün Nasa’dan bir ekip iş teklifinde bulunur. Teklifin ne olduğu konusunda tahmin yürüttükleri sırada dünyaya hızla yaklaşan ve çarpması kesin bir göktaşı’nın varlıgından haberdar olurlar. Onlardan istenen ise uzaya gidip petrol çıkarma işleminde kullandıkları sondaj tekngini kullarak göktaşına patlayıcıları koyup dünyaya ulaşmadan gökyüzünde parçalanmasını sağlamaktır. Ama bu iş göründüğü kadar kolay ve basit olmayacaktır hatta bazı bedelleri ödemeleri gerekecektir.

Eagle Eye (2008)

queennothing | 13 March 2009 10:05

Jerry Shaw, tek başına yaşayan, kendi halinde, sıradan bir gençtir. Kira parasını denkleştirmekte zorlanan Jerry, ailesiyle uzun süredir görüşmemektedir.
Beklemediği bir an, annesinden gelen telefon, hayatında bir eksiklik hissetmesine neden olacak; O’na tıpatıp benzeyen erkek kardeşi, geride bıraktıklarıyla Jerry‘nin hayatını değiştirecektir.
Hayatını değiştiren olaylar silsilesi, tam o anda gelen bir telefonla başlar.

Rachel Holloman, 8 yaşındaki oğlu Sam‘i Washington‘a; Başkan için verilecek özel konser için ustası olduğu enstrümanı, saksafon çalması için gönderir.
Eşinden ayrı yaşayan Rachel, arkadaşlarıyla bir barda eğlenirken telefonu çalar.

Mark ve Michael Polish’ten 2009 filmleri

queennothing | 15 July 2008 09:00

Mark & Michael Polish
Mark & Michael Polish

1999’da “Twin Falls Idaho”, 2001 yılında “Jackpot”, 2003’te “Northfork” ve 2006 yılında “The Astronaut Farmer” gibi yapıtlardan tanıdığımız yönetmen Michael Polish, 2009 yılında fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.

Billy Bob Thornton
Billy Bob Thornton

1970 Kaliforniya doğumlu olan Polish, “Manure”, “I.D.” ve “Stay Cool” adlı iddialı yapıtları 2009 yılı içerisinde sinemseverle paylaşmayı planlıyor.
Bu üç filmin kadrosu tamamen açıklanmasa da, Polish’in anlaşma sağladığı isimler sanal ortamda duyurulmaya başlandı. Filmlerin hem sem senaryosunu yazan hem de yönetmenliğini yapan Michael Polish’e yardım eden tek isim ikiz kardeşi Mark Polish.
Stay Cool” bir komedi filmi. Filmde rol alması

Lost
Lost “Sawyer” (Josh Holloway)

kesinleşen isimler “Lost” dizisinden ‘Sawyer’ olarak tanıdığımız Josh Holloway, Hilary Duff, Winona Ryder, Sean Astin, Chevy Chase, Jon Cryer ve Mark Polish.

Scott Michael Campbell
Scott Michael Campbell

Manure” de bir komedi filmi. Film için anlaşma sağlanan oyuncular; Téa Leoni, Billy Bob Thornton, Kyle MacLachlan, Scott Michael Campbell, Jon Gries, Ed Helms, Brent Briscoe, Valorie Hubbard.
I.D.” ise bir bilim-kurgu filmi. Anlaşma sağlanan oyuncular henüz açıklanmadı; Michael’ın ikiz kardeşi Mark dışında.