bildirgec.org

bedava müzik hakkında tüm yazılar

Bedava Müzik Dinleyelim!

chndkmn | 31 Mart 2011 16:44

fftunes
fftunes

Bir çok internet kullanıcısının ilgi gösterdiği sosyal ağlardan biri olan Friendfeed aracılığıyla kayıt olabileceğiniz bir müzik dinleme aparatı “fftunes”.

Peki nedir bu FFtunes ve sistem nasıl çalışıyor?
FFtunes, online ve ücretsiz sabahtan akşama kadar arka planda sınırsız ve sinirsiz müzik dinleyebileceğiniz başarılı bir web sitesi.

Müzik arama, rastgele ve kullanıcı arama özellikleri sayesinde bir çok müziğe ulaşabiliyorsunuz.

Müziğin Keyfini Online Çıkartın!

Atomic Bomb | 29 Eylül 2010 09:30

Önceki günlerde çevrimiçi müzik dinleyebileceğiniz beş siteyi incelemiştik.

Aslında Youtube’un kendi sitesinden listeler (playlist) yaratıp sırasıyla videoları dinleyip izleyebiliyorsunuz. Ancak vereceğim siteler bu listeleri gelişmiş özelliklerle birlikte sunuyor ve insanı görsel anlamda da tatmin ediyor.

StreamDrag
Bu site youtube’dan listeler yaratmanızı ve dinlemenizi sağlıyor. Siteyi kullanmak için kayıt olmanıza gerek yok, ancak kayıt olursanız birden çok playlist yaratabiliyorsunuz. Playlist yaratmak için tek yapmanız gereken istediğiniz şarkı / şarkıcıyı aratıp, istediğiniz öğeleri +’ya basıp listenize eklemek. Sitenin İngilizce ve Almanca desteği var.

MuzakBox

Siyah temasıyla biraz iç bunaltsa da, fonksiyonları gayet kullanışlı bir site. Aradığınız sanatçı ismi ile size bir liste yaratıyor ve çal butonuna bastığınız andan itibaren çalmaya başlıyor. Ancak şunu not edelim, eğer üst üste aynı sanatçıyı dinlemekten sıkılanlardansanız bu site size uygun olmayabilir.

Çevrimiçi Müzik Servisleri

Java99e | 28 Mayıs 2010 15:39

İnternetin olduğu her yerden en yeni, en popüler şarkıları dinleyebileceğiniz, listeler oluşturup sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz ve yeni dostlar edinebileceğiniz çevrimiçi müzik servislerini inceliyoruz.

1. Grooveshark

Çok kullanışlı bir Flash arayüze sahip. Arama formu üzerinden sanatçı, şarkı ya da albüm isimlerini aratarak çalma listenizi oluşturmaya başlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, çalan şarkıyı ileri veya geri alarak istediğiniz yerinden dinleyebiliyorsunuz.

Bedava Müzik Dinle

Java99e | 06 Şubat 2010 11:36

Türkiye’nin isim yapmış portallarından Mynet‘in, Kavun adlı ücretsiz servisini kullanarak bedava müziğe doyun.

Kavun.mynet.com adresinden ulaşabileceğiniz servis, bünyesinde bulundurduğu binlerce müzikten herhangi birini seçerek dinlenleyebiliyorsunuz. Ayrıca sitede albüm, sanatçı ve şarkıya göre arama yapmakta mümkün. Beğendiğiniz şarkıları isterseniz arkadaşlarınızla paylaşabiliyor ve kendi müzik listenizi oluşturabiliyorsunuz.

Ücretsiz Ses Efekti İndirmek İçin En İyi 5 Site

LeBron | 05 Kasım 2009 17:24

Video, müzik, animasyon, oyun ya da herhangi bir medya üzerinde çalışırken ses önemlidir. Bazen projeye uygun iyi kaliteli ses efekti bulmak zordur. Çevrimiçi geniş bir kaynağa herhangi bir ücret ödemeden ulaşabilmeniz mümkün.

