bildirgec.org

bavul hakkında tüm yazılar

Mp3 Çalıcınızın Sesi Az Mı Geliyor?

Beacool | 12 December 2010 14:05

Mp3 Çalıcınızın Sesi Az Mı Geliyor?

Boomcase
Boomcase

Taşınabilir müzik aygıtları çıktı çıkalı bir dönem çok popüler olan boombox diye tabir edilen sistemler piyasadan geri çekildiler. Her ne kadar yeni nesil boombox lar son dönemlerde kendilerini göstermiş olsalar da eski popülaritelerini yakalamaları imkansız gibi.

BoomCase Thumpinator Favori modelim...
BoomCase Thumpinator Favori modelim…

Kişisel müzik çalarlar kaliteli müzik dinletiyorlar da müziği birçok kişinin dinlemek istemesi durumunda gerçekten çok yetersiz kalıyorlar. Düşünün pikniğe gittiniz, yada bir dans çalışmasındasınız yada bir sokak performansı sergileyeceksiniz. Bu gibi durumlarda mp3 çalarınızın imdadına Boomcase ler yetişiyor!

Şehvetle Şeyederim Enstrümanı Ben!…

Kuduz maymun | 23 August 2009 10:24

Sabah vakti. Otobüse bindim. Hemen muavinin ardındaki koltuğa çöktüm. Muavine;
‘Afedersiniz saat kaç?’ dedim.
‘Yirmi dakika sonra orada oluruz abla’
Demek yirmi dakika sonra orada olurmuşuz. Çevremdeki herkes –bendeniz müstesna- matematik olimpiyatlarına gitmeye hazırlanıyor herhalde. Demek ineceğimiz vakit bana saati söyleyecek, ben de söylenen vakitten yirmi dakika düşüp ilk bindiğim zamanki saati hesaplayacağım.
İnince bir taksiye bindim.
‘Günaydıııın, ablam!’
‘Günaydın.’
Ve 5 dakika boyunca beyabimiz karadenizli olduğunu, 65 yaşında olduğunu ama ‘20’ hissettiğini söyleyecek fırsatı buldu. Aslında taksici olmadığını, müzisyen olduğunu söylerken iyice coştu.
‘Ben o müzisyenlerden değilim!… Ben var ya. Şu ben, ta Amerikalı müzisyenlerle çaldım Paris’te. Adam hayran oldu. Ben çalmam enstrümanı. Sevişirim. Şehvetle şeyederim enstrümanı. Bak yanlış anlama abla’
‘Yok estağfurullah çok iyi anlıyorum sizi’Vapura bindim.
Bir aile. Aşağı yukarı 15 kişi var. Enik-encik doluşmuşlar. Ellerinde torbalar, kilimler, halılar, bavullar, denkler, heybeler, bohçalar… Bir tanesi halıyı yere sermiş. Diğerleri de vapurun orta yerine yayılı bu halının üstünde oturuyorlar. Bir genç kadın. Rüzgar çarpmasın diye oturduğu halı üstünde battaniyeye sarınmış. Derken o battaniyenin altından bir velet çıktı bir süre sonra. Uyuyormuş çocuk.
Karşımdaki kanepede oturan bir kadın bacağını kaşıyor. Yanındaki adam dişleriyle bıyıklarını çiğniyor. Arkamda ayakta duran bir grup genç var. Ellerindeki simitlerden kopardıkları parçaları martılara atmaya çalışıyorlar. Kucağım simit parçacığı doldu. Yesem mi acaba. Kafama da geldi bir parça.
Hasbinallah…

Kendi giden Bavul

iMania | 31 March 2009 16:54

Şaka değil, bu bavulu 15-35 derece açı ile eğdiğiniz zaman ağırlığının %85’ini tekerleklerine veriyor ve en çok saatde 5 km hız ile ilerlemeye başlıyor. Şarjı 2 saatden fazla veya 2 km dayanıyor. Araba tamponlarının yapıldığı Polikarbon’dan imal edildiği için çok dayanıklı. 32 kilo’ya kadar taşıyabiliyor, elektrik desteğinin devreye girebilmesi için içinde en az 5 kiloluk yük olması gerekiyor. Fiyatı henüz çok tuzlu, 1.300 dolar. Almak için buraya bakabilirsiniz. Kaynak

