bildirgec.org

beşiktaş hakkında tüm yazılar

Beşiktaş JK 1903 Cep Telefonu Çıktı!

afroma | 06 March 2011 16:37

Beşiktaş taraftarına yeni bir haber var! Beşiktaş’ın lisanslı cep telefonu olan Beşiktaş JK 1903 cep telefonu OneMobile tarafından satışa sunuldu.

Cep telefonu içerisinde; 3G, 5 Megapixel Kamera, 2 Adet Kamera, Facebook, Twitter, Google Apps, eBuddy bağlantıları bulunmakta.

Beşiktaş taraftarına özel bu cep telefonunun asıl özelliği ise, telefon içerisinde bulunan Beşiktaş internet sitesine direkt bağlantı özelliği… Beşiktaş duvar kağıtları, Beşiktaş videoları, Beşiktaş melodileri ve Beşiktaş haberleri ise cabası…

Telefonu alan herkese 2GB SD Memory Card ise firmanın hediyesi. Telefon 5000 stok eritmiş; fakat satışa doymuyor ve halen telefonu alan alana 🙂

alexa süper lig

ANDER | 07 February 2011 19:59

süper ligin zirvesi 20.hafta itibari ile birlikte alev alev yanmaya başladı.haftalardır liderliği bırakmayan trabzonspor’un artık bir ortağı var zirvede.geçen sezonun şampiyonu bursaspor, trabzonspor’un puan kaybettiği haftada aldığı 3 puanla zirveye ortak oldu.
zirvenin en yakın takipçilerinden fenerbahçe ve kayserispor’da trabzonspor’un puan kaybetmesiyle zirve ile puan farkını iyice azalttılar.

TAROT FALI

colorito | 29 January 2011 18:46

Vapurda Beşiktaş’ a geçerken inanmadığı bir şey için yollara dökülüp karşılara kadar gitmesine şaşırıyordu. Neyi merak ediyordu ki? Gelecekten kim haber verebilirdi ki? Hem her zaman demiyor muydu? “Falcılar geleceği bilseler önce kendilerini ihya ederler.” diye…

Kızının anlattıkları kanına girmişti bir noktada. ” Çok biliyor anne. Şunu şunu dedi bunu bunu ben hiç bir şey söylemeden bildi. Ha bir de iki kere bizim aileye papaz büyüsü yapılmış ama geçmiş. Birde annen tarafında iki kadında lanet var ama geçmiş.” dedi…Kızı anlattıkça bunların gel gel olabileceğini düşündü.

Ricardo Quaresma Beşiktaş’da

Godzillatr | 14 June 2010 17:17

Evet… Beşiktaşlıların uzun zamandır beklediği an geldi. Beşiktaş Ricardo Quaresma ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Yaklaşık 3-4 aydır Beşiktaş yönetiminin uğraştığı, transfer bültenlerinden hiç eksik olmayan haber sonunda gerçekleşti, kendisi Portekiz milli takımının da önemli oyuncularında biri olan Quaresma, sadece Beşiktaş değil Turkcell Süper Lig için de çok önemli bir kazanç, kendisi hem Turkcell Süper Lig hem de Beşiktaş’ın marka değerini arttırabilecek bir oyuncu.
Bern Schuster’ın de bu transferde önemli rol oynadığı aşikar. Kendisi hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, C.Ronaldo ile aynı anda ortaya çıkan bir oyuncu olan Quaresma’nın Sporting Lizbon ilk büyük klubu oldu. Quaresma ile C.Ronaldo ilk çıktıklarında, Quaresma C.Ronaldo’dan daha yetenekli ve daha çok gelecek vaat eden bir oyuncu olarak görülüyordu, C.Ronaldo’nun Man.Utd gitmesi ve Alex Ferguson ile tanışmasıyla C.Ronaldo çok büyüdü ama Quaresma yerinde saydı daha sonra Barcelona’ya gitti ama istenileni veremedi, Deco takası ile ülkesine (Porto’ya) geri döndü. Porto’dayken Beşiktaş’a karşı Şampiyonlar liginde oynadı ve İnönü’nde son dakikada Beşiktaş’ı yıkan gölü attı. Porto’da kendini tekrar ispat ettikten sonra bir başka Portekizli olan Jose Mourinho’nun takımı Inter’e gitti. Inter’de de istenileni veremeyen Quaresma Beşiktaş’a geliyor, gerçekten bütün dünya’nın tanıdığı bir isim, Beşiktaş yönetimini böyle dünya çapında bir transfer yaptıklarından dolayı kutlamak gerek…
Akıllarda olan tek soru ise Quaresma’nın disiplinsiz tavırları ama Beşiktaş bu konuda Bern Schuster’e güveniyor.