Kulaklıklarınız hazır mı? Burada ücretsiz ses efekti indirmek için en iyi 5 web sitesi yer almaktadır.

1. Flash Kit

Flash Kit’in ses efekt sayfası ücretsiz ses efekti indirmek için en iyi yerlerden birisidir. 7,000 üzerinde telif veya fikir hakkı olmayan parça indirilebilir durumdadır.

Koleksiyon içinde arama yapabilir veya doğa yada ulaşım gibi kategori altında ses efektlerine bakabilirsiniz.

İndirmeden önce test edebilirsiniz. Tüm parçalar WAV, MP3 veya Flashtrak dosyası olarak indirilebilir.

Ayrıca katkıda bulunmak isterseniz kendi orjinal seslerinizi gönderebilirsiniz.

2. Soungle

Veritabanı içerisinde geniş çevrimiçi kütüphanesi ile sadece ses efekti aramak için kullanılır.

Soungle, her şeyi kolay ve basit tutar. Arama sonuçlarında basit bir önizleme, açıklama, klip bilgileri bulunur.

online müzik için DEEZER

aylavyubebek | 06 Ekim 2008 12:19

Mükemmel bir müzik arşivine sahip olan deezer online müzik siteleri içinde en iyilerden.

Online müzik için efsane olan lastfm de olması için yanıp tutuştuğumuz özelliği önümüze seriyor ve diyor ki: Siz şarkı isteyin biz şarkının hepsini çalalım isterseniz de onu herhangi bir playlistinize ekleyelim. Daha da isterseniz seçtiğiniz şarkı veya şarkıcıya benzer isimleri de smart radyo olarak çalalım ve günlük top hit listeler oluşturalım.

amatör müzisyenlere tanıtım imkanı: reverbnation.com

feveran | 23 Eylül 2008 07:43

Artık sanat dediğimiz şey anında paylaşılabilir hale geldi. Günümüzde grafik tasarımcıları, ses sanatçıları, film yapımcıları için pek çok içerik paylaşma sitesi var. Bu siteler çok yaygın olarak kullanılıyor. reverbnation.com adresinden ulaşabileceğiniz bu güzel sitede de özellikle amatör müzik yapanlar için pek çok faydalı müzik yayma, reklam yapma aracı var. Dinleyicilere ise yeni yapılan eserleri anında dinleme, indirme, paylaşma imkanı sunuluyor.

reverbnation.com/djfeveran admin menüsü
reverbnation.com/djfeveran admin menüsü

bedava mp3 indirmek için 35 yasal site

Xas | 02 Eylül 2008 23:53

işte size bedava müzik - hem de yasal!
işte size bedava müzik – hem de yasal!

özellikle amerikalı müzik şirketlerini ve yapımcıları temsil eden riaakuruluşunun girişimleri sonucu internet üzerinden mp3 indirmek dünya çapında takip edilen illegal bir aktivite haline geldi. türk telekomunikasyon iletişim başkanlığı da mp3 indirilen bazı sitelere erişimi engellemeye başladı. işin ahlaki boyutu ve sanatçıların kazancı meselesi bir yana, internet kullanıcılarının çoğu bu engellemeleri boykot ediyor ve ücretsiz mp3 indirmek istiyor.

online müzik için snuzu

bakiyyebemolu | 29 Ağustos 2008 21:41

internet üzerinden müzik ücretsiz müzik dinlemenin birçok yolu mevcut. konuyla ilgili yer imlerinize snuzu‘yu da ekleyebilirsiniz. sitede yapacağınız arama ile fena sayılmayacak bir arşive ulaşabilirsiniz. ayrıca hem mac, hem de win için hazırlanmış eklentileri bilgisayarınıza indirip sitede ücretsiz bir hesap açarak kendi dinleme listenizi oluşturabilir, istediğiniz kişilerle de paylaşabilirsiniz.