OBAG Tekerlekli Çanta

zabun | 22 November 2008 02:31

Rooz Mousavi’nin tasarladığı OBAG çanta, tasarımının yanında kullanıma kattığı işlevsellik ve ergonomiklikle övgüye değer. Çantanın silindir şeklindeki gövde kısmının yanlarında iki büyük tekerlek tasarımın öne çıkan yanı. Bu büyük tekerler, zemindeki girinti çıkıntılardan küçük tekerlere oranla daha az etkilenerek kullanımı kolaylaştırmakta. Ayrıca çantanın merdivenlerden çıkartılması bu büyük tekerleklerle daha rahat hale getirilmiş. Çantanın iki ayrı kapaklı hacmi bulunmakta. Birinci kapak çekmece gibi çalışırken, diğeri yana doğru açılıyor.

ünlü dolandırıcı raki ve kızı

nazokiraze | 28 October 2008 12:10

Güney Zobu ismi bana bir süre öncesine kadar hiçbir şey hatırlatmıyordu. Ne zaman eski oyuncu Melike Zobu’yu merak edip araştırınca aslında babasının kızından çok daha meşhur oldugunu öğrendim.

Ucuz döviz satacagım diye döviz alım satım yerlerindeki kurbanları kuşa çeviren 20-30 sene öncesinin ünlü dolandırıcısı tövbekar olmuş ve alın teriyle para kazanıyor.Güney Zobu(raki GÜney) ayrıntılı bilgi
Genellikle yahudi,ermeni yada rum vatandaşları dolandırdığı için o yıllar ekonomik mücahit olarak tanınan Raki Güney Zobu’ nun babası paşazade Tümgeneral Şemsettin Zobu, erkek kardeşi de Londra’nın ünlü işadamlarından Kuzey Zobu’dur.

Katlanabilir Bisiklet

umitkilic | 20 October 2008 01:29

Hiç bavul gibi katlanabilen bir bisiklet görmüş müydünüz? Artık görebilirsiniz. Bir düşünce değil tasarlanmış ve satılan bir ürün. 10 saniye içinde katlanıp açılan bu bisiklet, 8-9 kg ağırlığında. Daha az yer kaplıyor ve magnezyum alaşımından yapıldığı için dayanıklı. Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

hacıyatmaz

mahirgul | 22 January 2008 23:04

Boş sıkıntıiçi boş bir bavul
ne koyarsan alır içinegeride vermez
aldıklarını dikkatetmek gerekir
bu bavulu toplarkenyoksa
bi bakarsınyutuvermiş
hacıyatmazını

İtaatkar bavul

Chat Noir 1 | 08 January 2008 17:17

Rus bilim adamları sahibini takip eden akıllı bir bavul icat etmişler. İçindeki pusula ve sensör sayesinde sahibinin cebindeki minik kartla irtibata geçen bavul böylece sahibini izleyebiliyor bizde seyahate çıkarken ağır bavulları taşımaktan kurtuluyoruz. Bunlardan birkaç tane aldığınızı düşünsenize! Derede yavrularına yüzmeyi öğreten ördekler gibi olurduk herhalde.Önde biz arkada yavrularımız pardon bavullarımız. Bence birde emret sahip desin. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bavulda Son Nokta

semazem | 21 May 2007 12:49

Tekerli bavullar ve çantalara iyice alıştım. Ama bazen onları çekiştirmek de sorun oluyor. Peki bavulunuza binip gitmeye ne dersiniz. İşte bu bavul üzerine binip gitmeniz için tasarlanmış.

Kapandığında ise bildiğimiz çantadan bir farkı yok. ,

Laptop masası olabilen valiz

eminkeles | 16 May 2007 11:01

Tekerlekli valiz olmasının dışında dizüstü bilgisayarınıza masa olmasıyla, seyahat esnasında işlerini daha rahat halletmenize yarayan bu alet about.com‘dan 5 yıldız almış.Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.