Futbola Demokrasi Darbesi (Şampiyon Bursaspor)

uuuucar | 21 May 2010 14:31

Bursasporluların, hatta tüm Türkiye‘nin futbol tarihini değiştiren bir sezonu geride bıraktık.Bu senenin renkleri ilk kez yeşil ve beyaz oldu(gerçi Bursa‘da hep öyleydi).İstanbul takımlarının egemenliği altındaki futbol gidişatımız en sonunda özlem duyduğumuz,kıskanarak izlediğimiz Avrupa ligleri gibi daha demokratik ve çekişmeli hale gelmesi açısından çok önemli.Anadolunun herhangi bir ilinde doğup büyümüş birinin, İstanbul takımlarından birini desteklesini her zaman ahmakça bulmuştum,belki de Bursa gibi futbol kültürünün yoğun yaşandığı ve Bursaspor‘un kutsal sayıldığı için böyle düşünüyor olabilirim?Ama bana göre;”tribünde destekleyemediğin,sırf medya sana o üç takımı gösteriyor diye onlardan birini tutuyor olmak zeka geriliğinin göstergesi”ydi ve hala da böyle düşünüyorum.Bu senenin başında Avrupa kupalarına katılma hedefiyle başladı Bursaspor.Ertuğrul Sağlam ‘da elindeki küçük bütçeyle nokta tranferler yapmak zorundaydı ve Bursaspor‘un başında olduğu günden beri getirdiği bütün oyunculardan en üst verimi almayı bildi.Yayıncı kuruluşun bu sene Bursaspor ‘un maçlarını yayınlayacağını duyduğumda,deplasman maçlarını da izleyebileceğim için çok sevinmiştim.Lig başladığında Fenerbahçe ve Galatasaray fırtına gibi girdiler lige ama nefesleri kesildi,söndüler.Sonra Kayserispor bir çıkış yaparak ligin ilk yarısını lider kapattı.Hatta liderliğe de, Bursa‘ya üç tane atarak ulaşmışlardı ama onlarda erken söndüler,atmosferin dışına çıkamadan düşüşe geçtiler.Bursa, ligin başından sonuna kadar hep belirli bir ritimde,istikrarlı bir şekilde ilerleyerek tepede kalmaya kararlı olduğunu gösterdi.Kar nedeniyle ertelenen Kasımpaşaspor maçı ve Diyarbakır‘daki olaylı ve tamamlanamayan maç sonunda liderliğe yükseldi.Uzun süre lider olarak götürdüğü ligi, İstanbul‘da 0-0 biten Galatasaray maçının ardından Fenerbahçeye teslim etti.Bu arada Fenerbahçe‘yi 2-0 dan 2-3 yenerek bana;”işte şampiyonluk maçı bu.Bu maç bizi şampiyon yapar” dedirtmişti.

