bildirgec.org

beyaz hakkında tüm yazılar

Bir Barış Adamı: Martin Luther King

admin | 07 March 2011 11:58

Tam adıyla Dr. Martin Luther King Jr. bir afro-amerikan papaz, teolog ve Amerikan yurttaş hakları hareket önderidir.
1929’da Atlanta’da dünyaya geldi. Okuduğu Marehouse Koleji’ndeki yurttaş lideri olan rektör Benjamin Mays’den etkilendi ve bu okuldan sosyoloji mezunu olarak ayrıldı. 1951’de Crozer Teoloji Fakültesini 1. olarak tamamladı ve 1955’de Boston Üniversitesinde Sistematik Teoloji üzerine master yaptı.

Harry Potter Yazı Efekti Dersi | Photoshop

ANDER | 14 February 2011 11:41

Harry Potter, İngiliz yazar J.k Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisinin sinemaya uyarlanmış halidir. Dünyada gişe rekorları kıran filmde kitabı gibi seri halinde beyaz perdeye aktarılmaktadır.
Bu unutulmaz filmin yazı karakterini ve efektini aşağıdaki 9 adımlık kısa notlarla photoshop’da yapabilirsiniz…

Siyah-Beyaz

hurie | 12 February 2011 17:40

Binbir ses var kulaklarımda yankılanan,binbir renk insan var bu dar alanda.Duvarlar sarı,siyah görüyorum çokça insanlara karışmış.Her biri ayrı bir renkken siyaha bürünmüş insanlar.Niye bu kadar çok siyah giyer insanlar?Kalabalığa bakınca niye çokça siyah görürüz?Bilmiyorum ama siyah gürültülüdür.Birbirine karışmış siyahımsı insan sesleri kulaklarımda yankılanan.

BB…

Dolce Magico | 17 December 2010 16:51

Çağlayan yağmurun altında ıslanırken sırılsıklam, kurumak için baktığım gökkuşağına çaresizce ve sessizce yaklaşmak istedim… Ben yaklaştığımı sandıkça uzaklaşıyordu benden tüm renkleriyle… Yedi rengini istememiştim ki ben, sadece birini… Newton’un deneyi ile de ilgim yoktu ki… Kırılan ışık dalgalarını geri yansıtmak istedim, beyaz ışık olsun diye… Beyazı yakalamak bu kadar zor olmamalıydı, onun için kıskandım Newton’u; ne çabuk yakalamıştı beyaz ışıktan yedi rengi, yedi renkten beyazı…

Yok! dedim ya onunla bir ilgim yok, ben sadece kırılan yansımaları geri iade etmek istedim, yakalamak istedim tekrar beyazı…

İki Kişilik Aşk

meflug | 12 November 2010 10:59

Okumuş olduğum bölüm gereği, her dönem hazırlamak zorunda olduğumuz proje derslerimiz olurdu ve her aldığımız proje dersi için dönem sonunda maket, çizim, ve projeyi anlatan bir afiş tasarımı yapardık. Projeleri tasarlarken hayali birileri bulur ve ona tasarlardık, mesela bir futbolcuya, ressama, mafya babasına, pilota…
Bir proje dersimizin konusu “stüdyo daire” olarak seçildi – daire dediğime bakmayın iki katlı bir apartman dairesi ama

Scribblar,Ücretsiz çevrimiçi beyaz tahta ve işbirliği aracı

serdard | 22 October 2010 18:18

scribblar
scribblar

Scribblar:Ücretsiz çevrimiçi beyaz tahta ve işbirliği aracıBu site,ilginç bir çevrimiçi beyaz tahta ve işbirliği aracı sunuyor. Bir çok kullanıcıya beyaz tahta, canlı ses ve görüntü işbirliği, metin paylaşımı ve daha fazla olanak sağlıyor. Scribblar ile, öğrenci veya akademisyenler kendi bölgelerinde veya dünya çapında diğer okullarla projelerde ortak olabilirler. Kayıt ücretsiz, ancak daha fazla özelliğe sahip Pro hesapları da mevcuttur. Tüm tarayıcılar destekler, sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı belki de!Böyle bir hizmetin sayısız faydası vardır. Örneğin, çevrimiçi eğitim ve ders için ya da beyin fırtınası yaratıcı için kullanılabilir. Aynı zamanda sanat ve görüntüler, gözden geçirme ve görüşmeler yapmak ve testlerin gerçekleştirilmesi için büyük yardımı olacaktır.Scribblar, son zamanlarda hizmet için iki önemli geliştirme yaptı. İlki, artık araç çubuğunda yerleşik bir metin düzenleyicisi var. İkincisi, Scribblar beyaz tahta ekranına Flickr’dan resim eklemek için seçenek ekledi. Görüntüleri beyaz tahtaya eklemek için sadece “varlıklar” altında “fr” düğmesini tıklayıp kullanabilirsiniz.Daha fazla bilgi için Scribblar.com ziyaret edin.
http://www.scribblar.com/

Samsung’dan HD video kamera

sCoRPionTR | 03 September 2010 13:16

Ram’den iş makinalarına kadar her alanda üretim yapan Samsung kamera alanında da üretim yapıyor. Bu alanda Samsung tarafından en son duyurusu yapılan ürün ise HMX-T10 HD kamera.

AŞK,İNSANIN KENDİ TADINA BAKMASIDIR

il mare | 27 April 2010 15:00

“Bana iyi gelmiyorsun,sinirlerimi bozuyorsun”
Dediğinde hayatının en emin ,doğru cümlesini söylediğini biliyordu.
Eve döndü, cümleyi kurarkenki yüz ifadesinin acaba nasıl olduğunu aynanın karşısına geçip,cümleyi defalarca tekrarlayarak prova etti.
“Bana iyi gelmiyorsun” dan hemen sonra mı “sinirlerimi bozuyorsun” u eklemişti yoksa araya bir es koyup, ilk cümlenin asabiyetini biraz olsun yüzünden silkmiş,belki söyledikten hemen sonra pişman olup vicdanının sesini duyarak yumuşak merhametli bir ifade takınarak mı eklemişti. Önemli ayrıntılardı bunlar, ayrıntılardan nefret ederdi,ayrıntılara takılan insanlardan nefret ederdi,ama konu kendi sarfettiği bir cümle yüzünden empati yapmaya gelince, gizlemeye çalıştığı hassasiyetini koruyamıyordu işte, ille de saklandığı yerden çıkarıyor, üzerindeki tozları siliyor ve binbir çeşit ihtimalleriyle, cilalayarak onu bir dahaki cümlelerinde de kullanılabilir hale getiriyordu.

Şarabın servis özellikleri

admin | 08 January 2010 13:19

Evet Dünya’nın belkide en saygın alkollü içeceklerinden biri olan şarabın ne yazık ki ülkemizde hakettiği degeri milli içkimiz rakı nedeniyle yada gariban işi bira yüzünden pekte fazla gördügü söylenemez ama şarap sevenler için şarabın servis özelliklerinianlatmaya calışacağım bu bildiride …

– Beyaz Şaraplar genel olarak 6-10 ‘C de uzun saplı ve dar agızlı kadehlerde,mantar açıldıktan sonra oksidasyon olmaması için hemen servis yapılmalıdır.
– Kırmzı şaraplar genel oalrak 18-20 ‘C de kısa saplı ve geniş agızlı kadehlerde,mantar açıldıktan yaklaşık 30 dk sonra servis yapılmalıdır.