bildirgec.org

audio hakkında tüm yazılar

Online Convert / dönüştürme

biSGen | 11 March 2011 18:50

biliyorsunuz convert dönüştürmek demek.

Bu sitede bu işlemi online yapmak mümkün. Convert/dönüştürme yapabileceğiniz türler (72 değişik tür) ve linkleri aşağıdadır.

AAC, FLAC, M4A, MMF, MP3, OGG, WAV, WMA

bmp, eps, gif, hdr-exl, jpeg, pdf, png, svg, tga, tiff, wbmp

3g2, 3gp, avi, flv, mkv, mov, mp4, mpeg-2, ogg, webm, wmv, iphone, ipod, nintendo ds, ps3, psp, wii, xbox

epub, fb2, lit, lrf, mobi, pdb, pdf, tcr

doc, flash, html, odt, pdf, txt

adler32, blowfish, crc-32, crc-32b, des, gost, haval-128, htpasswd apache, md4, md5, ripemd-128, ripemd-160, sha-1, sha-256, sha-384, sha-512, snefru, tiger-128, tiger-160, tiger-192, whirlpool

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

Geleceğin enstrümanı: Kitara

konami | 22 December 2010 09:57

Teknolojinin gitara uygulanmış versiyonu: Kitara. Misa Digital Instruments firması tarafından üretilen Kitara’yı çalmak aynı bir gitarı çalmak gibi fakat büyük bir farkla: Kitara’da tel yerine dokunmatik bir ekran bulunuyor. Gövdesine klasik bir gitarda olduğu gibi 24 perde bulunuyor fakat perdelerde tel yerine 6’şar adet düğme kullanılmış. Bu durum gitarın çalınmasını kolaylaştırıyor.

Taşınabilir usb gamepad

feveran | 25 October 2010 13:30

Parlak fikirli, ses ürünleri tasarlama üzerinde tanınmış ion firması bu sefer go-pad adını verdikleri bir joystick üretmiş.

Laptopları hedef alan ürün cebinize sığabilecek küçüklükte, üstelik katlanabilir. Bu sayede laptop’unuzla seyahat esnasında oyun oynayabilmeniz mümkün..

Pad üzerinde 4 yön tuşu, 4 standart tuş ve “clear”la bir de turbo tuşu var. Elde çok küçük dursa da rahatlığı hakkında kullanmadan bir şey diyemeceğimiz ürünün bir değişik özelliği de usb kablosunun uzatmalı yani eklemeli olması. Tamamen taşınabilir. cnn gopad’i ces 2010’daki “seyahatinizi değiştirecek 10 teknoloji” den 6. olarak seçmiş.

DFX Audio Enhancer – Müziğinizi Canlandırın

Atomic Bomb | 02 September 2010 17:18

Kimilerimiz müziğin sesinin azlığından, kimimiz sesin derinliğinden, kimimiz doğru ses ayarının olmadığından yakınıyor. Bu program bütün bu sorunların yanında birçok işleviyle tam anlamıyla bilgisayarınızın ve telefonunuzun (artık i-phone yazılımı da var) müzik-çalarını canlandırıyor.

Program Windows Media Player, Winamp, foobar2000, Realplayer, Media Monkey, Music Match, Divx Player gibi medya oynatıcılarını destekliyor. Program eklenti olarak medya oynatıcınıza yerleşiyor. indirip kurduktan ve medya oynatıcınızı açtıktan sonra fark çok net biçimde hissedilebiliyor. Hatta insan “ben daha önce mp3 dinle(ye)miyormuşum herhalde” diyor.

Peki bu program tam olarak ne yapıyor, Müziğinizi nasıl canlandırıyor? Program müziğe ve seslerle ilgili uzmanlığı olmayan kişiler için pek bir anlam ifade etmeyen ses ayarlamalarını sizin için yapıyor, ya da size dinlediğiniz müziğin tarzına göre tek tıklama ile optimal ayarlamalar için öneriler sunuyor.

YouTube Basit Video Edit Aracını Duyurdu

axanc | 18 June 2010 10:25

Her ne kadar ülkemizde, burada anlattığım yöntemle yasaklanmış olsa da, youtube gelişmeye sürekli olarak devam ediyor.

Youtube en son, basit video edit aracını duyurdu. Duyurulmuş olan video editörü, henüz iMovie veya Windows Live Movie Maker’ın yerini alamayacak. Ancak youtube’un editörü yüklenmiş video’ların birleştirilmesi, kesilmesi, edit edilmesi ve ses eklenmesi gibi basit işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Benzer bir deneme, gene youtube tarafından Remixer Tool adı altında 2007 yılında denenmişti. Flash teknolojisi üzerini kurulu olan remixer oldukça sorunlu bir performans sergilemişti. Bu sefer youtube dersini almış ve yeni editörünü JavaScript ile gerçekleştirmiş. Arayüzler basit ve kullanması oldukça kolay.

Yamaha+Apple = Ses sisteminde kalite!

majesty s infinity | 16 June 2010 12:13

Daha önce Yamaha ses sistemlerini duydunuz mu? Bu soruyu birçok kişinin “Evet” olarak cevaplayacağına emin gibiyim. Peki öyleyse, ben duymayanlar için şunu söyleyeyim. Eğer bir Yamaha ses sistemini bir Apple müzik zamazingosuyla birleştirirseniz ortaya “kalite” çıkar.

tascam dr-2d

schizophrenia13 | 24 February 2010 10:19

tascam dr-2d
tascam dr-2d

tascam’ın taşınabilir ses kayıt cihazı dr-2d, sesleri sıkıştırmadan ve kayıpsız kaydetmek için tasarlanmış.

tascam dr-2d
tascam dr-2d

müzisyenler, muhabirler, podcast yayımcıları ve ses örnekleri toplayanlar için uygun olabilecek dr-2d, üzerinde kardiyoit stereo mikrofon barındırmakta. dr-2d yanında bir uzaktan kumandayla geliyor.

tascam dr-2d
tascam dr-2d

bazı özellikleri:

İşlevi boyundan büyük…

Beacool | 28 January 2010 11:40

Maxımız kutuda dinlenirken...
Maxımız kutuda dinlenirken…

Taşınabilir ürünlerin hemen hepsinin ortak eksikliklerinden biri de ses güçlerinin az oluşu. Evde kullandığınız hoparlörler yanınıza alınamayacak kadar büyük olduğu için mobil halde nispeten kötü ses çıkışları ile idare etmek zorunda kalıyordunuz ki, X mini imdadınıza yetişti.

Önceden ilk modelini kullanan eleştirmenlerin “mükemmel” , “sıra dışı”,”olağan üstü” gibi cümlelerle tanıttığı ürün; berrak ve temiz bir sesi küçük boyutlarda veriyor. Ürüne kısaca göz atarsak;