TERZİ FUAT BEYİN ÖLÜMÜ

hayalicindegecti | 28 April 2010 15:29

Kahverengi ağaç tabut kapağı açılmış,kenarda duruyordu. Kardeşi ve oğlu birlikte indirdiler onu aşağıya, mezarın karanlık dibine. Kefenin içinde de olsa küçülüp kaldığı, hatta kuruyuverdiği nasıl da anlaşılıyordu. Tak, takkk… Beton kapaklar kapatılıverdi, toprağın kürek kürek üstüne atılmasındaydı sıra şimdi, o da bir kaç dakika sürdü. Toprak atıldıkça taze mezar tümsekleniyordu. Toprak yağan yağmurlarla akmasın diye kenarlara taşlar dizildi, en üste camideki törene gelen iki çelenk yatırıldı. “Özgen Ailesi” ve “Küçükesat Pasajı Esnafı“nın gönderdiği çelenklerin karanfilleri solmaya yüz tutmuştu. İmamın mırıldandığı kimi Arapça kimi Türkçe dualar duyuluyordu:

Onu kabir azabından soru yarabbim.

Üç Büyüklere Özel Site…

y3k | 26 April 2010 11:56

Türk futbolunun asırlık çınarları Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray‘a adanan Üç Büyük adlı butik web sitesi yayına girdi.

Sitede, sadece Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili futbol içeriği yer alıyor.
Sitede, sadece Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili futbol içeriği yer alıyor.

İnternet kullanan kişilerin sayısının her geçen gün artması, kullanım alışkanlıklarının da değişmesine neden oluyor. İnsanlar, aradıkları içeriğe en kısa sürede, en verimli biçimde ulaşmanın yollarını arıyorlar. Spor siteleri de ‘en hızlı tüketilen’ yayınlar arasında önemli yer tutuyor.

dünden bügüne dünya kupası futbol topları

admin | 25 January 2010 13:05

bu yazımızda 1930 yılı,ilk dünya kupası ile 2010 yılları arasında düzenlenen dünya kupası maçlarında kullanılan futbol toplarını inceleyeceğiz.

1930 uruguay
1930 uruguay
1934 italya - The Federale 102
1934 italya – The Federale 102
1938 fransa  - Allen
1938 fransa – Allen

1938-1950 yılları arası 2.dünya savaşı sebebi ile dünya kupası düzenlenmemiştir.

1950 brezilya -  Super Duplo T
1950 brezilya – Super Duplo T
1954 isviçre
1954 isviçre
1958 isveç
1958 isveç
1962 şili
1962 şili
1966 ingiltere - Slazenger
1966 ingiltere – Slazenger

321 milyon dolarlık zafer

macro | 15 January 2010 11:56

Futbol‘un çok sevildiği bir ülkede yaşıyoruz. Aşağı yukarı herkesin tuttuğu bir futbol takımı mevcuttur. Genelde büyük bir kitle Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonsporhayranıdır.

Futbol eskisinden çok daha gelişmiş bir bacasız sanayi halini aldı adeta. Çok büyük gelir ve giderler olmaya başladı. Zamanında Cine5 ‘ten yayınlanan lig maçları, çeşitli ihaleler ile Digitürk‘ün eline geçmiştir. Dün de yeni bir ihane yapıldı. Digitürk’ün en dişli rakibi Türk Telekom‘du. Ama Digitürk heyecanlı geçen ihaleden galip ayrılan taraf oldu. Hatta değerli Digitürk ailesi sitesine bir de güzel slogan koymuş. 9 yıllık forma değişmez bir günde! Türk futbolu 2015’e kadar Digitürk’te.”

Demirören İstifa

MollaFettah | 15 October 2009 13:52

Dev bir takımı,
Eğdin, büktün, yıktın.
Meydanı boş buldun belli,
İyice içine ettin.
Rica etsek gider misin,
Örmesen o demirleri.
Rüyada kaldı şampiyonluklar,
Eski güzel aydınlıklar.
Ne yapmaya çalışıyorsun?
İnan anlamadık.
Sevgin varmış Beşiktaş’a
Tamam anladık!
İstediğin paraları,
Frank olarak al
Ama git başımızdan olma faal.